طراحی وب‌سایت داینامیک “تک‌صفحه” چگونه است

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

طراحی وب‌سایت داینامیک “تک‌صفحه” چگونه است
اخیراً استفاده از طراحی سایت تک صفحه‌ای رواج زیادی پیدا کرده است.
طراحی سایت تک صفحه‌ای مزایای زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها وجود تمامی اطلاعات در یک صفحه است که با حرکت به سمت پایین و بالای صفحه یا به اصطلاح رایج، اسکرول خوردن در صفحه می‌توان آن‌ها را مشاهده نمود.
این نوع طراحی سایت تفاوتش با سایر سایت‌ها در این است که در سایت‌های دیگر، اطلاعات سایت در یک صفحه قرار ندارد و تعداد صفحات زیادی دارد. تجربه کاربری لذت بخش و آسان باعث شده که طراحی سایت تک صفحه‌ای به نسبت سایر طراحی سایت‌ها از محبوبیت بیشتری در نزد کاربران برخوردار باشد و مدیران سایت‌ها نیز علی رغم محدودیت‌های این نوع طراحی وب سایت از آن استفاده کنند.

چند مورد از ویژگی‌های طراحی سایت تک صفحه‌ای را در بالا نام بردیم و برخی دیگر از این ویژگی‌ها شامل بالا بودن نرخ تبدیل آن‌ها و نیز کم بودن هزینه برای طراحی و نیز توسعه طراحی سایت تک صفحه‌ای می‌باشد.
طراحی سایت تک صفحه‌ای را می‌توان هم به صورت استاتیک و هم پویا و دینامیک طراحی نمود و در این مورد هیچ محدودیتی ندارند. دیگر ویژگی آن‌ها که می‌تواند دلیل عدم استقبال برخی‌ها از این نوع ساخت سایت شود محدودیت در بارگذاری محتوا است که با توجه به تک صفحه‌ای بودن نمی‌توان هر میزان محتوا که خواست را در آن‌ها ثبت کرد.
بنابراین با توجه به موارد ذکر شده طراحی سایت تک صفحه‌ای برای معرفی و یا سایت شخصی مناسب است که در آن‌ها نیازی به بارگذاری اطلاعات زیادی نمی‌باشد و طبیعتاً برای سایت‌هایی با تعداد زیادی خدمات و محصولات کارایی نخواهد داشت. در بخش بعدی آموزش طراحی سایت به مزایای طراحی سایت تک صفحه‌ای یا بدون صفحه خواهیم پرداخت.

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت