اصطلاح (پیش‌طرح) و (مربع دوگانه ون‌گوگ) در نقاشی

📖 آشنایی با اصطلاحات نقاشی


بررسی دو اصطلاح «پیش‌طرح» و «مربع دوگانه ون‌گوگ» در نقاشی.

پیش‌طرح‌ (Underdrawing)

پیش از اعمال رنگ‌های نهایی روی نقاشی، هنرمند از یک طراحی اولیه برای تخمین آنچه می‌خواهد در نهایت داشته باشد، می‌زند. به این طرح، پیش‌طرح گفته می‌شود. به طور خلاصه، طراحی پیش از اعمال رنگ پیش‌طرح است.
پس از اتمام نقاشی پیش‌طرح‌ قابل مشاهده نیست. اما می‌توان از طریق فن آوری مادون قرمز آن‌ها را کشف کرد. با استفاد از این تکنولوژی همچنین می‌توان تغییراتی را که هنرمند در طول فرآیند نقاشی انجام داده است، مشاهده کرد. به این گونه تغییرات پنتیمنتو (Pentimento) گفته می‌شود.

روش مربع دوگانه ون‌گوگ (Vincent Van Gogh’s double square technique)

ون‌گوگ گاهی اوقات از دو بوم مربع شکل یکسان در نقاشی‌های خود با زاویه دید گسترده‌تر استفاده می‌کرد، مانند «مزرعه گندم با کلاغ‌ها»، «مزرعه گندم زیر آسمان ابری»، «ریشه‌های درخت»، و غیره. پس از او، پیروانش و بسیاری از هنرمندان دیگر به استفاده از روش مربع دوگانه ترغیب شدند و حتی از بیش از دو بوم برای یک تصویر واحد استفاده کردند.
این روش شبیه به تکنیک نقاشی دیپتیک (Diptych) است که شامل دو سطح اما اغلب با موضوعات نقاشی جداگانه است. در اینجا یک مثال بصری از «مزرعه گندم با کلاغ‌ها» توسط وینسنت ون‌گوگ ارائه شده است.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR