شیوه ساخت و ساز در نقاشی رنگ روغن

📖 آموزش نقاشی رنگ روغن


در شیوه ساخت و ساز که از قدیمی‌ترین شیوه‌هاست و هنوز نیز رایج است نقاش در مراحل مختلف اثر خود را تکمیل می‌کند.

مرسوم‌ترین روش در این شیوه آن است که ابتدا رنگ را به صورتی رقیق (رقیق کردن به وسیله تربانتین یا روغن بزرک )به کار ببریم و در مراحل بعد، طرح را کامل کنیم. در این شیوه، از رنگ‌های تیره به روشن و از سطوح کلی به سطوح جزیی‌تر کار را ادامه می‌دهیم.

در هر مرحله اگر تابلو خشک شده باشد باید دوباره سرتاسر تابلو را با روغن بزرک آغشته کرد، سپس به وسیله دستمال تمیز، اضافه‌های روغن را از روی تابلو برداشت. در این حالت سطح کار برای سایه پردازی‌های بعدی آماده خواهد بود. در روش دیگر که سریع‌تر انجام می‌شود کار را به وسیله لکه‌های رنگی(روش دوم) شروع می‌کنیم، آنگاه برای محو کردن و ساخت وساز رنگ‌های مجاور هم، از قلمویی با موی نرم و تمیز استفاده می‌کنیم.(برای این کار از قلموی مخصوص به نام قلموی چتری می‌توان استفاده کرد.)

برای محو کردن هنگامی که رنگ‌ها هنوز خشک نشده بودند می‌توان از انگشت یا پارچه نیز استفاده کرد.

پس از خشک شدن رنگ برای محو کردن و برجسته کردن، از “رنگابه کاری “استفاده می‌شود. این کار در طبیعت برای اجزای دورتر مثل کوه‌ها و درختان دور دست و همچنین برای ساخت و ساز ابرها استفاده می‌شود.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang