حورا خاکدامن
حورا خاکدامن

حورا خاکدامن

Houra Khakdaman

فهرست

تخصص:

طراح و نقاش سیاه قلم، نقاش رنگ روغن و اکریلیک با گرایش به تکنیک‌های؛ رئال، کلاسیک، امپرسیونیسم و مدرن (میکس مدیا)

 

معرفی:

حورا خاکدامن (به انگلیسی: Houra Khakdaman) هنرمند ایرانی، متولد 8 تیرماه در تهران است.

 
خانم حورا خاکدامن از بانوان موفق و هنرمندان سرشناس ایرانی است که شهرت وی بیشتر در عرصه مطبوعات و روزنامه نگاری می‌باشد. او پس از فارغ التحصیل شدن در رشته مترجمی زبان انگلیسی فعالیت حرفه‌ای خود را ابتدا به عنوان مترجم زبان انگلیسی شروع کرد. کارشناسی ارشد خود را در رشتهٔ مدیریت سازمانی دانشگاه تهران گرفت و سال‌هاست به عنوان مدیر مسئول و صاحب امتیاز بصورت حرفه‌ای در عرصهٔ مطبوعات و روزنامه نگاری در ایران فعالیت می‌نماید.

 
این هنرمند در عرصه‌های دیگری همچون؛ نویسندگی، طنزنویسی، گاهی شعر و سپس نقاشی فعالیت مستمر دارد، که این را مرهون ذوق و قریحه روزنامه نگاری و علاقه‌اش به شخصیت‌های ادبی‌، تاریخی و فرهنگی می‌داند.

 
حورا خاکدامن که از فعالان فرهنگی و مطبوعاتی ایران است در آثار فاخر و ارزشمندش تأثیر پیشینه ادبی و فرهنگی ایشان مشهود است. او اولین آثارش را از مشاهیر ایرانی نظیر؛ صادق هدایت، محمود دولت آبادی و بانو سیمین بهبهانی با تکنیک سیاه قلم و دوده طراحی و نقاشی کرده است. سبک نقاشی او در تکنیک سیاه قلم و دوده غالباً متاثر از عکس‌ها و پرتره‌های تاریخی بسیار قدیمی از زنان دوران قاجار است.

 
آثار نقاشی‌های اولیه این هنرمند نقاش از مناظر طبیعت به سبک‌های «رئالیسم» ، «کلاسیک» و «امپرسیونیسم» و آثار مدرن و منحصر به فردش در تکنیک‌های تلفیقی از جمله ترکیب رنگ روغن و اکریلیک با عکس و پرتره (میکس مدیا) و همچنین با دوده و سیاه قلم است.

 
از مجموعه آثار منحصر به فرد حورا خاکدامن می‌توان به مجموعهٔ زیبا و چشم‌نواز «قاب خیال» و مجموعهٔ خاص و تاریخی «سیاه و سفید» اشاره نمود .

 
همچنین حورا خاکدامن دارای گواهی‌نامه درجه 1 مهارت هنرهای تجسمی حرفهٔ نقاشی سیاه قلم ، رنگ روغن و اکریلیک از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌باشد.

 

“شما را به دیدن نمایشگاه آثار ایشان دعوت می‌نمائیم”

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وب‌سایت:
https://tofighonline.ir

 
http://istanews.ir

 
• اینستاگرام:
houra.art.gallery@

 
• ایمیل:
houra.artgallery2020@gmail.com

• رویدادهای جاری:

سیاه و سفید | نمایشگاه آثار طراحی حورا خاکدامن
قاب خیال | نمایشگاه آثار نقاشی حورا خاکدامن

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang