ایده‌هایی برای تغییر دکوراسیون مناسب فصل بهار

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

ایده‌هایی برای تغییر دکوراسیون مناسب فصل بهار
اگر به دنبال تغییر دکوراسیون خانه خود مناسب فصل بهار هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از ایده‌هایی که در زیر برای تغییر دکوراسیون آورده شده بهره بگیرید.

شاخه و دسته گل بهاری
با چسب حرارتی گل‌های صورتی را به شاخه‌ها بچسبانید تا گلدانی از شکوفه‌های بادام داشته باشید.با این کار دکوراسیونی فوق العاده زیبا خواهید داشت و بهار را برای افراد خانه به ارمغان می‌آورید.

رومیزی نارنجی رنگ
تعداد زیادی نواره‌های نارنجی رنگ تهیه کنید و آن‌ها را کنار هم بدوزید،زیبایی میز را از نزدیک خواهید دید.

باغچه‌ای گلدانی
در این فصل می‌توانید باغجه‌ای پشت پنجره سالن خانه خود تعبیه کنید.بدین صورت که گل یا پیاز گل‌هایی درون گلدان بکارید،سپس مثل بوستانی اطراف آن‌ها با سیم حصار کشی کنید.

شمعدان‌های گل آفتاب گردان
دور تا دور یک لیوان را نواری لاستیکی ببندید تا گل داوودی یا آفتاب گردان را نگه دارد، سپس درون لیوان شمع گذاشته و لیوان را داخل ظرفی از آب قرار دهید. چند لیوان را با همین تزیین در یک ردیف روی میز بگذارید.

کارت پستال قاب شده
در این قسمت،کارت پستالی ساده را به اثری هنری تبدیل سازید.می‌توان کارت پستال‌ها را با قیمتی مناسب از کتابفروشی تهیه نمود.سپس کارت را روی کاغذ تزیینی چسبانده و آن را قاب بگیرید.در نهایت قاب را با روبانی آویزان کنید.

دکور پرده
به جای قلاب‌های پرده،از روبان‌های رنگارنگ استفاده کنید و پرده‌های خانه را مزین سازید و فضایی بهاری ایجاد کنید.گره‌ها را به اندازه کافی شل ببندید تا پرده به راحتی جا به جا شود.

درخت پروانه‌ای
این درخت را چه داخل سالن چه بیرون قرار دهید،نمایانگر بهار خواهد بود.با نخ چند لا پروانه‌ها را به شاخه‌ها آویزان کنید. پروانه‌ها را می‌توان روی کاغذ یا مقوا رنگی برش زد. برای ایجاد حجم،به لبه‌های کارت‌ها رنگ اکریلی بپاشید. شاخه‌ها را داخل اسفنج فرو برده و آن‌ها را در گلدان قرار دهید. به بعضی شاخه‌ها،گل ابریشمی بچسبانید و مقداری خزه در گلدان بریزید.

دکوراسیون مرکزی بی نظیر
با این تغییر دکوراسیون که روی میز ناهار خوری ایجاد می‌کنید،خود را به جای آلیس در سرزمین عجائب،مجسم می‌سازید.
انبوهی از خزه را روی پایه کیک بگذارید وگل‌های مروارید کوچک و قارچ‌های مصنوعی را روی آن‌ها قرار دهید.البته برای نگه داشتن گل‌ها، زیر خزه‌ها لایه‌ای نازک از اسفنج بگذارید.

فنجان‌های گل
کاغذ کوچک رنگی کیک یزدی را داخل نمونه بزرگ‌تر قرار دهید.هر دو بالای فنجانی بگذارید.درون کاغذ‌ها،آب نبات،اسمارتیس یا هرچه تمایل دارید بریزید.

نمایش گل و سبزیجات
قرار دادن هویج و برگ‌های کاهو درون گلدان‌های پهن و کوچک، بی نهایت زیباست. برای انجام این کار، گلدانی کوچک را درون گلدان بزرگ‌تر قرار دهید و هویج و برگ‌های کاهو را بین دو گلدان نگه دارید. نخی رنگی دور گلدان‌ها بپیچید تا بافتی خانگی ایجاد کنید. کنار آن‌ها پرنده یا خرگوشی تزئینی گذاشته و نمایی بهاری داشته باشید.

نمایش گل در زمان نوشیدن چای
انبوهی از لاله‌های قرمز و رز‌های سفید درون قوری و فنجان،واقعا شگفت انگیز است.استفاده از این دو رنگ جالب بوده،از طرفی استفاده از ظرف سبز رنگ ترکیبی زیبا ایجاد کرده است.

تغییردکوراسیون ساده
بوته‌های کوچک بچینید،آن‌ها را داخل گلدان و بطری‌هایی با رنگ و سایز‌های مختلف قرار دهید. سپس آن‌ها را بالای شومینه گذاشته و از زیبایی آن‌ها لذت ببرید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت