علیرضا توپچیان
علیرضا توپچیان

علیرضا توپچیان

Alireza Topchian

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر، صداپیشه، مجری، عروسک‌گردان

 

معرفی:

علیرضا توپچیان (به انگلیسی: Alireza Toopchian) هنرمند ایرانی است.

 
آقای علیرضا توپچیان در برنامه‌های تلویزیونی متعددی ایفای نقش داشت، این هنرمند را بسیاری از مخاطبان و علاقه‌مندان با عروسک قورباغه سبز در ذهن و یاد خود دارند.

 
عروسک قورباقه:
این عروسک هم جزو آن دسته از عروسک‌هایی است که در شرایطی که در دهه 60 و در زمان جنگ ایران و عراق در تلویزیون برنامه‌های شاد تولید نمی‌شد باعث جذب مخاطبان بسیاری در همه سنین شده بود و بیشتر برای بچه‌های دهه 50 و 60 خاطره ساز است. حضور قورباغه سبز به زمانی برمی‌گردد که تلویزیون اوایل دهه 60 تنها دو شبکه بیشتر نداشت شبکه یک به مسائل جنگ و کشتار رزمندگان می‌پرداخت و تنها شبکه دو بود که کمی برنامه‌ها کودکانه تر بود. این عروسک با بازی و عروسک‌گردانی شادروان«علیرضا توتونچیان» از شبکه دو پخش می‌شد و بچه‌های زیادی را در آن زمان پای برنامه‌اش می‌نشاند. قورباغه ای دوست داشتنی بهمراه مجری – بازیگری که با سیمای نجیب و بازی گرم و گیرایش باعث می شد بچه ها مجذوب برنامه اش باشند. قورباغه‌ای سبز رنگ با چشم‌هایی قُلمبه و دست و پایی کشیده که یک دوبنده سبز رنگ به تن داشت، گاهی روی زمین راه می‌رفت و خرابکاری و شیطنت‌هایی داشت و گاهی در بغل علیرضا توپچیان بود که با یکدست قورباغه را بازی می‌داد و در عین حال هم با این عروسک صحبت می‌کرد و خرابکاری‌هایش را رفع و رجوع می‌کرد. «قورباغه سبز» پایه گذار سبکی جدید از عروسک گردانی در تلویزیون بود که عروسک از پشت میز به خیابان و صحبت با مردم رفته و گهگاهی نیز در خانه و کنار توپچیان دیده می‌شد. اما این مجموعه تلویزیونی در نیمه‌های راه و در سال 65 به دلیل تصادف و درگذشت ناگهانی توپچیان نیمه کاره رها شد.

 
به گفته خواهر ایشان ﺁﻥ ﺭﻭﺯ بدی بود که ” ﺭﺿﺎ ” ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﺭﯼ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﮐﺎﺭﺵ ﻗﺼﺪ ﺩﺍﺷﺖ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺳﻮﭘﺮﻣﺎﺭﮐﺖ ﺍﺟﻨﺎﺳﯽ ﺧﺮﯾﺪﺍﺭﯼ ﮐﻨﺪ ﻫﻤﺎﻧﺠﺎ در تصادفی ﺳﮑﺘﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﯿﻬﻮﺵ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ و دار فانی را وداع می‌گوید. علیرضا توپچیان علاوه بر صداپیشگی چند تجربه معدود بازیگری هم داشت و در آثاری همچون فیلم سینمایی «گلنار» به همراه «غزل شاکری» فعالیت و ایفای نقش داشته است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR