کارت ویزیت یا بیزینس کارت

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

کارت ویزیت یا بیزینس کارت
طراحی کارت ویزیت وچاپ کارت ویزیت چه به صورت سنتی و چه به صورت طراحی کارت ویزیت آنلاین امروزه به یکی از ابتدایی‌ترین و مهمترین ابزار اطلاع رسانی آرشیوی بدل گردیده است.
طراحی کارت ویزیت business card DESIGN و چاپ کارت ویزیت business card print برای هر فرد و یا رسته شغلی در یک شرکت تولیدی و یا خدماتی صورت می‌پذیرد.

شاید در ابتدا از خود سوال کنیم کاربرد طراحی کارت ویزیت و چاپ کارت ویزیت (بیزینس کارت) چیست؟
اولین طراحی کارت ویزیت‌ها وچاپ کارت ویزیت‌های شناخته شده توسط چینی‌ها به کارگرفته شده و کارت ویزیتی که ما در حال حاضر طراحی و چاپ می‌کنیم و همچنین با آن کار می‌کنیم در اروپا کاربردی شده، اما امروزه کاربرد طراحی کارت ویزیت وچاپ کارت ویزیت اطلاع رسانی جهت استفاده مشتریان می‌باشد نه یک تیزر تبلیغاتی جهت معرفی محصول و یا خدمات شما.طراحی کارت ویزیت باید توجه داشته باشید که کارت ویزیت در بیشتر مواقع توسط خود شما به دست بازار هدف و مخاطبین شما می‌رسد و اطلاعات لازم برای درج بر روی کارت ویزیت نام و نام خانوادگی شما آدرس و درگاه‌های مختلف الکترونیکی و مجازی، شماره‌های تماس و فکس و در بعضی از اوقات محصول و خدماتی که صاحب کارت آن‌ها را ارائه می‌دهد می‌باشد. اطلاعاتی که بر روی کارت‌های ویزیت طراحی شده و چاپ شده انتشار می‌یابد، باید در همین حدود خلاصه گردد، در غیر این صورت تبدیل به یک بروشور خواهد شد، لذا طراحی کارت ویزیت، محلی برای درج مهمترین اطلاعات تجاری شما است و اولین گامی که شما باید جهت طراحی یک کارت ویزیت بردارید به تحریر در آوردن این اطلاعات کلیدی می‌باشد.

کارت ویزیت (بیزینس کارت) دیجیتالی آنلاین پلتفرم لیلیت چیست؟
پلتفرم لیلیت با همکاری سامانه «کارت نمای مراکز و مشاغل» کارت ویزیت دیجیتالی آنلاین هوشمند با قابلیت‌های بسیارعالی و منحصربفرد را با شرایط و هزینه بسیار مناسب ارائه می‌نماید. پلتفرم لیلیت با داشتن بخش «مراکز و مشاغل» مخاطبان بسیار از سراسر ایران و جهان ، مکان مناسبی جهت دیده شدن کارت ویزیت مشاغل و برندها می‌باشد.

آموزش طراحی کارت ویزیت (بیزینس کارت) مناسب:
آموزش طراحی کارت ویزیت و همچنین چاپ کارت ویزیت مناسب یعنی طراحی حس فعالیت تجارت! طراحی کارت ویزیت ویزیت مناسب و خوب باید در اوج خلاقیت بوده توجه مخاطب و بازار هدف را در یک نگاه جلب نماید. آموزش طراحی کارت ویزیت و چاپ کارت ویزیت یکی از روش‌های تبلیغی ساده و در اصل یک پایگاه اطلاعاتی در دسترس می‌باشد. شما باید بدانید که طراحی کارت ویزیت و چاپ کارت ویزیت یک ابزار تبلیغاتی فروش نیست بنابراین تنها از اطلاعاتی استفاده نمایید که مهم و کلیدی باشند و اطمینان حاصل کنید، طراحی کارت ویزیت وچاپ کارت ویزیت که توسط گرافیست طراحی می‌شود دارای خلاقیت و جذابیت لازم برای جلب توجه مخاطب شما باشد، همچنین سعی نمایید از رنگ‌های مرتبط با صنعت خود جهت طراحی کارت ویزیت استفاده نمایید و این خود یک اصل مهم است .اگر از عکس در طراحی کارت ویزیت ستفاده می‌شود باید بتواند احساسات افراد را تحریک نماید.
شرکت‌های گرافیکی و طراح کارت ویزیت باید بتوانند طراحی کارت ویزیت را از حالت‌های نرمال خارج نمایند تا تاثیر بیشتری بر روی ذهن مخاطب اعمال نماید.

همچنین شرکت‌های طراحی کارت ویزیت و طراح کارت ویزیت باید مطمئن شوند که اطلاعات روی کارت ویزیت کامل و صحیح باشد و یکی از نکاتی که حتما باید رعایت شود عدم صرفه جویی در هزینه‌های طراحی کارت ویزیت و چاپ آن‌ها است، زیرا کارت ویزیت یک عنصر مصرفی است و نقش بسیار مهمی را در همان لحظه اول مصرف برای شما و شرکت شما ایفا می‌نماید.نمونه‌های کارت ویزیت طراحی شده را می‌توانید در صفحه نمونه کارها ببینید.
آموزش طراحی کارت ویزیت یک فعالیت تخصصی و هنری می‌باشد که متاسفانه اشخاص بی تجربه تنها با داشتن دانش نرم افزاری سعی در آموزش طراحی کارت ویزیت در آموزشگاه‌های مختلف می‌نمایند اما در حقیقت آموزش طراحی کارت ویزیت تنها دانش نرم افزاری نیست بلکه هنر و تجربه در کنار هم تاثیرگذار خواهد بود که که مطمعنا آموزش این اصول آنچنان هم ساده وکوتاه مدت نمی‌باشد.

نرم افزار‌های طراحی کارت ویزیت (بیزینس کارت):
نرم افزارهای طراحی کارت ویزیت BusinessCards MX یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی کارت ویزیت موجود جهت طراحی با سرعت بالا و آسان کارت ویزیت می‌باشد این نرم افزار طراحی کارت ویزیت دارای صفحه و تب‌های ساده جهت طراحی کارت ویزیت می‌باشد که به آسانی می‌توان طراحی مورد نظر را وارد و ادیت نمایید. بنا براین به راحتی می‌توانید زمینه مورد نظر خود را ایجاد و پردازش نمایید همچنین با استفاده از از طرح‌های از پیش تعیین شده این نرم افزار طراحی کارت ویزیت و با کمی تغییر امکان طراحی کارتی همانند سلیقه طراح کارت ویزیت را داشته و با گرفتن خروجی‌های استاندارد جهت چاپ کارت ویزیت و طراحی کارت ویزیت را به پایان برسانید. از دیگر مزایای نرم افزار طراحی کارت ویزیت پشتیبانی از دیگر زبان‌ها و مخصوصا زبان فارسی بوده که کار طراحی را آسان می‌نماید

1) رنگ و ابعاد کارت ویزیت (بیزینس کارت) :
رنگ و ابعاد کارت ویزیت باید قبل از شروع طراحی کارت ویزیت مشخص شود و تصمیم بگیرید کارت ویزیت را با چه ابعادی قرار است کارت ویزیت را چاپ کنید. نوع فایل و استاندارد سایز کارت ویزیت را از چاپخانه که می‌خواهد آن را برای شما چاپ کند جویا شوید.طراحی کارت ویزیت
طراحی و چاپ کارت ویزیت را بر اساس استاندارد CMYK طراحی شود و تنظیم کردن نرم افزار طراحی کارت ویزیت نباید بر روی RGB قرارست شود. در روش طراحی کارت ویزیت CMYK رنگ سفید توسط کاغذ چاپ ست شده و امکان ساخت این رنگ به واسطه دستگاه مقدور نمی‌باشد.
سیستم RGB براساس نور طراحی شده و مناسب مانیتور طراحی شده است، در این روش رنگ سفید با ترکیب سبز، آبی و قرمز ایجاد می‌شود،چنانچه طراحی کارت ویزیت را با RGB می‌سازید هرچقدر هم که از رنگ‌های طراحی شده راضایت داشته باشید در انتها نتیجه طرح بعد از چاپ چیز متفاوتی خواهد بود.

2) رنگ جذاب کارت ویزیت (بیزینس کارت) :
رنگ‌های جذاب در هر طراحی کارت ویزیت تاثیربسیار مشهودی خواهند داشت و طراحی کارت ویزیت از این حیث می‌تواند یکتا و منحصربفرد باشد. رنگ‌های زنده و جذاب این امکان را به شما می‌دهد که توجه افراد را به کارت ویزیت سازمان افزایش دهد ولی در نظر داشته باشید که استفاده از آن‌ها به یونیک بودن و جذابیت طراحی کارت ویزیت شما لطمه نزند و همچنین تلاش کنید هارمونی مناسبی بین رنگ‌های به کار رفته در طراحی کارت ویزیت خود ایجاد نمایید.

3) اطلاعات مهم بر روی کارت ویزیت (بیزینس کارت) :
یکی از بالاترین عناصری در طراحی کارت ویزیت که بعضی اوقات تاثیر آن را از بین می‌برد خوانا نبودن اطلاعات طراحی شده روی کارت ویزیت است. بازار هدف شما نباید برای خواندن آدرس، شماره تلفن یا ایمیل شما با مسئله مواجه شوند. این مشکل در طراحی کارت ویزیت اکثرا به دلیل اشتباه تجانس رنگ مناسب بین زمینه و متن ،کم بودن اندازه متن و یا استفاده از سایه‌های غیر استاندارد برای چاپ ایجاد می‌شود. در طراحی کارت ویزیت یک شرکت ویا بازار هدف توجه داشته باشید افرادی که مشکل بینایی و پیرچشمی دارند بتوانند به راحتی اطلاعات کارت را مطالعه نمایند. اطلاعات اصلی همانند برند و شماره تلفن را با اندازه بزرگتر تایپ کنید تا چشم مشتریان خیلی آسان آن‌ها را بیابد.

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود