تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

 معرفی/ بیوگرافی:

زهرا داوودنژاد (به انگلیسی: Zahra Davoodnejhad) هنرمند ایرانی، زاده 1356 در تهران است.

خانمزهرا داوودنژاد دختر علیرضا داوودنژاد کارگردان سرشناس ایرانی می‌باشد و هچنین خواهر رضا داوودنژاد نیز می‌باشد.

زهرا داوودنژاد درباره خود چنین می‌گوید:
شناخت من از سینما به پنج شش‌سالگی‌ام برمی‌گردد، همان زمانی که پدرم مشغول ساخت «خانه عنکبوت» در منزل خودمان بود. خاطراتی که با بزرگان سینما آقایان انتظامی و مشایخی عزیز و دوست‌داشتنی و زنده‌یاد داوود رشیدی دارم، هنوز با من است. این‌که در آن سن لحظه به لحظه شاهد ساخت یک فیلم بودم، برایم جذاب و عجیب و غریب بود. الان که به آن فکر می‌کنم، می‌بینم خیلی چیزها از آن لوکیشن و از آن فیلم شروع شد. (کمی مکث می‌کند) واقعا نمی‌دانم چه جوابی به این سوال بدهم. خیلی سخت است. بله، بویژه آن‌موقع‌ها و در سال‌های اول دهه 60 که من مدرسه رفتم، سینما یک وجهه شکیل‌تر و عظیم‌تری بین مردم داشت و به این شکلی نبود که الان هست. این‌قدر دوربین داخل خانه‌ها نبود و این‌قدر فیلم و عکس وجود نداشت و سینما جایگاه خیلی ویژه‌ای داشت. از این‌که دختر علیرضا داوودنژاد هستم، احساس غرور ارزشمندی می‌کردم، اما این طوری نبود که مثلا در مدرسه پز آن را بدهم و این مساله امتیازی برایم نبود.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم