فخری خوروش
فخری خوروش

فخری خوروش

Fakhri Khorwash

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون

معرفی:

فخری خوروش، فخری اسودی (به انگلیسی: Fakhri Khorwash) هنرمند ایرانی، متولد 1309 در کرمانشاه است.
نام اصلی وی فخری اسودی بود و پس از شروع فعالیتش در سینما نام فامیل خود را از اسودی به خوروش تغییر داد.

وی از سال 1385 تاکنون در آمریکا اقامت دارد. وی در سال 2010 در سومین دوره جشنواره «فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو» از فخری خوروش برای 50 سال فعالیت هنری تقدیر شد.

زندگی هنری
خانم فخری خوروش در میان زنان بازیگر دههٔ سی، از نظر استعداد بازیگری بهتر از همه بود و تقریباً در تمامی دوره‌های فیلم‌سازی سینمای ایران، توانست حضور مستمر داشته باشد. از اواخر دههٔ سی، از سینما کناره گرفت و نیروی خود را تماماً در تئاتر به کار گرفت و به یکی از مشهورترین بازیگران تئاتر تبدیل شد.
همسر او، جمشید شیبانی، سال 1388 شمسی درگذشت.
فخری خوروش از اواخر دههٔ چهل، به همراه موج نوی سینما ایران، بار دیگر به سینما بازگشت و در فیلم‌های مختلفی بازی کرد که تعداد این فیلم‌ها تا سال 1365 بیست و شش فیلم بود.

گالری تصاویر:

معرفی زندگینامه و بیوگرافی تاریخ و محل تولد و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی ویکی‌پدیا و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد معروف و مشهور بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت زمان

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang