جشنواره 39 تئاتر فجر به پایان رسید / معرفی برگزیدگان

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
برگزاری نمایشگاه «کبوترانه» آثار سیاه قلم خانم الهام رحیمیان
برگزاری نمایشگاه «نگاه» آثار نقاشی خانم ملیکا هدایتی
برگزاری نمایشگاه «بعد دیگر وجود» آثار نقاشی خانم زهرا شمشیری
برگزاری نمایشگاه «حس ناب زندگی» آثار نقاشی خانم مریم عبدالملکی
برگزاری نمایشگاه «سرشت هست» آثار نقاشی خانم لاله علی عابدی
برگزاری نمایشگاه «زیبای سخت» آثار مجسمه آقای عباس یعقوبی
برگزاری نمایشگاه «آینده گذشته است» آثار نقاشی آقای بهادر قشقایی
برگزاری نمایشگاه «ماری پوسا» آثار نقاشی خانم مریم شجاعی
اینستاگرام گالری لیلیت

مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از شامگاه دوشنبه ۲۰ بهمن در تالار وحدت برگزار شد.

پایگاه خبری تئاتر: سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به پایان راه خود رسید و مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور سید محمدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره سی و نهم و تعدادی از مدیران تئاتر، فرزندان شهید فخری‌زاده و با حضور جمعی از هنرمندان شرکت‌کننده در این دوره جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت آغاز شد.

این مراسم که با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و با ظرفیتی محدود رأس ساعت ۱۸:۳۰ با تلاوت کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با دبیری حسین مسافرآستانه در بخش‌های مختلفی همچون بخش صحنه‌ای، تئاتر خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، رادیو تئاتر، تله تئاتر و گزارش صحنه‌ای، سرباز انقلاب و پوستر و عکس از ۱۱ تا ۲۰ بهمن برگزار شد.

در ابتدای مراسم پیام تصوری سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد پخش شد. وی در این پیام تصویری درباره شرایط یک سال گذشته تئاتر و ممارستی که برای برگزاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر وجود داشت، سخن گفت و اظهار امیدواری کرد روزگار فتح و ظفر بر ویروس کرونا نزدیک است.

سپس پیام تصویری قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی پخش شد.

حین پخش پیام تصویری قادر آشنا، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با کمی تأخیر، وارد تالار وحدت شد.

آشنا در پیام خود بر این نکته تأکید کرد که پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری این جشنواره مدنظر بود و با عزم عالی هنرمندان و حمایت مسئولان این جشنواره برگزار شد.

در ادامه پیام تصویری حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت پخش شد. وی در سخنان خود اظهار کرد آثار هنرمندان طی یکسال اخیر به موضوعاتی پرداخته که مسایل روز مردم و جامعه است و این امر بیانگر نگاه مشترک هنرمندان با مردم جامعه است.

سپس نیما کرمی مجری مراسم با اجرای زنده موسیقی توسط احسان تارخ و گروهش، روی صحنه تالار وحدت حضور پیدا کرد.

جشنواره 39 تئاتر فجر به پایان رسید / معرفی برگزیدگان

اسامی برگزیدگان به تفکیک بخش ها

برگزیدگان بخش پوستر و عکس

اولین بخش اهدای جوایز مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به بخش پوستر و عکس جشنواره اختصاص داشت که با حضور مهدی آشنا و محمد ژیان اولین جوایز به شرح ذیل اهدا شد:

رتبه سوم بخش عکس به مریم قهرمانی‌زاده برای نمایش «مری پاپینز»، رتبه دوم «نیلوفر استا» برای عکاسی نمایش «اودیسه 2020».

در ادامه جایزه رتبه اول این بخش به نام مریم جعفری نمین برای نمایش «سوختن» اعلام شد که نیما کرمی اعلام کرد اشتباهی در اعلام نتایج رخ داده و شهریار دبیری برای نمایش «فرانکشتاین» رتبه اول این بخش را از آن خود کرده است.

سپس برگزیدگان بخش پوستر معرفی شدند. در این بخش رتبه سوم به سینا افشار برای نمایش «اسم»، رتبه دوم سروش حیدری برای نمایش «شاه‌شکار» و رتبه اول به مهدی رایگانی برای نمایش «دراکولا» اهدا شد.

در این بخش از مراسم کلیپی در بزرگداشت یاد شهید محسن فخری‌زاده پخش شد.

با پایان پخش این تصاویر با حضور سیدعباس صالحی وزیر ارشاد، معاون هنری وزیر، مدیرکل هنرهای نمایشی و حجت‌الاسلام بهداروند، مهدی و حامد فخری زاده روی صحنه حضور پیدا کردند و از خانواده این شهید قدردانی به عمل آمد.

 برگزیدگان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس
هیات داوران این بخش این بخش متشکل از مهدی حامد سقایان، محسن سلیمانی فارسانی و ایرج افشاری اصل از میان 30 نمایش منتخب ارزیابی شده آرا خود را به شرح ذیل اعلام کردند:

نمایش های صحنه ای
در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی به میزان پنجاه میلیون ریال بدون اولویت به نمایش های زیر اهدا شد:

نمایش «برونسی» به کارگردانی «مرتضی شاه کرم» نمایش «سرباز» به کارگردانی «حسین پارسایی»

نمایش های خیابانی

در بخش نمایش های خیابانی نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون اولویت به نمایش های «حباب زیر آب» به کارگردانی «جلال حسنوند» و «علی شمس» از فلاورجان و «6599» به کارگردانی «مسعود براهیمی» از اصفهان اهدا شد.

برگزیدگان متروی تهران
متروی تهران نیز در راستای حمایت از آثار نمایشی متناسب با مسئولیت های این نهاد با بررسی نمایش‌های حاضر در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از نمایش های زیر تقدیر کرد:

لوح تقدیر و 30 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش خیابانی «ژنرال» به نویسندگی و کارگردانی «سعید بادینی» از زاهدان تعلق گرفت.

لوح تقدیر و 60 میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش «سه شنبه های لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی «محمد مهدی خاتمی» از تهران اختصاص یافت.

نمایش «پاشوره» به نویسندگی و کارگردانی «حسن عابدی» از بجنورد نیز از سوی متروی تهران لوح تقدیر و 60 میلیون ریال جایزه نقدی را دریافت کرد.

بخش مسابقه تئاتر خیابانی

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی دیپلم افتخار و جایزه نقدی طراحی فضای نمایشی به طور مشترک به «احمد صمیمی» و «مارال ایزدبخش» برای طراحی فضای نمایش “V.A.R” اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب دیپلم افتخار و جایزه نقدی طراحی فضای نمایشی به «سیدمهرداد کاووسی» برای طراحی فضای نمایش «زهی خیال باطل» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی طراحی حرکت به طور مشترک به «سامان شکیبا» و «سارینا شاد» برای طراحی حرکت نمایش «مضحکه در مضحکه» اختصاص یافت.

بخش مسابقه رادیو تئاتر 

در بخش مسابقه رادیو تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی طراحی صدا و افکت برگزیده به «نرگس موسی‌پور» برای طراحی صدا و افکت نمایش رادیویی «اتاق 24» رسید.

«مجید آینه» برای صدابرداری تمامی آثار حاضر در مسابقه رادیو تئاتر نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی صدابرداری در بخش مسابقه رادیو تئاتر جشنواره سی و نهم را دریافت کرد.

مسابقه تئاتر صحنه ای

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده طراحی لباس به «سعید معروفی» برای طراحی لباس «تن ها» تعلق گرفت.

«سعید مؤذنی» برای طراحی صحنه نمایش «بهشت حکیم الله» تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده طراحی صحنه را در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای دریافت کرد.

در همین بخش دیپلم افتخار و جایزه نقدی طراحی نور نیز به «رضا پورتراب زاده» برای طراحی نور نمایش «اپیدمی» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تله تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی طراحی نور و تصویر به «مهدی گودرزی» و «میلاد شکیبا» برای طراحی نور و تصویر تئاتر تلویزیونی «آینه یک روز زنده است» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده طراحی نور به «احسان فلاحت پیشه» برای طراحی نور نمایش «پنهان خانه پنج در» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی لوح تقدیر و جایزه نقدی طرح و ایده به طور مشترک به «احمد صمیمی» و «مارال ایزدبخش» برای طرح و ایده نمایش “V.A.R” تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی طرح و ایده به «سمیه مهری» برای طرح و ایده نمایش «مضحکه در مضحکه» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب لوح تقدیر و جایزه نقدی طرح و ایده به «مصطفی جعفری خوزانی» برای طرح و ایده نمایش «انگشتری» رسید.

همچنین «سعید بادینی» برای طرح و ایده نمایش «ژنرال» تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی طرح و ایده را در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب دریافت کرد.

در ادامه حسین مسافر آستانه، سید عباس صالحی و مجبتی حسینی برای پاسداشت مقام هنری همایون علی‌آبادی نویسنده و منتقد تئاتر، جمشید داورپناه نویسنده و کارگردان تئاتر، اختر تاجیک عکاس و بهرام ابراهیمی بازیگر روی صحنه آمدند و از این هنرمندان با اهدای جوایزی تقدیر کردند.

در بخش دیگر از این مراسم سید عباس صالحی بیان کرد: گویا رسم امشب سخن نگفتن است من هم از این روند پیروی می‌کنم. سپاس از همه پیشکسوتان عرصه تئاتر و همه آن هایی که راه این عزیزان را می‌پویند، سلامت و سرافراز باشید.

بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای
در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده طراحی گریم به «سارا اسکندری» برای طراحی گریم نمایش «سگدو» تعلق گرفت.

«علیرضا رضایی» و «آرمان کارخانه» برای تدوین تئاتر تلویزیونی «هزار و یک تو» دیپلم افتخار و جایزه نقدی تدوین را در بخش مسابقه تله تئاتر دریافت کردند.

جشنواره 39 تئاتر فجر به پایان رسید / معرفی برگزیدگان

اسامی برگزیدگان به تفکیک بخش ها

در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی تصویربرداری به «محمدرضا اکبری»، «پوریا سبحانی»، «احمد اسماعیلی» و «علی مسیح آبادی» برای تصویربرداری نمایش «اپیدمی» رسید.

بخش مسابقه گزارش صحنه ای

در بخش مسابقه گزارش صحنه ای نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی تدوین را «مجتبی اسماعیل زاده» برای تدوین نمایش «خونه باد» دریافت کرد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی صدابرداری در بخش مسابقه گزارش صحنه ای نیز به «حمید نجفی راد» برای صدابرداری نمایش «ننه دلاور» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی دیپلم افتخار و جایزه نقدی موسیقی به طور مشترک به «احمد صمیمی» و «امیرمحمد انصافی» برای آهنگسازی نمایش «نبرد بام» اختصاص یافت.

بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب دیپلم افتخار و جایزه نقدی موسیقی به «مهدی کرمی» برای آهنگسازی نمایش «قاصد» رسید.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده موسیقی به طور مشترک به «حسین اصیلی مازغی» و «عبدالرضا سرابی» برای آهنگسازی نمایش «نگاهم به دریاست تا کسی آب را نبرد» رسید.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری زن به «آرزو جعفری» برای بازی در نمایش «قاصد» تقدیم شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری زن به «نجمه مهرابی خوزانی» برای بازی در نمایش «زندگی با طعم باروت» اختصاص یافت.
هیات داوران این بخش برای رتبه برگزیده بازیگری زن در بخش خیابانی برگزیده ای را معرفی نکرد.

بخش مسابقه تله تئاتر

در بخش مسابقه تله تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری زن به «بهناز جعفری» برای بازی در نمایش «آینه یک روز زنده است» تعلق گرفت.

بهناز جعفری پس از کسب جایزه اش بیان کرد: امشب احساس غریبی می‌کنم، احساس می‌کنم این جشن یک جشن غریب است از همه منافذ این سالن سوز غریب می‌آید، خواهش می‌کنم دست به دست هم بدهیم این فاصله‌ها را برداریم، همه دلمان برای صحنه و تئاتر تنگ شده است. دلم می‌خواهد در اینجا از پرویز پورحسینی نام ببرم. خواهش می‌کنم یک دقیقه به احترام او سکوت کنیم. امشب این نسل جدید با شور و هیجان آمده‌اند. دلم برای همه این شور و هیجانات تنگ شده بود. به یاد عزیزان از دست رفته یک دقیقه سکوت و برای آینده بهتر تئاتر تلاش کنیم.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری زن بدون اولویت به طور مشترک به «نوشین حسن زاده» برای بازی در نمایش رادیویی «اتاق 24»، «آنیسا مصطفی پور» برای بازی در نمایش «بوسه بر ماه» و «رزا مزینانیان» برای بازی در نمایش «قهرمان من تویی» اختصاص یافت.

مسابقه دیگرگونه های اجرایی

در بخش مسابقه دیگرگونه های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اجراگر برگزیده به «گلنوش قهرمانی» برای اجراگری در نمایش «15 ثانیه» به دلیل شیوه متناسب اجراگری در نسبت با اثر اجرایی تقدیم شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری زن به «ویدا موسوی» برای بازی در نمایش «بهشت حکیم الله» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده بازیگری «آیه کیانپور» برای بازی در نمایش «سگدو» رسید.

لوح تقدیر ویژه ای از سوی قادر آشنا به هنرمند نوجوان؛ آرمان میرزایی به خاطر حضور موثر در صحنه اهدا شد.

وی پس از کسب جایزه اش گفت: افتخار ویژه‌ای نصیبم شد که اینجا آمدم. می‌خواهم از بچه‌های «تن ها» تشکر کنم من به نمایندگی از بچه‌ها بالا آمدم و این جایزه را گرفتم. این جایزه را به پدر و مادرم تقدیم می‌کنم که همیشه پشت من بودند. از قطب‌الدین صادقی که از کودکی من را تشویق کردند، بسیار تشکر می‌کنم.

جشنواره 39 تئاتر فجر به پایان رسید / معرفی برگزیدگان

اسامی برگزیدگان به تفکیک بخش ها

مسابقه رادیو تئاتر

در بخش مسابقه رادیو تئاتر لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به طور مشترک به «عباس توفیقی» برای بازی در نمایش رادیویی«اتاق 24» و «ایوب آقاخانی» برای بازی در نمایش «سین جیم» رسید.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری مرد به «علی میلانی» برای بازی در نمایش رادیویی«سین جیم» تعلق گرفت.

مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به «سیدمهرداد کاووسی» برای بازی در نمایش «زهی خیال باطل» اهدا شد.

«سیدپویا امامی» برای بازی در نمایش «زندگی با طعم باروت»در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری مرد را دریافت کرد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به «سامان شکیبا» برای بازی در نمایش های «حباب زیر آب» و «مضحکه در مضحکه» و «امیرحسین انصافی» برای بازی در نمایش «مضحکه در مضحکه» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری مرد به «محمدهادی عطایی» برای بازی در نمایش «نبرد بام» تقدیم شد.

بخش مسابقه تئاتر صحنه ای

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به گروه بازیگران نمایش «آبگوشت زهرماری» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد «حمیدرضا محمدی» برای بازی در نمایش «هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود» رسید.

«سروش طاهری» نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده بازیگری را برای بازی در نمایش «سگدو»در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای دریافت کرد.

وحید اسداللهی از مفاخر موسیقی آذربایجان و گروهش در ادامه به اجرای قطعاتی پرداختند.

در ادامه حسین پارسایی، بهزاد فراهانی و اردشیر صالح پور در بخش بعدی اهدای جوایز به روی صحنه رفتند.

مسابقه نمایشنامه نویسی

در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول به «محسن عظیمی» برای نگارش نمایشنامه «من پیپ هستم آقای دیکنز» اهدا شد.

رتبه دوم این بخش نیز به «مهرداد رایانی مخصوص» برای نگارش نمایشنامه «مردی که گل به دهان گریست» اختصاص یافت.

رتبه سوم این بخش نیز به «مهدی علیپور اصل» برای نگارش نمایشنامه «جنگ و صلح» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده نمایشنامه نویسی به «سینا نیکوکار» برای نگارش نمایشنامه رادیویی «سین جیم» اهدا شد.

در بخش مسابقه تله تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی متن نمایشی به نگارنده متن تئاتر تلویزیونی «آتش در نیستان» زنده یاد «عبدالرضا حیاتی» تقدیم شد.

در بخش مسابقه دیگرگونه های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ایده اجرایی (نویسندگی) برگزیده به «رضا سعیدی» برای نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» به دلیل بهره گیری از تجربه زیسته هنرمند در بستر اجرایی اثر اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر نمایشنامه‌نویسی به «باقر سروش» برای نگارش نمایشنامه «اتول سورون» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده نمایشنامه‌نویسی به «محمد چرمشیر» برای نگارش نمایشنامه «سگدو» اختصاص یافت.

عباس غفاری کارگردان‌ سگدو به نیابت از محمد چرمشیر روی صحنه آمد و پس از کسب این جایزه بیان کرد: آقای چرمشیر این جایزه را به روح بلد همه هنرمندانی که از دست داده ایم، تقدیم می‌کنند. جای آنها پر شدنی نیست.

در بخش مسابقه گزارش صحنه ای دیپلم افتخار و جایزه نقدی کارگردانی فنی برگزیده به «رضا دادویی» برای کارگردانی نمایش «به مناسبت ورود اشکان» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تله تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی کارگردانی تلویزیونی برگزیده به «شهرام گیل آبادی» برای کارگردانی تئاتر تلویزیونی «آینه یک روز زنده است» اهدا شد.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به «مصطفی کولیوندی» برای کارگردانی نمایش رادیویی «چریکه» اهدا شد.

مصطفی کولیوندی بیان کرد: من هم بازیگر تئاتر خیابانی و هم نمایش صحنه‌ای هستم و جدیدا جسارت کردم و به رادیو آمدم خوشحالم این جایزه را از دست اساتیدی می‌گیرم که نام‌های بزرگی هستند.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده کارگردانی به«علی بهرامی» برای کارگردانی نمایش رادیویی «سین جیم» اختصاص یافت.

علی بهرامی هم بیان کرد: از برگزارکنندگان تشکر می‌کنم نه به این دلیل که جایزه گرفتم بلکه این خاطر اینکه چراغ تئاتر را در سالی که سوسو می‌کرد، روشن نگه داشتند، دست تک تک استادانم را می بوسم، این جایزه حاصل کار آن هاست حروف اول نمایش رادیویی را ایوب آقاخانی به من آموخت‌ و قدردان او هستم.

در بخش مسابقه تله تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی کارگردان هنری برگزیده به «السا فیروز آذر» برای کارگردانی هنری تئاتر تلویزیونی «هزار و یک تو» تعلق گرفت.

السا فیروزآذر هم بیان کرد: می‌خواستم از بابت این جایزه تشکر کنم و این جایزه را به پدر و مادرم، خاله عزیزم و گروهم تقدیم و از آنها تشکر می‌کنم.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به طور مشترک به «سیدمهرداد کاووسی» برای کارگردانی نمایش «زهی خیال باطل» و «مجتبی خلیلی» برای کارگردانی نمایش «زندگی با طعم باروت» تعلق گرفت.

جشنواره 39 تئاتر فجر به پایان رسید / معرفی برگزیدگان

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده کارگردانی به «سعید بادینی» برای کارگردانی نمایش «ژنرال» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به «سمیه مهری» برای کارگردانی نمایش «مضحکه در مضحکه» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده کارگردانی به «مهدی ضیائیان» برای کارگردانی نمایش «نبرد بام» تقدیم شد.

در بخش مسابقه دیگرگونه های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده طراحی اجرا (کارگردانی) به «مهیار جوادیها» برای طراحی اجرای نمایش «تناسخ» به دلیل بهره گیری از امکانات و ویژگی های دیگرگونه های اجرایی در طراحی اجرا اهدا شد.

در بخش مسابقه دیگرگونه های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده به «پویان محمودی» برای اجرای نمایش «15 ثانیه» به دلیل بهترین استفاده از ویژگی های مکان اجرا اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به «اوشان محمودی» برای کارگردانی نمایش «پینوکیو» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده کارگردانی به «نیما ایمان زاده» برای کارگردانی نمایش «باب بارا» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تهیه کننده برگزیده به «سامی یوسفی» برای تهیه کنندگی نمایش رادیویی «قهرمان من تویی» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی نمایش برگزیده به «سعید بادینی» برای کارگردانی نمایش «ژنرال» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه نمایش برگزیده و جایزه بزرگ به «هادی کیانی» برای کارگردانی نمایش «واگویه های یک فشنگ جنون زده» به دلیل رعایت تمامی جنبه های نمایشی اعم از طراحی فضا، کارگردانی، بازیگری و هماهنگی همه عناصر نمایشی تعلق گرفت.

در بخش مسابقه گزارش صحنه ای نیز جایزه ویژه هیأت داوران شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «شهرام گیل آبادی» برای کارگردانی نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» اختصاص یافت.

شهرام گیل آبادی پس از کسب جایزه اش بیان کرد: از تمام کسانی که در این عصر سختی، برای تئاتر تلاش کردند تشکر می‌کنم. اوضاع تئاتر وخیم است، بچه‌ها 11 ماه است کار نکرده اند و مشکل معیشتی دارند. اگر آقایان صدای تئاتر را نشوند، بچه‌های تئاتر زیر چرخ بی عدالتی بیشتر له می‌شوند.

این پنجمین تندیسی است که دریافت می‌کنم امسال فقط آمدم بگویم که تئاتر زنده است. امیدوارم به معیشت بچه‌های تئاتر کمک کنیم.

در بخش پایانی حسین مسافر آستانه و نوید محمد زاده برای اهدای جوایز روی صحنه آمدند.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای لوح تقدیر ویژه هیأت داوران و جایزه نقدی برای پرداختن به موضوع «اپیدمی» و نیز همراهی پیشکسوتان و جوانان تئاتر گرگان به گروه نمایش «اپیدمی» به کارگردانی  «رضا پورتراب زاده» تقدیم شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای جایزه ویژه هیأت داوران شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نمایش «کمین ژاله» به کارگردانی «حامد مکملی» از قزوین تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای جایزه بزرگ این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نمایش «باب بارا» به کارگردانی «نیما ایمان زاده» از سنندج اهدا شد.

اسامی برگزیدگان به تفکیک بخش ها

جشنواره 39 تئاتر فجر به پایان رسید / معرفی برگزیدگان

///.

جشنواره 39 تئاتر فجر به پایان رسید / معرفی برگزیدگان

منبع:/http://www.teater.ir


 

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR