برای اتاق نشیمن دکوراسیونی بهاری طراحی کنید

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

برای اتاق نشیمن دکوراسیونی بهاری طراحی کنید
چگونه دکوراسیونی بهاری برای اتاق نشیمن تان درست کنیم؟
همانطور که می‌داینم روزهای طولانی تر، مزیت بهار هستند پس به آفتاب اجازه دهید درون خانه شما را روشن کند. پرده‌های سبک انتخاب کنید و آن‌ها را ببندید تا آفتاب به داخل بتابد

قبل : بی احساس نسبت به بهار
تا کنون این اتاق نشیمن پر از رنگ‌های خنثی شده بود، اما حالا آمدن فصل جدید و سال جدید بهانه‌ای است برای این که اتاق چشم اندازی تازه پیدا کند. با وجود زیبایی مبلها، همه این فضاها نیاز به رنگ جدید، طرح‌هایی از خودتان و روشنایی زیادی دارند تا آن را برای خوشامد گویی به بهار آماده سازد.

بعد : رنگ و روح تازه
ترکیب رنگی و گل‌های سبز و صورتی سرتاسر اتاق نشیمن فضایی برای جشن بهار ایجاد می‌کند. در حالت قبل، قسمتی از مبل‌ها مقابل شومینه قرار گرفته بودند اما تقسیم آن‌ها به مبل‌های دو نفره و قرار دادن آن‌ها مقابل هم یک نمای تازه ایجاد کرده و گپ زدن نوروزی را ساده‌تر می‌کند. رنگ بخشیدن با طرح‌های مختلف در روی مبلها و بالای شومینه و دیوارها، طرح دل باز و نشاط آوری که برای اتاق لازم بود، فراهم می‌آورد.

نمای شومینه
برای روشن‌تر کردن اتاق نشیمن، برجستگی‌های شومینه سفید رنگ شده اند. این کار نه تنها فضا را بزرگ‌تر می‌کند، بلکه طرح‌های رنگی اعمال شده در زمینه سفید به خوبی متمایز شده و جلوه می‌کنند. توپ‌های اسفنجی صورتی و سبز رنگ تشکیل شده از گل‌های ریز سرتاسر آن ( از مغازه‌های لوازم تزئینی می‌توان خریداری نمود) با روبان از سقف آویزان می‌شوند که با رنگ سبز سیبی جلوی شومینه به خوبی هماهنگ بوده اثری هنری در این بخش از اتاق آفریده اند.

پرده‌ای از شکوفه‌های بهاری
داشتن شعله و گرمایش تنها کارکرد شومینه در اتاق نشیمن نیست. در طول ماه‌ها یی که شعله شومینه خاموش می‌شود، پرده یا صفحه‌ای در جلوی آن بگذارید که به صورت نمای جالب و تزئینی جلوه کند. شومینه خاموش با نقاشی رنگ روشن صفحه جلوی آن، می‌درخشد. ابتدا صفحه توری فلزی را با آستر رنگ فلز اسپری کنید، سپس با چند دست پوشش اسپری رنگی آن را کامل کنید. سبز سیبی می‌تواند نقش و نگار سبز و صورتی بالای شومینه را تکمیل کند. برای کامل کردن طرح، می‌توانید صفحه توری را با گل‌های آهن ربایی ( در مغازه‌های لوازم تزئینی می‌توان تهیه کرد) تزئین کنید.

کفپوش شطرنجی
کفپوش کوچک در مقابل مبلهای دو نفره و چهار پایه با رنگ خنثی به خوبی نمایان شده است. کفپوش شطرنجی به رنگ‌های صورتی، سبز، قرمز و خاکستری مرتب شده در یک طرح مورب، طرح و رنگی هندسی به فضا می‌دهند. طرح مربعی، انتخابی جالب برای کفپوش‌ها هستند.

رو میزی بهاری
اصلاً نیازی نیست که لوازم جدید بخرید تا نمای تازه‌ای به فضای تان بدهید. طرح‌های گل دار با پس زمینه روشن را دور چرم چهارپایه بپیچید. این طرح به اتاق رنگ بیشتری می‌دهد و چهارپایه را از حالت رسمی به نمایی صمیمانه تغییر می‌دهد. لبه‌های پارچه با نواری از لایه چسب ( که به وسیله اتوی داغ بر روی پارچه می‌چسبانند)، حاشیه دار و محکم شده و انتهای آن به زیر چرم چهارپایه وصل شده است.

جلوه کوسن‌ها بر روی مبل
کوسن‌های تزئینی رنگی، بوی بهار را به اتاق هدیه می‌کنند. بالش‌های طرح دار را با کوسن‌های با رنگ یک دست جفت کنید. برای پارچه روی بالش از پارچه‌ای با همان طرحی که در چهارپایه استفاده کردید، استفاده کنید تا لوازم اتاق ست شود. برای این بالش، ملحفه مربع ساده‌ای بدوزید و با پنبه حلاجی شده داخل آن را پر کنید. از ضایعات طرح دار آن برای تزئین کوسن‌های خریداری شده می‌توانید استفاده کنید. در اینجا کمربندی از ضایعات این پارچه درست کرده و به دور کوسن صورتی پوشانیده شده است.

کنج دلنشین
گوشه بی استفاده اتاق را به یک محل گرم و راحت برای مطالعه یا گفتگو تبدیل کنید. میز کوچک و دو صندلی، سبک منظره‌ای گرم و پذیرا ایجاد می‌کنند. گل‌ها در بخش‌های مختلف این فضا استفاده شده اند. کوسن گل دار روی صندلی، تابلو دیواری با طرح درشت گل و حتی گل‌های واقعی در روی میز همه نشانه‌های رسیدن بهار هستند. موکت تایلی روی زمین، منطقه مفروشی ایجاد می‌کند که این بخش از اتاق را با بخش اصلی اتاق نشیمن هماهنگ می‌سازد.

پرده‌های ویژه بهار
روزهای طولانی تر، مزیت بهار هستند پس به آفتاب اجازه دهید درون خانه شما را روشن کند. پرده‌های سبک انتخاب کنید و آن‌ها را ببندید تا آفتاب به داخل بتابد. برای گیره یا بند پرده ارزان و زیبا، کمربندی از پارچه طرح دار دوخته و پرده را از وسط با آن ببندید.

تزئینات دیواری دست ساز
نیازی نیست برای کارهای هنری هزینه زیادی پرداخته شود. به نظر می‌رسد که بابت این مجموعه گالری هزینه زیادی پرداخت شده، اما در واقع تنها 5000 تومان هزینه داشته است. با استفاده از اسپری چسب کاغذهای دلخواه را به کاشی‌های سرامیک بچسبانید. قطعات چوبی چسب زده شده با ضخامت‌های متفاوت را برای عمق دادن به کار، به پشت کاشی‌ها بچسبانید و هر کاشی را به دیوار با پیچ وصل کنید. از همان کاغذی که برای روی میز استفاده کردید، برای این کاشی‌ها استفاده کنید تا در فضای اتاق هماهنگی و ارتباط ایجاد شود.

پرده تزئینی نشاط بخش
از چیزهای دور از انتظار به عنوان پرده پنجره استفاده کنید! پیش بند رنگارنگ را به قلاب چارچوب پنجره گره بزنید تا بدین ترتیب نیم پرده مناسبی برای پنجره تان بسازید. الگوی گلدار رنگی آن زیبایی فصل بهار را فضا یادآور می‌شود و رنگ‌های دیگر لوازم اتاق را به هم پیوند می‌دهد.

اتاقی برای همه فصل‌ها
ببینید چگونه چند رنگ ساده و کار هنری روی دیوار و تغییرات سبک رنگی در این اتاق، نمای تازه‌ای برای هر فصل می‌دهد.

رومیزی هنری
با مقوا یا کاغذ می‌توانید روی میز را شبیه باغچه کنید. کاغذی با طرح زیبا را انتخاب کنید و آن را متناسب با میز برش دهید و در زیر شیشه میز قرار دهید. حالا به زیبایی میزتان را بدون دردسر و زحمت، نو کرده اید.

اتاق شاد
گوشه اتاق را با گذاشتن لوازم مناسب و صندلی دسته داری در آن، به منطقه گرم و دلنشین برای نشستن تبدیل کنید. از بالش رو صندلی و کوسن تزئینی در رنگ‌های روشن برای دلپذیری بیشتر این قسمت، اضافه کنید. پرده تزئینی، لوستر یا حباب‌های سبک و تزئینات دیواری، همه و همه بهار را به این فضا می‌آوردند.

لوستر سه قطعه‌ای
با لوستر سبک و جالب، نظرها را به سقف جلب کنید. چراغ آویز سه تایی، چهره‌ای شگفت نگیز به سقف می‌دهد. از چراغ‌های آویز استفاده کنید و با کاغذ یا لوازم تزئیناتی دیگر، روی آن‌ها را تزئین کنید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود