گل‌های بهاری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل


هوای روزهای آغازین سال کمی بی‌ثبات است و گاهی ابری است و گاهی آفتابی، اما ما می‌توانیم با همین آفتاب دمدمی مزاج و گاهی اندک، با گل‌های سرحال و تازه خانه‌های خود را بشاش و زیبا کنیم. این روزها، اکثر گل‌ها در بیش‌تر روزهای سال در دسترس هستند، اما از آن‌جایی که گل‌هایی که در فصلِ رویش خود قرار ندارند باید در یک گلخانه قرار داده و یا به جایی دیگر برده شوند، قیمت آن‌ها کمی متفاوت است.

بیایید همراه با این مطلب و در کنار هم با ایده‌های الهم‌بخش موجود در این مطلب رسیدن بهار را جشن بگیریم و گل‌های سرحال را در تمام اتاق‌های خانه خود به نمایش بگذاریم. برای این‌که سرزنده‌ترین شکوفه‌های گل‌های بهاری را با قیمت بسیار مناسبی در اختیار داشته باشید، از پیشنهادهای ما استفاده کنید:
ـ نرگس زرد
ـ گل زعفران
ـ لاله زرد یا قرمز
ـ سنبل
ـ یاس بنفش
ـ فریزیا
ـ زنبق
ـ پیاز کوهی یا سیرک
ـ گل صدتومانی (سرده)
ـ رز

با همین ایده ساده این فضا زیبایی فوق‌العاده زیادی پیدا کرده و حس و حال اتاق به کلی دگرگون شده است. گل‌های لاله به فضا احساس شادی و فراوانی اضافه می‌کنند.

قرار دادن یک دسته گل کوچک روی میز صبحانه‌خوری تمام آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید. آیا گلدان روی این میز کوچک است؟ ایرادی ندارد؛ می‌توانید از یک کوزه زیبا، یک ظرف شکر و یا حتی یک ظرف شیشه‌ای دهن‌گشاد استفاده کنید. آن‌قدر رنگ این گل‌ها زیباست که می‌توانید از آن‌ها به عنوان یک عنصر رنگی در طراحی فضای خود استفاده کنید. خوبی این ایده این است که خود می‌تواند نقش مهمی در دکور اتاق شما بازی کند.
اگر می‌خواهید میز شما از همیشه زیباتر شود و حس و حالی سرزنده و بشاش به خود بگیرد، یک گلدان پر از گل را در کنار ظرف میوه و سبزی‌ها قرار دهید. گل‌های سفید، سیب‌های سبز، ظروف لعابی، و ظرف فلزی در کنار هم قرار گرفته‌اند و زیبایی خاصی به این میز داده‌اند.

حتی وقتی چند ظرف شیشه‌ای و پارچه‌های رنگی بر روی میز قرار گرفته باشند، قرار دادن چند شاخه گل زیبا می‌تواند همه توجه‌ها را به خود جلب کند. در این حالت، از یاس‌های بنفش در درون ظرفی استفاده کنید که به رنگ ارغوانی کم‌رنگ است و در کنار آن یک دستمال به رنگ طبیعی و رومیزی با رنگ صورتی کم‌رنگ قرار دهید.

پیازهای کوهی به دلیل ارتفاع زیاد و گل‌های بنفش‌رنگ که حالت پف‌کرده دارند، جز گل‌های پرطرفدار هستند و می‌توانند دکور شما را به کلی تغییر دهند. برای این‌که فضای شما ظاهری مدرن داشته باشد، این گل‌ها را در درون یک ظرف استوانه‌ای شیشه‌ای و بر روی جزیره آشپزخانه و یا میز غذاخوری قرار دهید.

قفسه‌های خانه خود را با اضافه کردن چند گل سرحال و زیبا، سرزنده کنید. این کار را در قفسه‌های بدون در آشپزخانه و یا قفسه‌هایی که داخل آن‌ها کتاب قرار داده‌اید انجام دهید. البته هنگام انتخاب نوع گل و ظرفی که در آن قرار می‌گیرند، باید به فضای پیرامونی آن‌ها توجه کنید.

با اضافه کردن یک گلدان پر از گل‌های بهاری به روتین روزانه خود شادی و زیبایی اضافه کنید. شاید قیمت‌ این گل‌ها در گل‌فروشی بسیار زیاد باشد، اما می‌توانید یک درخت گل‌دار که در حیاط خانه شما وجود دارد و یا در حیاط یکی از همسایه‌های مهربان‌تان پیدا کرده و از گل‌های آن استفاده کنید.

دفعه بعد که از خرید به خانه آمده‌اید به جای این‌که همه خریدها را داخل یخچال قرار دهید، کمی صبر کنید، چراکه برخی از میوه‌ها و گیاهان فرم و شکل زیبایی دارند و می‌توانید آن‌ها را در کنار گل‌های دلربای خود قرار داده و ترکیب فوق‌العاده دیدنی در خانه خود ایجاد کنید. فقط میوه‌ها و سبزی‌هایی را انتخاب کنید که زود خراب نمی‌شوند و آن‌ها را نهایتا یک هفته بعد بخورید.

ترکیب رنگ گل‌های خود را با تم رنگی فضای خود هماهنگ کنید. همان‌طور که در عکس بالا مشاده می‌کنید چند شاخه گل سبزرنگ در درون یک گلدان شیشه‌ای فوق‌العاده زیبا و مدرن قرار گرفته‌اند و با این فضا که دارای عناصر چوبی و دیوارهای سفید رنگ است، ترکیب زیبایی ایجاد کرده‌اند. در خانه‌ای که پر است از وسایل آنتیک و پارچه‌های زیبا، می‌توان از یک دسته گل بزرگ با رنگ‌های مختلف استفاده کرد. هنگام تصمیم‌گیری در مورد شکل و رنگ گل‌ها، به تم رنگی فضای خود به دقت توجه کنید.

حمام و سرویس بهداشتی یکی از جاهای خوبی است که می‌توان در آن یک دسته گل زیبا قرار داد. اگر عادت به قرار دادن گل در حمام و یا سرویس بهداشتی ندارید، حتما این کار را انجام دهید تا متوجه تفاوت بشوید. یک گلدان کوچک را روی لبه پنجره و یا سینک قرار دهید تا هر وقت وارد این فضا می‌شوید از وجود چنین موجودات زنده سرحالی احساس خوشحالی کنید.

آیا گلدان کوچک پیدا نمی‌کنید؟ ایرادی ندارد؛ می‌توانید نوآوری کنید و از یک شیشه عطر، یک جای تخم‌مرغ، یا حتی ظرف حلبی قدیمی با یک روکش زیبا استفاده کنید. اگر می‌خواهید از شکوفه‌های گل‌ها استفاده کنید، پیشنهاد ما سنبل، یاس بنفش، یا زنبق است. همه این گل‌های زیبا حال و هوایی آرام و خاص به فضای حمام و یا سرویس بهداشتی شما اضافه می‌کنند.

در اتاق نشیمن، سبک چیدمان گل‌ها را با حال و هوایی که دوست دارید فضای شما داشته باشد هماهنگ کنید. در عکس بالا گل‌ها و شاخه‌ها از درون یک گلدان سفید رنگ زیبا بیرون زده‌اند و حس و حالی غیررسمی به فضای اتاق نشیمن داده‌اند. همان‌طور که می‌بینید یک گلدان پر از گل حس و حال فضا را به کلی دگرگون کرده است.

آیا از چیدمان‌های تکراری و قدیمی خسته شده‌اید؟ ساقه‌های گل‌های خود را ببُرید و بعد گل‌ها را درون یک گلدان کوچک و گرد قرار دهید تا فضای شما به ظاهری شیک و مدرن دست پیدا کند. گل‌های داوودی، که گل‌هایی پاییزی به حساب می‌آیند، در عکس بالا دیده می‌شوند اما شما این کار را با هر گلی که دوست دارید می‌توانید انجام دهید.

وقتی مردد هستید، حتما از گل رز استفاده کنید چون با این گل از نتیجه کار مطمئن خواهید شد. رزها چشم‌گیر و زیبا هستند، بو و عطر دلنشینی دارند، و به کلی کلاسیک هستند. می‌توانید برای داشن ظاهری آرام‌تر از گل‌های رز با رنگ‌های مختلف استفاده کنید و یا از یک رنگ بهره ببرید تا چیدمان شما رسمی‌تر شود.

اتاق خواب هم فضای بسیار خوبی برای قرار دادن گلدان گل است. درست است که دیگران آن را نمی‌بینند، اما هرگاه وارد اتاق خواب خود می‌شوید این گل‌ها حال و هوایی خاص و جذاب به شما اضافه می‌کنند و روحیه‌تان را بالا می‌برند. دفعه بعد که به فروشگاه گل رفتید، یک دسته گل مخصوص اتاق خواب خود بخرید، ساقه‌های آن‌ها را کمی کوتاه کنید، و در چیدمان دیدنی آن‌ها را در اتاق خواب خود قرار دهید.

یکی دیگر از فضاهایی که معمولا در آن‌ها از گل‌ استفاده نمی‌شود، اتاق‌های تعویض لباس هستند. اما چه عیبی دارد فضای تعویض شما سرحال و شاداب شود؟ برای این کار می‌توانید یک گلدان کوچک از گل‌های رز را در درون یک سینی تزئینی قرار داده و آن را داخل فضای تعویض لباس بگذارید.

کمی به فضای بیرون از خانه خود هم فکر کنید و تعدادی گل زیبا را در تراس و یا ایوان خانه خود قرار دهید. سعی کنید تعدادی از گل‌ها را آویزان کرده و تعدادی دیگر را روی میز بگذارید و برخی دیگر را روی زمین. آیا خانه شما فاقد تراس یا ایوان است؟ عیبی ندارد. لبه پنجره‌ها بهترین جا برای انجام این کار هستند و در عین حال زیبایی نمای خانه شما را دوچندان می‌کنند.


دیدن منابع مطالب

مجله هنر مطالب آموزشی راهنمای نتخاب لوازم هنر هنر خطاطی هنر دکوراسیون هنر صنایع دستی هنر نقاشی هنر عکاسی
💎 Ads 2

💎 Ads 2

اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه

💎 بنر تماشاخانه

💎 بنر مجله هنر

💎 بنر مجله هنر

💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر موزیکهای بیکلام

💎 بنر موزیکهای بیکلام

💎 بنر هنرآموز

💎 بنر هنرآموز

تلگرام
برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم