صحنه آرایی و بازآفرینی عکس های ۲۰ موقعیت خاص دفاع مقدس

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس خبر داد:

انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس چندین موقعیت از دفاع مقدس را بازسازی و عکس آن را بازآفرینی می کند.

صحنه آرایی و بازآفرینی عکس های ۲۰ موقعیت خاص دفاع مقدسبه گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس قصد دارد تا با تصویر سازی و عکاسی صحنه آرایی شده؛ چندین موقعیت از دفاع مقدس را بازسازی و عکس آن را بازآفرینی کند.

مجتبی کوچکی مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس درباره این پروژه گفت: ما در انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس سعی داریم فضای مناسب برای تجربه و ورود ژانرها و قالب‌های متفاوت عکاسی را به موضوعات مرتبط با جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی باز کنیم و این بار تصمیم گرفته‌ایم در قالب عکاسی صحنه‌آرایی شده تصاویری را بازآفرینی کنیم.

وی افزود: عکاسی صحنه‌آرایی شده در تاریخ عکاسی جهان علاوه بر سابقه، علاقه‌مندان زیادی داشته ولی هم‌اکنون در فضای هنری معاصر علاقه‌مندان بیشتری یافته و اثربخشی بیشتری را بر مخاطب یا انسان امروزی دارد.

کوچکی با اشاره به اینکه ما برای این کار تصمیم داریم عکس های گرفته نشده در جنگ تحمیلی را دوباره بسازیم و عکاسی کنیم اظهار کرد: بسیاری صحنه ها هستند که عکاس حرفه‌ای در آن‌جا حاضر نبوده و یا حتی هیچ عکس تاثیرگذاری از آن وجود ندارد. ما می‌خواهیم برخی از این خاطره ها و اتفاقات را برای حافظه تاریخی این مردم دوباره بسازیم و با هم ببینیم.

مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس افزود: در طول این سال‌ها در انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس متوجه شده‌ایم که در کدام یک از موضوعات، عکاس نمی‌توانسته و یا حاضر نبوده و تاریخ تصویری این سرزمین از آن اتفاق محروم شده است، در نتیجه تصمیم بر این است برای آغاز این حرکت حدود ۲۰ عنوان از این فهرست را انتخاب و بازسازی و تولید کنیم.

وی درباره تاثیرگزاری این فعالیت‌ها در جامعه عکاسی کشور بیان کرد: انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس همیشه سعی کرده است در عرصه های مختلف هنری و فرهنگی پیشرو باشد و برخی از فعالیت‌های خود را بیشتر برای الگوسازی انجام می‌دهد. بالا بردن استانداردهای متن ها و اطلاعات کنار عکس‌ها، ارتقاء مسائل فنی چاپ کتاب‌ها از همین دست کارها است که انجمن اصرار دارد در همین فعالیت نیز بتواند به فضای بازسازی و عکاسی صحنه آرایی شده در جامعه رسمیت ببخشد تا هنرمندان بیشتری وارد این حوزه شوند.

مجتبی کوچکی در پایان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف پیشروی ما در انجمن در این روزها، تلاش برای هویت بخشی به هنرمند عکاس جنگ است. عکاس جنگ هنرمند مظلومی است که بسیار در مسیر هنرآفرینی و نمایش و روایت‌گری پس از جنگ، همیشه از اثر هنری خود دور مانده و آثار آنان به عنوان یک کالای فرهنگی مصرف بی‌رویه شده است. ما تلاش داریم با این رویداد هنری تا حدی بتوانیم هویت عکاس جنگ را به او بازگردانیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «انسان منهای طبیعت» آثار نقاشی خانم هدی فیاضی پتگر
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
اینستاگرام گالری لیلیت