مجله هنر مطالب آموزشی راهنمای نتخاب لوازم هنر هنر دکوراسیون هنر صنایع دستی هنر نقاشی هنر عکاسی
اینستاگرام گالری لیلیت

معروف‌ترین سبک‌های نقاشی جهان در یک نگاه

در مطالب پیشین گالری لیلیت هرکدام از سبک‌های نقاشی منحصرا معرفی گردید و درباره آن شرح داده شد. اما اگر بخواهیم سبک‌های مشهور نقاشی در جهان را برای هر فردی توضیح دهیم ممکن است ساعت‌ها و حتی روزها زمان ببرد، حتی تضمینی نیست که آن شخص دوباره از شما نپرسد که : «دوست عزیزم، معنی فلان ایسم چه بود؟» آنوقت است که شما مجبور خواهید شد دوباره توضیح دهید! در این مطلب معروفترین سبک‌های نقاشی جهان به همراه تصویر گردآوری شده است.

اگر دقت نمائید در تصویر اصلی که به سبک واقع‌گرایانه (رئالیسم ) کشیده شده است شخصی را می‌بینید که با یک مگس‌کش درحال جدال با یک حشره مگس است، کنار او میزی قرار دارد و محیط اتاق ساده‌ای در پس زمینه به چشم می‌خورد. همین طرح ساده را هنرمند خلاق به سبک‌های نقاشی و هنری دیگر به تصویر کشیده است و جالب به نظر می‌رسد که تشخیص مضمون اصلی در بعضی از سبک‌ها چنان سخت می‌شود که اگر درجریان موضوع نقاشی نباشید حتی بعید به نظر می‌رسد بتوانید حدس بزنید نقاشی درباره چه چیزی است!

همین اصل اساسی تفاوت سبک‌های نقاشی جهان است که بینندگان را مجذوب خود می‌کند و موجب می‌شود برخی از علاقه‌مندان ساعت‌ها به یک اثر هنری می‌نگرند تا مفهوم انگیزه هنرمند نقاش را از اثر هنری او درک کنند.

دیدن منابع مطالب

Realism – واقع‌گرایانه
Impressionism – دریافتگری
Fauvisme – فوویسم
Art Nouveau – هنر نو
Expressionism – بیان‌گرایی
Suprematism – والاگرایی
Dadaism – پوچ‌گرایی
Abstract – انتزاعی
Futurism – فیوچریسم یا آینده‌گری
Cubism – حجم‌گرایی
Metaphysics – مابُعدالطبیعه
Surrealism – فراواقع‌گرایی
Action Painting – نقاشی کنشی
Pop Art – هنر همگانی
Minimalism – ساده گرایی

گالری لیلیت بزرگترین استارتاپ هنری و دایرکتوری و پلتفرم عرصه هنر کشور ایران در سطح بین المللی جهت یادگیری همه چیز درباره دانستنی هنر های جهان انواع هنرهای تجسمی چیست چگونه میشود روش انجام مجله دانستنیها باید کتاب الکترونیک اموزشی به همراه عکس تصویری انواع صنایع دستی عکاسی خلق نقاشی طراحی در خانه بطور خوداموز خود خواسته بدون کلاس و بدون استاد یاد بگیریم خودمان انجام دهیم چطور میتوانم انجام دهم مطلب و مقاله کامل تخصصی و مبتدی تا پیشرفته مناسب همه سنین بیاموزیم یاد دهیم یاد بگیریم براحتی صفر تا صد جامع ترین و کامل ترین
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR