ضوابط و مقررات

قوانین، ضوابط و مقررات استفاده از پلتفرم لیلیت

قابل توجه:

• هنگام استفاده از این پلتفرم lilit.ir ، شما با رعایت شرایط و قوانین مندرج در وب‌سایت موافقت می‌کنید. شرایط با نخستین استفاده شما از سایت بلافاصله قابل اجرا می‌شود.

۱- پلتفرم دانش بنیان لیلیت به عنوان دانشنامه هنری و یک رسانه فعال در عرصهٔ هنر کشور، بدون هرگونه رویکرد سیاسی، به‌جهت ارتقای سطح دانش عمومی و آشنایی هنردوستان با هنرمندان سرشناس ایرانی و دانستنی‌های عرصه هنر، با تبعیت از قانون بازنشر مطالب فرهنگی هنری مجاز (اعم از بیوگرافی هنرمندان و مجموعه‌های هنری، مطالب آموزشی هنری و دانستنی‌های هنر و…) که در سراسر فضای وب منتشر شده است، را از سایت‌های معتبر و مجاز (غیرفیلتر) که پیشتر آن مطالب را منتشر کرده‌اند، نظیر: «دانشنامه ویکی‌پدیا – سایت‌های خبری و آموزشی معتبر و… » گردآوری نموده و بصورت بازنشر قرارداده است. لذا قائدتاً با توجه به بازنشر بودن مطالب، مسئولیت انتشار آن برعهده سایت‌های مجاز و معتبری می‌باشد که مطلب را ابتدا منتشر کرده‌اند و متعاقباً پلتفرم لیلیت از آن‌ها بازنشر نموده است. ولیکن با این وجود از آنجهت که گالری لیلیت همواره برای نظر هنرمندان گرامی و مراکز و سازمان‌های محترم فرهنگی هنری کشور احترام و اهمیت قائل می‌باشد، ایشان می‌توانند از طریق بخش «تماس با ما»، در هر ساعت از شبانه‌روز به پشتیبانی پلتفرم لیلیت اطلاع دهند، تا در اسرع وقت صفحه بازنشری مورد بررسی قرارگیرد و در صورت لزوم تغییر یا حذف گردد.

۲- پلتفرم لیلیت به عنوان یک رسانه و دانشنامه هنری، طبق قانون هرگز حقی در تفتیش عقاید و قضاوت هیچ یک از مخاطبانش که اغلب هنردوستان، هنرمندان و اساتید هنر می‌باشند نداشته و ندارد و هرگز به خودش اجازه چنین کاری را نمی‌دهد و در بازنشر بیوگرافی هنرمندان ایران، صرفاً هنر را معیار قرار می‌دهد. لذا هرگونه اندیشه تفکر و عملکرد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، و عقاید مذهبی، سبک زندگی شخصی و یا داشتن پرونده قضایی و…، مربوط به هرکدام از مخاطبان و هنرمندان، طبق قانون به خود آن فرد مربوط است و قائدتاً پلتفرم لیلیت هیچگونه مسئولیتی درقبال آن نداشته و ندارد!

۳- طبق قانون، پلتفرم لیلیت هیچگونه مسئولیتی نسبت به صفحات فیک (تقلبی) که توسط کلاهبرداران اینترنتی، افراد معاند و بعضاً رقیب (که به قصد ضربه زدن به پلتفرم لیلیت)، در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با استفاده از نام لیلیت ساخته شود و فعالیت کنند، نداشته و ندارد و متعاقباً هیچگونه مسئولیتی در خصوص عملکرد آنها متوجه پلتفرم لیلیت نمی‌باشد و درصورت مشاهده اشخاص خاطی حق شکایت قضایی محفوظ می‌باشد.

۴- پلتفرم لیلیت به جهت ارتقای سطح دانش عمومی در زمینه هنر، پس از جستجو از سراسر فضای اینترنت، مطالب و تصاویر که بصورت عمومی و رایگان توسط سایت‌های مجاز منتشر شده اند را گردآوری کرده و بصورت رایگان، بازنشر و در وب‌سایت قرار داده است. از آن جهت که گالری لیلیت حقوق پدیدآورندگان گرامی را محترم می‌شمارد، نام و آدرس وب‌سایت‌های منبع در بخش «منابع مطالب» با لینک مستقیم و متصل قرار داده است. درصورتی که موردی در وبسایت بازنشر شده که منبع آن در این بخش از قلم افتاده است، لطفاً نام آن را به همراه لینک مرتبط برای ما از طریق فرم «تماس با ما» ارسال فرمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد و در این بخش اضافه گردد.

۵- پلتفرم لیلیت با رعایت اخلاق هنری و مدنظر قراردادن «حقوق مالکیت معنوی آثار هنرمندان» و «قانون حمایت از مولفان، مصنفان و هنرمندان» ، تصویر آثار هنرمندان را بدون اجازه و اطلاع ایشان منتشر نکرده و نمی‌کند و نیز تاکنون به هیچ شخص حقیقی/حقوقی دیگری اجازهٔ انتشار آثار هنرمندانی را که در پلتفرم لیلیت نمایشگاه آنلاین برگزار کرده‌اند، نداده است! و اگر هر وبسایت دیگری آثار هنرمندان را بدون کسب اجازه منتشر کند، عواقب آن برعهده مدیر آن سایت خواهد بود.

۶- پلتفرم لیلیت خدمات خود را بصورت دیجیتالی و آنلاین به کاربران ارائه می‌نماید و به هیچ عنوان واسطه‌گری و دلالی آثار هنری انجام نمی‌دهد و متعاقباً از خرید و فروش آثار هنری و از معاملات و داد و ستد کاربران، هنرمندان، مجموعه‌ها، مراکز و مشاغلی که نمایشگاه برگزار می‌کنند و یا رپورتاژ و کارت ویزیتشان در پلتفرم لیلیت نمایش داده می‌شود؛ هیچگونه سود و منفعتی کسب نمی‌کند لذا مسئولیتی در قبالشان ندارد و مسئولیت عملکرد آنها برعهده خودشان بوده و متعاقباً هیچگونه مسئولیتی در آن خصوص متوجه پلتفرم لیلیت نمی‌باشد.

۷- هنرمندان گرامی که میخواهند صفحه بیوگرافی‌شان در پلتفرم لیلیت بخش دانشنامه بیوگرافی هنرمندان درج شود:
الف – درصورتیکه ایشان در گالری لیلیت برگزاری نمایشگاه نمایند، صفحه بیوگرافی هنرمند (بدون هزینه اضافه)، به همراه نمایشگاه آثار ایشان قرارگرفته خواهد شد، که شرایط نمایشگاه در بخش «خدمات برگزاری نمایشگاه» قابل مشاهده می‌باشد.
ب – درصورتیکه ایشان تصمیم به برگزاری نمایشگاه نداشته باشند و صرفا متقاضی صفحه بیوگرافی باشند، می‌توانند با پرداخت هزینه خدمات طراحی و درج صفحه بیوگرافی، از این خدمات پلتفرم لیلیت بهره‌مند شوند، که در بخش «تعرفه‌های خدمات» قابل مشاهده می‌باشد.
پ – خدمات طراحی صفحه بیوگرافی برای اساتید صاحب نام و هنرمندان سرشناس (که در خبرگزاری‌ها معتبر معرفی شده باشند)، بدون هزینه و به عنوان هدیه انجام می‌گردد. جهت استفاده از این خدمات لازم است هنرمند درخواست خود را به همراه سوابق فعالیت، به بخش «پشتیبانی پلتفرم لیلیت» ارسال نماید و متعاقباً درخواست ایشان به بخش تحریریه ارجاع خواهد شد، پس از انجام بررسی و در صورت تائید، صفحه بیوگرافی ایشان طراحی می‌گردد و در دانشنامه بیوگرافی هنرمندان قرارگرفته خواهد شد. نکته: درصورتیکه هنرمند صاحب‌نامی در قید حیات نباشد، ارسال درخواست توسط بستگان ایشان امکان‌پذیر می‌باشد.

۸- هنرمندان گرامی که می‌خواهند آثارشان در پلتفرم لیلیت نمایش داده شود، آثار ایشان میبایست شرایط لازم را جهت نمایش در فضای مجازی کشور داشته باشد و مغایر با قوانین فضای مجازی نباشد. لذا هنرمندان گرامی و خریداران محترم لازم است به قوانین مربوطه دقت نمایند. که بطورکامل در بخش شرایط و قوانین برگزاری نمایشگاه در لینک زیر درج شده است:

lilit.ir/exhibitions/holding

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود