عکاسی اروتیک یا تن‌کامه چیست؟ Erotic Photography

📖 سبک‌ها و ژانرهای عکاسی

عکاسی اروتیک، تن‌کامه یا شهوانی (به انگلیسی: Erotic Photography) شاخه‌ای از عکاسی هنری است که در آن اندام انسان و حتی عشق بازی به تصویر کشیده می‌شود. هرچند که برهنه بودن سوژه محور اصلی نیست و ممکن است به صورت نیمه برهنه بوده و به طور کامل برهنه نباشد.

لغت اروتیک اگرچه (در بعضی جاها) در زبان فارسی اشتباها به معنای شهوانی ترجمه شده اما معنای اصلی آن «تن‌کامه » است.

عکاسی اروتیک در حقیقت می‌تواند موجب شهوت افراد تماشاگر نباشد، بلکه صرفا به جنبه هنری عشق جسمانی و زیبایی تن می‌پردازد.

قدمت این نوع عکاسی به سال‌های ۱۸۳۵ تا دههٔ ۱۹۶۰ برمی‌گردد و ماهیت آن با پورنوگرافی متفاوت است.

اگرچه این سبک عکاسی به پورنوگرافی شباهت دارد، اما اصلا نمیتوان این دو ژانر را به همدیگر ربط داد! چراکه در این سبک عکاسی هدف ایجاد انحراف و نمایش روابط و اعمال جنسی نیست، بلکه بیشتر با موضوع هنر بوده و به زیبایی خلقت بدن انسان و موضوع خلوت عاشقانه می‌پردازد.

همچنین در پورنوگرافی عکس‌ها تصاویر خوش رنگ و لعابی هستند که ممکن است از به تصویر کشیدن صحنهٔ عمل جنسی نیز و حتی رفتارهای شهوت انگیز باشند که بیننده را محسور و برانگیخته می‌کنند، اما در عکاسی اروتیک ممکن است فضای عکس هنری، سیاه و سفید، کدر مات، رنگ‌باخته و حتی فاقد هرگونه لذت جنسی دیداری باشد.

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا