میشا شهبازیان
میشا شهبازیان

میشا شهبازیان

Michael‎ - Misha Shahbazian

فهرست

تخصص:

طراحی و نقاشی

 

معرفی:

میشا شهبازیان با نام اصلی میخائیل یا میکائیل شهبازیان (به انگلیسی: Michael‎ Shahbazian) هنرمند ایرانی ارمنی تبار، متولد 1283 در اردبیل استان آذربایجان و درگذشته سال 1355 است.

 
میخائیل یا میشا شهبازیان از تبار خانواده ای مهاجر ارمنی بود که در اردبیل متولد شد و از همان دوران کودکی به نقاشی علاقه مند شد. در آغاز، آموختن نقاشی را به مدت چهار سال در مدرسه ی کمال الملک (مدرسه ی صنایع مستظرفه) شروع کرد. بعد از آن، دو سال نزد یک نقاش روسی به نام پل مارکی آموزش دید.

 
آقای میشا مدتی را هم برای آموختن نقاشی در تفلیس گذراند. او کم تر تابلو می فروخت و مخارج زندگی خود را از طریق نوازندگی تامین می کرد. شهبازیان جزو اولین آبرنگ کارانی است که ساده و سریع کار ساخته و رنگ های شفاف را به خوبی در آثارش نشانده است. او به غیر از آبرنگ، در طراحی سریع از منظره نیز توانایی قابل توجهی داشته است. در آثار شهبازیان بخش زیادی از مناظر شهری و روستایی ایران به صورت مستند به ثبت رسیده است . بقاع متبرکه و اماکن تاریخی ایران نیز موضوع تعدادی آثارش بوده است. به خاطر پرکاری میشا و تنوع آثارش، روایت ساده ای از مناظر، عمارت ها، چهره ها و زندگی گوشه و کنار ایران در نقاشی هایش قابل مشاهده است.

 
از مهم ترین نمایشگاه های شهبازیان می توان به این ها اشاره کرد: نمایشگاه سال 1327 در انجمن روابط فرهنگی ایران و شوروی (وکس)، نمایشگاه سال 1350 در کلوب ارمنیان تهران و نمایشگاه اردی بهشت 1352 به همراه وارطانیان در گالری خانه ی آفتاب. دو تابلوی کرمان و کلیسای تادئوس مقدس از آثار معروف و شناخته شده ی او به شمار می آیند. نوزده سال بعد از درگذشت میکائیل شهبازیان، در بیست و نهم شهریور 1369، نمایشگاهی از آثار او در هتل همای تهران برپا شد.

 
شهبازیان در زمره ی گروهی از هنرمندان مهاجر ارمنی شمرده می‌شود که به نقاشان مکتب آبرنگ اصفهان یا نقاشان جلفای نو شهرت دارند و تاثیر فراوانی در معرفی و رواج نقاشی اروپایی در ایران داشته اند.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang