اصول طراحی دکوراسیون خانه ویلایی به سبک پاییزی

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

اصول طراحی دکوراسیون خانه ویلایی به سبک پاییزی
چگونه دکوراسیون خانه ویلایی را به سبک پاییزی طراحی کنیم؟ دوختن یا اختصاصی کردن بالش‌ها، خود یک پروژۀ آسان و اقتصادی است. بالش‌های ساده را با هزینۀ کمتری با رنگ‌های استنسیل و صنایع دستی تزئین کنید.

قبل: بدون جذابیت
این خانۀ کسل کننده با رنگ قهوه‌ای سوخته و خاکستری تصویر امیدبخشی را یک خانۀ ییلاقی باید ارائه دهد، به دست نمی داد.
بعد: ویلایی جذاب برای استراحت در پاییز
این خانۀ ییلاقی در ایالت مین که در فاصلۀ 8 فوتی دریاچه واقع شده بود و و چشم انداز آن مناظر زیبای کوههای واشنگتن بود، خانۀ بسیار خوبی برای استراحت یک خانوادۀ فعال در آخر هفته محسوب می‌شد. و با کمی خلاقیت و بازی با رنگ‌ها بسیار، این مکان خیلی زود زیبائی چشم اندازهای بیرون را در داخل خانه منعکس کرد.

بالش‌های زیبا
دوختن یا اختصاصی کردن بالش‌ها، خود یک پروژۀ آسان و اقتصادی است. بالش‌های ساده را با هزینۀ کمتری با رنگ‌های استنسیل و صنایع دستی تزئین کنید. در اینجا بالش‌های صورتی و سبز یک منظرۀ زشت را به یک کار موفقیت آمیز تبدیل می‌کنند.

قبل: تشنۀ توجه
کابینت‌های تیره، کف‌های کسل کننده، بدون ذره‌ای حس فردیت، این آشپزخانه را از این که پناهگاهی پر از غذا باشد دور کرده است.
بعد: پر از خوراکی
حال، کابینت‌های سادۀ مسطح بدون این که یک فضای کوچک را سرتاسر بپوشاند، حس مدرن بودن به آشپزخانه می‌دهد. یک سقف با رنگ زرد روشن با سبک روشن خانه یکپارچه است. در عین حال مبلمان و قاب‌های سفید آشپزخانه را ساده و تمیز نگاه می‌دارد.

تعیین وضعیت
پالت رنگ نقطۀ شروع طراحی خانه است. یک طرح روشن، فضا را به مکانی مفرح برای یک پاتوق آرامش بخش تبدیل می‌کند. برای کامل کردن زمینۀ کنار دریاچه از محصولات طبیعی استفاده می‌کنیم.

ملحقات هنری
خرت و پرت‌هایی با اشکال بی نظیر، طرح رنگ اطاق، فردیت بخشیدن به طاقچۀ بالای بخاری و قفسه ها. بازی کردن با لوازم موجود، به خصوص با چاپ گرمسیری، برای انتقال حالت آرامش و گرما در فصل پاییز.

ایجاد یک فضای صمیمانه و گرم
رنگ زرد، رنگ یکپارچه کنندۀ این اطاق است که به ایجاد یک فضای گرم و صمیمانه که در نیمۀ قرن رواج داشت، کمک می‌کند. فضای شیشه‌ای باعث می‌شود طبقات، ادامۀ اطاق نشیمن به نظر بیایند. مبلمان حصیری و بافت بیرونی با ایجاد محیطی عاری از هیجان هم یک فضای صمیمانه و گرم را ایجاد می‌کند.

قطرات لیمو
ملحقات لیمو رنگ زرد لیمویی میز قهوه را کامل می‌کند و حالتی مدرن و جذاب ایجاد می‌نماید.

گوشه‌ای عجیب و جالب
گوشه‌ای از اطاق به یک فضای صمیمی برای شام خوردن اختصاص داده شده است. مبلمان و توکارهای متضاد بسته بندی شده با توده‌ای از بالش‌های راحت و فریبنده، نیمکت با یک نقش گلدار و شاد نقاشی شده، فضایی جالب برای یک میز شام را درست کرده است.

روشن و زیبا
ظروف براق می‌تواند خط‌های تیره در یک آشپزخانۀ مدرن را تلطیف کند. یک رنگ نارنجی روشن که از درون لایه‌ای از رنگ سفید تند شکسته می‌شود باعث ایجاد فردیت می‌شود. اینجا، لیموها ملحقات ماهرانه‌ای برای کامل کردن ایدۀ لیمو‌ها هستند.

گریز چشم بسته
نماهای روشن‌تر از پالت رنگ خانه، احساسی لطیف و آرامش بخش برای اطاق خواب ایجاد می‌کند، در حالی که همزمان اطاق را روشن و شاد نگاه می‌دارد. در اینجا چهار دریچۀ سفید ترکیب می‌شوند تا نوعی قاب بالای تخت برای اطاق خواب اصلی ایجاد کنند.

ذخیرۀ فضای هوشمندانه
این باکس‌های کنارتختی با اشغال فضای پایین تخت و تأمین بیشترین جا برای نشستن، به فضاهای کوچک کمک می‌کند. همچنین پرده‌های چسبیده به طرف‌های زیرین این باکس جایی برای پنهان کردن برخی وسایل می‌باشد.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت