فریماه فرجامی
فریماه فرجامی

فریماه فرجامی

Farimah Farjami

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون

معرفی:

فریماه فرجامی (به انگلیسی: Farimah Farjami) هنرمند ایرانی، زاده 1331 در تهران است.

فریماه فرجامی دارای مدرک لیسانس دراماتیک از دانشکده هنرهای دراماتیک در سال 1356 می‌باشد. در همان سال در مرکز مطالعات و هماهنگی فرهنگی «شورای عالی فرهتگ و هنر» و فصلنامه «فرهنگ و زندگی» به عنوان ویراستار، محقق و پژوهشگر مشغول به کار شد. سپس فرجامی فعالیت هنری اش را از سال 1355 با گویندگی نمایش‌های رادیویی تجربه کرد و بازی در نمایش تلویزیونی «آدمک مومی» را از همان سال آغاز کرد. همچنین بازی در سینما را از سال 1359 با فیلم «گفت هر سه نفرشان» به کارگردانی غلامعلی عرفان شروع کرد.

بازی‌های درخشانش در سه فیلم «مادر» (1368)، «پرده آخر» (1369) و بخصوص «نرگس» (1370) او را به عنوان بهترین بازیگر اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد مطرح کرد. اما بعد از این سه فیلم و گذشت بیش از یک دهه فرجامی علی رغم سعی و تلاش فراوانش برای بازگشت به دوران اوج گذشته اش و حضور در فیلم‌های «آب و آتش» و «زهر عسل» نتوانست موفقیت‌های خود را ادامه دهد. او برای فیلم‌هایی چون «سرب»، «پرده آخر» برنده جایزه از جشنواره فیلم فجر شد و بارها نامزد دریافت این جایزه بود.

بازگشت به سینمای ایران
خانم فریماه فرجامی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران، که آخرین بار در سال 1382 با فیلم «کاغذ دیواری زرد» مقابل دوربین قرار گرفته بود، بعد از 11 سال دوری از سینما با بازی در فیلم «تاول» به کارگردانی بهمن کامیار به دنیای بازیگری بازگشت. فریماه فرجامی که در بیش از یک دهه گذشته به دلیل بیماری از بازیگری دور مانده بود، این روزها با طی درمان و مراقبت‌های پزشکی در شرایط جسمانی خوبی به سر می‌برد و با روحیه‌ای مناسب در مقابل دوربین قرار گرفته و ایفاگر نقش زنی بنام طلعت بود که در یک خوابگاه با شخصیت اول داستان هم اتاق است و با ماجراها و اتفاقاتی که برای دختر جوان می‌افتد همراه می‌شود.

گالری تصاویر:

معرفی زندگینامه و بیوگرافی تاریخ و محل تولد و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی ویکی‌پدیا و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد معروف و مشهور بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت زمان

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang