قوانین و مقررات

قابل توجه:

• هنگام استفاده از این پلتفرم lilit.ir ، شما با رعایت شرایط و قوانین مندرج در سایت موافقت می‌کنید. شرایط با نخستین استفاده شما از سایت بلافاصله قابل اجرا می‌شود.

۱- پلتفرم دانش بنیان لیلیت به عنوان دانشنامه هنری و یک رسانه فعال در عرصهٔ هنر کشور، بدون هرگونه رویکرد سیاسی، به‌جهت ارتقای سطح دانش عمومی و آشنایی هنردوستان با هنرمندان سرشناس ایرانی و دانستنی‌های عرصه هنر، با تبعیت از قانون بازنشر مطالب فرهنگی هنری مجاز را (اعم از بیوگرافی هنرمندان و مجموعه‌های هنری، مطالب آموزشی هنری و دانستنی‌های هنر و…) که در سراسر فضای وب منتشر شده است را از سایت‌های معتبر و مجاز (غیرفیلتر) که پیشتر آن مطالب را منتشر کرده‌اند، نظیر: «دانشنامه ویکی‌پدیا – سایت‌های خبری و آموزشی کشور و… » گردآوری نموده و بصورت بازنشر قرارداده است. لذا قائدتا با توجه به بازنشر بودن مطالب، در صورت عدم رضایت هرکدام از هنرمندان از انتشار بیوگرافی‌شان، مسئولیت انتشار آن برعهده سایت‌های مجاز و معتبری می‌باشد که مطلب را ابتدا منتشر کرده‌اند و متعاقباً پلتفرم لیلیت از آن‌ها بازنشر نموده است. ولیکن با این وجود از آنجهت که در پلتفرم لیلیت، همواره نظر هنرمندان گرامی و مراکز و سازمان‌های محترم فرهنگی هنری کشور برایمان مورد احترام و اهمیت می‌باشد و ارجحیت دارد، ایشان می‌توانند از طریق بخش «تماس با ما» و همچنین جهت اقدام سریعتر از طریق «تلگرام» و یا «واتساپ»، در هر ساعت از شبانه‌روز به پشتیبانی پلتفرم لیلیت اطلاع دهند، تا در اسرع وقت صفحه مربوطه مورد بررسی قرارگیرد و حذف گردد.

۲- پلتفرم دانش بنیان لیلیت به عنوان یک رسانه و دانشنامه هنری، بدون هرگونه رویکرد سیاسی، طبق قانون هرگز حقی در تفتیش عقاید و قضاوت هیچ یک از مخاطبانش که اغلب هنردوستان، هنرمندان و اساتید هنر می‌باشند نداشته و ندارد و هرگز به خودش اجازه چنین کاری را نمی‌دهد و در بازنشر بیوگرافی هنرمندان ایران، صرفاً هنر را معیار قرار می‌دهد ولاغیر. لذا هرگونه اندیشه تفکر و عملکرد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، و عقاید مذهبی، سبک زندگی شخصی و یا داشتن پرونده قضایی و …، هرکدام از مخاطبان و هنرمندان در خارج از پلتفرم لیلیت ، طبق قانون به خود آن فرد مربوط است و قائدتاً پلتفرم لیلیت هیچگونه مسئولیتی درقبال اندیشه و تفکر و عقاید و سبک زندگی شخصی مخاطبانش نداشته و ندارد!

۳- طبق قانون فضای مجازی درصورت تشخیص به متخلفانه بودن یک مقاله یا یک مطلب که از یک سایت مجاز (غیرفیلتر) بازنشر شده است، مسئولیت و عواقب آن در ابتدا متوجه سایت منتشر کننده آن مطلب می‌باشد، که آن مطلب را در ابتدا منتشر نموده است و پلتفرم لیلیت با توجه به مجاز بودن آن سایت متعاقباً از آن بازنشر نموده است.

۴- پلتفرم دانش بنیان لیلیت از همان ابتدای فعالیتش تاکنون، بخش نظردهی و کامنت‌گذاری در وبسایت و در اینستاگرام را به جهت پیشگیری از سوءاستفاده افراد و متعاقباً جلوگیری از درج نظرات با الفاظ رکیک و یا توهین به مقدسات و یا مقامات و هنرمندان محترم کشور، بطورکامل بسته است. لذا در این خصوص هیچگونه مسئولیتی متوجه پلتفرم لیلیت نمی‌باشد.

۵- طبق قانون، پلتفرم لیلیت هیچگونه مسئولیتی نسبت به صفحات فیک (تقلبی) که توسط افراد معاند و بعضاً رقیب (که به قصد ضربه زدن به پلتفرم لیلیت)، با استفاده از نام لیلیت در فضای مجازی ساخته شود و فعالیت کنند، نداشته و ندارد و متعاقباً هیچگونه مسئولیتی در خصوص عملکرد آنها متوجه پلتفرم لیلیت نمی‌باشد.

۶- پلتفرم دانش بنیان لیلیت به عنوان دانشنامه هنری و یک رسانه فعال در عرصهٔ هنر کشور، بمنظور آشنایی هرچه بیشتر هنرمندان و هنردوستان با مراکز فرهنگی هنری ایران، با تبعیت از قانون بازنشر، در بخش معرفی مراکز فرهنگی هنری ایران، مراکز، انجمن‌ها، نهادها، سازمان‌ها و متولیان فرهنگی هنری کشور را، صفحه بیوگرافی و مشخصات مجموعه‌های محترم را، بصورت بازنشر در پلتفرم لیلیت قرارداده است. لذا با توجه به موارد بیان شده، درصورت لزوم به تغییر در مندرجات و یا عدم رضایت هرکدام مراکز فرهنگی هنری محترم مذکور، از بازنشر صفحه معرفی‌شان، ایشان می‌توانند در بخش «تماس با ما» درخواست و یا گزارش خود را ثبت نمایند، تا در اسرع وقت درخواست ایشان مورد انجام قرارگیرد.

۷- پلتفرم دانش بنیان لیلیت به جهت ارتقای سطح دانش عمومی در زمینه هنر، پس از جستجو از سراسر فضای اینترنت، مطالب و تصاویر که بصورت عمومی و رایگان توسط سایت‌های مجاز منتشر شده اند را گردآوری کرده و بصورت رایگان، بازنشر و در وب‌سایت قرار داده است. از آن جهت که گالری لیلیت حقوق پدیدآورندگان گرامی را محترم می‌شمارد، نام و آدرس وب‌سایت‌های منبع در این بخش قرار گرفته است. درصورتی که موردی در وبسایت بازنشر شده که منبع آن در این بخش از قلم افتاده است، لطفاً نام آن را به همراه لینک مرتبط برای ما از طریق فرم «تماس با ما» و همچنین جهت اقدام سریعتر از طریق «تلگرام» و یا «واتساپ» و یا شماره تماس مندرج در بخش تماس با ما ارسال فرمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد و در این بخش اضافه گردد.

۸- باتوجه به اینکه وبسایت لیلیت سال‌هاست که در ستاد ساماندهی مرکز محترم فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است، قائدتاً طبق قانون رسانه‌های ثبت شده در کشور، درصورت وجود هرگونه ایراد یا مشکل و یا در صورت ممنوع بودن بازنشر بیوگرافی یک هنرمند، از طریق پنل کاربری سامانه ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ما اطلاع داده می‌شود. لذا درصورتیکه صفحه‌ای از نظر آن ستاد محترم نیاز به تغییر یا حذف داشته باشد، از آنجهت که ما خود را تابع قوانین و مقررات فضای مجازی کشور می‌دانیم، بنابراین پس از دریافت دستور مربوطه، صفحه موردنظر بلافاصله در اسرع وقت مورد تغییر یا حذف قرارگرفته خواهد شد. لازم به عرض است باتوجه به اینکه پلتفرم لیلیت در طی سالها فعالیت مستمر خود در چهارچوب قوانین و مقررات فضای مجازی عمل نموده است، لذا تاکنون نه تنها از آن ستاد محترم (ستاد ساماندهی) هیچگونه اخطار و تذکر و یا دستوری مبنی بر حذف مطلب یا بیوگرافی یک هنرمند و یا صفحات دیگر دریافت نکرده است، بلکه از هیچکدام از سازمان‌ها و نهادهای نظارتی و سیاسی و امنیتی و فرهنگی و هنری و اطلاعاتی و قضایی کشور، نیز هیچگونه اخطار یا تذکری مبنی بر حذف صفحات مطالب و یا بیوگرافی هنرمندان دریافت نکرده است، که این مهم گویای عملکرد پلتفرم لیلیت در چهارچوب قوانین مربوطه بوده است.

۹- پلتفرم دانش بنیان لیلیت به عنوان دانشنامه هنری و یک رسانه فعال در عرصهٔ هنر کشور، با تبعیت از قوانین ستاد ساماندهی مرکز محترم فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکنون هیچگونه رویکرد سیاسی نداشته است و ندارد و همواره خود را تابع قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران می‌داند، بنابراین در بازنشر بیوگرافی هنرمندان، سایت‌های معتبر و مجاز (غیرفیلتر) که پیشتر آن مطالب را منتشر کرده‌اند و بازنشر از آنها آزاد است، نظیر «دانشنامه ویکی‌پدیا – سایت‌های خبری کشور و… » را به عنوان منبع مطالب انتخاب می‌نماید و قائدتاً مسئولیت هرکدام از مطالب برعهده سایت‌های منبع می‌باشد، که پلتفرم لیلیت از آنها بازنشر نموده است. ولیکن با این وجود، حتی در بازنشر مطالب و بیوگرافی هنرمندان که در دانشنامه ویکی‌پدیا در دسترس عموم قرار دارد، نیز سعی و بررسی انجام می‌دهد تا محتوای آن مطلب حاوی متون مجرمانه نباشد.

۱۰- پلتفرم دانش بنیان لیلیت با رعایت اخلاق هنری و مدنظر قراردادن «حقوق مالکیت معنوی آثار هنرمندان» و «قانون حمایت از مولفان، مصنفان و هنرمندان» ، تاکنون تصویر آثار هنرمندان را بدون اجازه و اطلاع ایشان منتشر نکرده است و نیز تاکنون به هیچ شخص حقیقی/حقوقی دیگری اجازهٔ انتشار آثار هنرمندانی را که در پلتفرم لیلیت نمایشگاه آنلاین برگزار کرده‌اند، نداده است! و اگر هر وبسایت دیگری آثار هنرمندان را با ذکر منبع از لیلیت منتشر کند عواقب آن برعهده مدیر آن سایت خواهد بود.

۱۱- پلتفرم لیلیت صرفاً خدمات نمایش آثار هنرمندان را بصورت دیجیتالی با تکنولوژی واقعیت مجازی، تحت عنوان برگزاری نمایشگاه آنلاین برای ایشان انجام می‌دهد و به هیچ عنوان واسطه‌گری و دلالی آثار هنری انجام نمی‌دهد و متعاقباً هیچگونه سودی از خرید و فروش آثار هنری و معاملات نمی‌برد و همچنین مسئولیتی نیز در قبالشان ندارد.

۱۲- هنرمندانی که میخواهند آثارشان در پلتفرم لیلیت نمایش داده شود، آثارشان میبایست شرایط لازم را جهت نمایش در فضای مجازی کشور داشته باشد و مغایر با قوانین فضای مجازی نباشد. لذا هنرمندان گرامی و خریداران محترم لازم است به قوانین مربوطه دقت نمایند، که در ادامه بخشی از آن درج گردیده است:

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن، لیلیت را در دستگاه همراه خود داشته باشید و سرگرم شوید…