عکاسی از حیات وحش


عکاسی حیات وحش به شاخه‌ای از عکاسی گویند که در آن از حیوانات و جانوران زنده و در محیط طبیعی از آنها عکسبرداری می‌شود.
عکاسی در این سبک، نیاز به دانش بالا و تجربهٔ فراوان در زمینهٔ عکاسی و آشنایی با رفتار حیوانات گوناگون دارد. عکاسان باید توان اثبات طبیعی بودن تصاویر را داشته باشند؛ عکاسی
از حیوانات اهلی جزو عکس‌های این ژانر محسوب نمی‌شود.
در عکاسی از حیات وحش، عکاس به دنبال به تصویر کشیدن حیوانات جالب به همراه حرکاتی مانند غذا خوردن یا جنگیدن آن‌ها و نوع رفتار زندگی آنهاست.
در این نوع عکاسی، دهانه ی باز لنز , برای دستیابی به سرعت بالا و ثبت سوژه‌ی در حال حرکت و محو کردن پس زمینه استفاده می‌شود. همچنین عکاسان حیات‌وحش، از لنز تله استفاده می‌کنند بنابراین عکاسان حیات وحش بیشتر احتیاج به سه‌پایه دارند. آن‌ها همچنین برای این که بتوانند به حیات وحش نزدیک‌‌تر شوند احتیاج به وسایلی برای استتار دارند.
برای اینکه قدرت مانور عکاس برای تعقیب حیوانات وحشی زیاد شود از تک پایه استفاده میشود. تک پایه‌ها به دلیل سبک بودن و قابلیت تحرک سریع بهتر از سه پایه ها عمل می‌کنند.همچنین در دفاع از خود در برابر حیوانات هم میتوان استفاده کرد.
معمولا برای ثبت این عکس های زیبا می توانید از لنز 600 یا 550 mm یا نوع بهتر با شارپنس عالی استفاده کنید. همچنین به وسایل کار و ایمنی هم توجه داشته باشید چنانچه در جنگلها یا بیابان و مکانهای دور افتاده عکاسی میکنید. داشتن راهنما و یک جی پی اس , و کار گروهی با رعایت اصول ایمنی و اطلاعات فنی رمز موفقیت در این رشته عکاسی است. برای شروع میتوانید از باغ وحش یا باغ اختصاصی پرندگان بهره ببرید.
ما می‌توانیم با بستن دیافراگم (انتخاب اعداد بزرگتر) به عمق میدان عکس , به وضوح بیشتری دست یابیم.

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

دکمه بازگشت به بالا