طراحی وب‌سایت خوب چه ویژگی‌هایی دارد

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

طراحی وب‌سایت خوب چه ویژگی‌هایی دارد
آیا برای طراحی سایت خوب فقط به یک گرافیست حرفه‌ای نیاز است یا به علم خاصی نیز احتیاج داریم؟
یا اینکه به چه نوع طراحی وب سایت یک وب سایت خوب می‌گوییم ؟
طراحی وب سایت شما چقدر روی دیگر طراحان سایت تاثیر می‌گذارد ؟

درک کاربران از خوب بودن یک طراحی وب سایت یکسان نیست بنابراین برای داشتن معیار سنجش خوب بودن سایت می‌توان از قراردادهای تصویب شده در بین طراحان استفاده کرد و این اطمینان را بدست اورد که تمام کاربران به وب سایت به راحتی دسترسی خواهند داشت .

از میان سایت‌هایی که روزانه بازدید می‌کنید فقط تعداد کمی هستند که برای شما کاربردی بوده و شما را به مطلب خاص خود می‌رسانند .
یکی از فاکتورهای مهم برای ما در طراحی وبسایت تعیین تفاوت بین سایت مفید و غیر مفید است .

فایل‌های تصویری کم حجم را انتخاب نمایید تا صفحه سریعتر آپلود شود و کاربری که از سیستم قدیمی و یا با سرعت کانکشن اینترنت کم استفاده می‌کند نیز بتواند وب سایت را مشاهده کند و از ساختارهای پرعکس پرهیز نمایید.
در طراحی سایت فونت و رنگ امیزی تاثیربسزا و مهمی دارد .رنگ شما بایستی با زمینه کاری شما سازگاری کامل داشته باشد تا وبسایت شما را برجسته کند. شما می‌توانید در زمینه رنگ و گرافیک وب سایت از طراح گرافیک نیز مشاوره بگیرید. توجه کردن به معانی رنگ‌ها هم مهم است.
در طراحی وب مسئله زیبایی از خواندن وب سایت مهمتر نیست پس به خوانایی در طراحی سایت بیشتر دقت نمایید. رنگ پس زمینه کم رنگ برای سایت انتخاب کنید و اگر در وب سایت خود تصاویر یا اشکال گرافیکی دارید آن را در بخش حاشیه قرار دهید. اگردر ساخت سایت زمینه تصویر تیره را انتخاب کردید باید مطالب با حروف بزرگ باشد.

اگر بدلایلی ازجمله پایین بودن سرعت اینترنت تصویر زمینه بارگزاری نشود و رنگ متن روشن بوده باشد دیگر واضح و خوانایی ندارد.
راه حل مشکل بالا این است که در طراحی وبسایت برای پس زمینه‌های که تصویر است یک رنگ خوب در پشت آن انتخاب شود.

در کار خود حتماً روش CSS را بکار ببرید تا مطالب خود را بصورت سبک خطی در بیاورید.
در طراحی سایت با کمک CSS می‌توان بارگزاری وب سایت را با صفحه بندی بصورت کامل انجام داد. با روش CSS می‌توانید مطالب اصلی سایت را در پایین نوار آدرس یا در قسمت راست قبل از ایجاد پیوند ارائه دهید.
در طراحی سایت به این نکته توجه نمایید که حتماً دارای یک صفحه مجزا بنام تماس با ما داشته باشد که محتویات آن شامل آدرس محل شرکت و شماره تماس برای برقراری با شرکت و آدرس ایمیل باشد.

از فیلد نظر سنجی در طراحی وب خود استفاده نمایید. نظر کاربران در مورد نوع و شیوهٔ طراحی سایت و اطلاعات سایت و عناوین دیگر را هر از چندگاهی جویا شوید.طبق همان نظرات شما هم پیغامی بگذارید و چندین نظر از میان نظرات کاربران را در پیغام خود نام ببرید تا آن‌ها نقد و بررسی را دنبال نمایند و به اهمیت دادن شما به نظراتشان پی ببرند و کاربر وفادار و همیشگی شما شوند.
در آخرین مرحله از طراحی سایت ،سایتتان را تست نمائید. قبل از اینکه سایت خود را آپلود کنید آن را بررسی نمائید تا اطمینان پیدا کنید که در سیستم‌های دیگر با تعداد رنگ و رزولوشن مختلف بهمان شکل نمایش داده می‌شود و این اطمینان را بدست اورید که وب سایت شما بدرستی قابل دیدن و خواندن است.

در طراحی وب سایت زمانی که این تکنیک‌ها را رعایت نمودید و مطالب و طراحی وب شما فوق العاده باشد کاربر برای جستجوی مطلب در وب سایت شما وقت می‌گذارد بنابراین نسبت به دیگران برتری خواهید داشت و شما دارای یک سایت منحصربفرد خواهید بود که کاربران مرتب به ان سر می‌زنند .

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت