⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️می‌توانید از این نمایشگاه دیدن فرمائید و دیگران را برای تماشای آن در گالری هنری لیلیت دعوت نمائید، بازدید بصورت شبانه‌روزی آزاد است…
بوف کور؛ من و صادق خان هدایت ¦ نمایشگاه آثار حورا خاکدامن

بوف کور؛ من و صادق خان هدایت ¦ نمایشگاه آثار حورا خاکدامن

Houra Khakdaman ¦ Sadegh Hedayat Exhibition

« برگزار شده در گالری هنری لیلیت »

هنرمند: حورا خاکدامن

❖ بوف‌کور؛ من و صادق‌خان هدایت ❖

خانم حورا خاکدامن در این مجموعهٔ ماندگار و زیبا آثاری منحصربفرد از زندگی هنری «صادق هدایت» را به تصویر کشیده است. آثاری که در عین سادگی بیانگر علاقهٔ هنرمند به این نابغه ادبی و هنری معاصر می‌باشد. آثاری غالباً به سبک مدرن و با تلفیق تکنیک‌های سیاه قلم، رنگ روغن، اکریلیک و میکس مدیا می‌باشد.

صادق هدایت از پیشگامان داستان‌نویسی نوین ایران و نیز، روشنفکری برجسته بود. بسیاری از پژوهشگران، رمانِ بوف کور او را مشهورترین و درخشان‌ترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران دانسته‌اند. هرچند آوازهٔ هدایت در داستان‌نویسی است، امّا وی در هنر نقاشی نیز فعالیت داشت و بصورت خودآموز و تفریحی نقّاشی هم می‌کرد و هنوز برخی طرح‌های او موجود است. او همچنین مترجمی با مهارت نیز بوده است، وی در زمان زندگی خود آثاری از متون کهن ایرانی و آثاری از نویسندگان مشهور جهان را نیز ترجمه کرده‌است. او نخستین فرد ایرانی است که متونی از زبان پارسی میانه (پهلوی) به فارسی امروزی ترجمه نموده است. صادق هدایت از نوابغ عصر معاصر و بسیار از جلوتر از زمانی که در آن می‌زیست بود. ایشان در داستان حیرت انگیز “س.گ.ل.ل” که در سال 1312 منتشر شده است، جزئیات آینده ای را پیشگویی نموده که امروز شاهد آن هستیم، در آن داستان جهان امروزی و لوازمی همچون تبلت و تلفن همراه هوشمند با چت تصویری، دوربین‌های مداربسته و حسگرهای دیجیتالی، هواساز اتاق‌ها، ابرهای تصویری تکنولوژی هولوگرامی، تاکسی‌های پرنده و… توسط نویسنده نابغه (هدایت) به مهارت هرچه تمام‌تر بیان شده است.

آثار نمایشگاه «بوف کور؛ من و صادق خان هدایت»، توسط حورا خاکدامن با مهارت و به زیبایی هرچه تمام‌تر نقاشی شده اند که ساعت‌ها تماشای آن می‌تواند لذت بخش و دلپذیر باشد.

اخطار: هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد!

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم