اصول نگهداری از منزل در پاییز به روش طراحان حرفه ای

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

اصول نگهداری از منزل در پاییز به روش طراحان حرفه ای
ترک‌های کنار دیوار و پشت بام و نقاطی از پنجره‌ها را که از آن‌ها باد به داخلی نفوذ می‌کند، چک کنید. نقاط نفوذ باد را با درزگیر ببندید تا کاهش گرما را در خانۀ خود به حداقل برسانید.

ملحفه‌های زمستانی را از انبار بیرون بیاورید
تغییر رنگ و افتادن برگ‌ها علامت وظایف مهمی برای شما در خانه و باغچه تان است. اطمینان حاصل کنید که فضای خانۀ شما برای یک چرت بلند زمستانی آماده است. انجام این کار با یادآوری‌های ساده‌ای دربارۀ نگهداری از منزل آسان است.
اگر شما تختخواب‌های گرم و نرم را دوست دارید، ملحفه‌های نخی سبک خود را به به پارچه‌های فلانل تمام نخ تبدیل کنید و روتختی سبک وزن خود را با ملحفه‌ای سنگین‌تر معاوضه نمایید.

سقف، دیوار و نواره چوبی دور کف اطاق که گرد و خاک گرفته اند
حال زمان خوبی برای از بین بردن گرد و خاکی است که در تابستان جمع شده است. برس بلند متصل به جاروبرقی را برای تمیز کردن سقفها، دیوارها، نواره‌های چوبی دور کف اطاق، و وسایل چوبی مورد استفاده قرار دهید.

کاور وسایل خانه را هر هفته جارو برقی بکشید
برداشتن گرد و خاک از مبلمان خانه آن‌ها را به بهترین شکل خود نشان می‌دهد. برای این کار، سر مخصوص تمیز کردن کاور جاروبرقی را استفاده نمائید. کاورهای ظریف را با استفاده از یک توری هنگام کشیدن جاروبرقی محافظت کنید تا پارچه توسط لوله جاروبرقی بلعیده نشود.

عکس‌های تعطیلات را سر و سامان دهید
یک روز را به سر و سامان دادن عکس‌های مورد علاقه تان که چند ماه پیش در تابستان گرفته اید اختصاص دهید و به این ترتیب خاطرات خود را زنده کنید. سپس آلبوم‌های قدیمی‌تر را بررسی کنید تا مطمئن شوید حال و روزشان خوب است.

رسیدگی به پنجره
تعویض پرده‌های سبک تابستانه با پرده‌های سنگین‌تر جلوی آلودگی‌ها را می‌گیرد و رنگ مایه‌ای زیبا برقرار می‌نماید که برای پاییز مناسب‌تر است.

زمستانی کردن باغچه
تمیز کردن و آماده کردن باغچه برای سرما سلامت آن را در بهار افزایش می‌دهد.

تقسیم گیاه‌های چند ساله که در بهار شکوفه می‌کنند
تقسیم کردن این گیاهان قبل از گل دادن به آن‌ها امکان می‌دهد انرژی بیشتری به خواباندن ریشه هایشان اختصاص دهند. این کار را قبل از اولین یخبندان انجام دهید.

جایگزینی شیشه‌ها با پنجره‌های ضد طوفان
قبل از انبار کردن شیشه هر کدام را علامتگذاری کنید تا بدانید به کدام پنجره تعلق دارد، و شیشه‌های ضد طوفان را قبل از نصب پاک کنید.

برداشتن پارچه‌های زمستانی از انبار
لباس‌های تابستانی و کتان را بسته بندی کنید، و آن‌ها را با مواردی مناسب برای فصل سرد جایگرین کنید.

برگ‌های حیاط را جارو کنید
همچنان که برگ‌ها می‌افتند، مرتباً آن را جارو کنید تا سلامت چمن حفظ شود؛ سپس برگ‌ها را ریز ریز کرده و آن را به تودۀ کودهایتان اضافه کنید.

دودکش‌های تمیز
پاک کردن دودکش این اطمینان را می‌دهد که دودکش‌ها خالی از کرئوسوت (پس مانده‌هایی که در دیوارۀ درونی دودکش جمع می‌شود و می‌تواند باعث آتش سوزی شود)، دوده و آت و آشغال است.

بررسی دقیق آشپزخانه
جایگزینی ادویه‌هایی که بیش از شش ماه نگهداری شده اند یا عطر خود را از دست داده اند، و پر کردن انبار از محصولات اساسی مثل آرد و شکر.

چک کردن محل نفوذ آب و هوا در منزل
ترک‌های کنار دیوار و پشت بام و نقاطی از پنجره‌ها را که از آن‌ها باد به داخلی نفوذ می‌کند، چک کنید. نقاط نفوذ باد را با درزگیر ببندید تا کاهش گرما را در خانۀ خود به حداقل برسانید.

پوشاندن هیزم
فقط مقدار 60 سانتر متر از قسمت بالای توده را با یک برزنت بپوشانید تا هوا بتواند جریان پیدا کند و رطوبت به حداقل برسد. در روزهای آفتابی برزنت را بردارید تا چوب‌ها خشک شوند.

چک کردن نور از بیرون
مطمئن شوید که چراغ قوه و راه‌های گذر شما به اندازه کافی نور دارند، چون شب‌های پاییز و زمستان بسیار تاریک هستند.

خدمتکار برف روب
اگر در پایان زمستان سال گذشته از خدمتکار برف روب خود درخواست کمک نکرده اید، مطمئن شوید که آیا برای زمستان پیش رو آماده ارائۀ خدمت به شما هست یا خیر.

تمیز کردن خانه
تعطیلات به سرعت می‌رسند؛ مطمئن شوید که خانه تان برق می‌زند.

کاشتن پیاز گلها برای بهار
پیازهایی را که در بهار گل می‌دهند در خاکی که خوب زهکشی شده بکارید. آن‌ها به مدت 12 تا 16 هفته به دمای 45 درجه یا کمتر نیاز دارند.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت