رشته عکاسی – دانشگاه هنر

📖 آشنایی با رشته های دانشگاهی هنر

معرفی رشته :
عکاسی به فرایند ثبت تصاویر به‌وسیله دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو (فیلم) یا سنسور الکترونیکی، گفته می‌شود. الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیا بر روی سطح حساس به نور (هالوژن نقره یا سنسور) تاثیر می‌گذارد و باعث ثبت تصاویر می‌گردد.

امروزه عکاسی پیشرفت‌های زیادی کرده است. شاید وجود دوربین‌های دیجیتالی مختلف باعث شده که بسیاری از افراد بتوانند عکس‌های خوبی را بیاندازند اما بین عکاسی سنتی و عکاسی حرفه‌ای تفاوت زیادی وجود دارد. عکاسی حرفه‌ای که به آن هنر عکاسی نیز می‌توان گفت، همان چیزی است که در دانشگاه‌ها به صورت تخصصی آموزش داده می‌شود.

یک دانشجوی عکاسی باید شم هنری داشته، تیزبین و کنجکاو باشد. در هر لحظه باید به دنبال سوژه برای عکاسی بگردد. زیرا عکاسان معمولا به رخدادها، مناظر و افراد طوری می‌نگرند که با مردم عادی متفاوت است. همچنین یک عکاس باید فرد فعالی بوده و اطلاعات خوبی در زمینه‌های مختلف داشته باشد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدهای کارشناسی ارشد عکاسی،معرفی رشته‌های کارشناسی ارشد هنرهای تصویری و نقاشی، دانشگاه‌های دارای رشته کارشناسی ارشد عکاسی، بازارکار، وضعیت استخدام و آینده شغلی رشته کارشناسی ارشد عکاسی ارایه می‌شود.

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد عکاسی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 38 واحد
دروس اصلی و تخصصی : 29 واحد
دروس انتخابی : 3 واحد
پایان نامه : 6 واحد

دانشگاههایی که در رشته کارشناسی ارشد عکاسی پذیرش دانشجو دارند
(بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد 95)
دانشگاه تهران
دانشگاه هنر

دانشگاههایی که در رشته کارشناسی ارشد عکاسی پذیرش دانشجو دارند
(بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد 94)
دانشگاه تهران
دانشگاه هنر تهران

سایر رشته‌های کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی (بر اساس دفترچه کنکور ارشد 95):
تصویر متحرک (انیمیشن)
تصویرسازی
ارتباط تصویری
نقاشی
مرمت اشیای فرهنگی و تاریخی

بازارکار، وضعیت استخدام و آینده شغلی کارشناسی ارشد عکاسی:
بازارکار و آینده شغلی رشته کارشناسی ارشد عکاسی در قالب مشاغل مرتبط با این رشته معرفی شده اند.
استاد دانشگاه
پـژوهـــشــگـر
عکاس

همچنین مشاغل زیر، ظرفیت جذب افراد مختلف از تخصص‌های گوناگون را دارا می‌باشند. در این مشاغل، هر فرد علاوه بر تسلط بر مهارت‌های مربوط به آن شغل، لازم است به فراخور صنعت و نوع کسب و کاری که در آن مشغول به کار است، دارای دانش تخصصی مربوطه نیز باشد:
مدیر انتشارات

تحقیق و گردآوری : گروه آموزش و دانشگاه مسیر ایرانی

برو به بخش معرفی هنرمندان عکاس

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang