نشست‌های مجازی انجمن‌های سرود و عکاسی کانون برگزار شد

📢 این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email

نشست‌های انجمن‌های «سرود» و «عکاسی» کانون پرورش فکری در سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد.

نشست‌های مجازی انجمن‌های سرود و عکاسی کانون برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نشست‌های انجمن‌های «سرود» و «عکاسی» کانون پرورش فکری در سراسر کشور، با تداوم شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی هنری در فضای مجازی برگزار شد.

با ارسال شیوه‌نامه‌ برگزاری جلسه‌های مجازی به استان‌ها، از سوی مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فرصت تجربه‌های تازه‌ای برای نوجوانان، مربیان و کارشناسان هنری سراسر کشور پدید آمد. بر همین اساس، واحد آفرینش‌های هنری در استان‌ها فعالیت‌های حضوری انجمن‌های سرود و عکاسی را در فضای مجازی دنبال کردند.

در نشست‌های مجازی سرود و عکاسی تاکنون حدود یک‌هزار نفر عضو و مربی مراکز فرهنگی هنری کانون حضور داشتند و اعضا نیز از دیدگاه‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان مهمان استفاده کردند.

اداره‌کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون همچنین با تهیه فهرستی از کارشناسان سرود و عکاسی داخل کانون و ارسال آن به استان‌ها، به آنان پیشنهاد کرد تا از ظرفیت‌های تخصصی همکاران کانون در برگزاری نشست‌های این دو انجمن‌ استفاده کنند.

مهرناز شهرکی، غلامرضا گورکانی (پنج استان)، محمدجواد شوهانی، مهاجر احمدی، سولماز جوان‌بخت، سهیل مطیعا (دو استان)، حسین فنودی، منیژه واحد، نسرین ابراهیمی و شادی پاکزاد با اعضای نوجوان و ارشد انجمن‌های سرود استان‌های خوزستان (سه نشست)، ایلام (دو نشست)، همدان، کرمانشاه،‌ تهران، یزد، قم، خراسان‌جنوبی، گلستان، آذربایجان‌غربی (دو نشست) و مازندران به بحث ‌و گفت‌وگو پرداختند.

سلفژ و آشنایی با ریتم، معرفی گروه‌های آوازی آکاپلا، آموزش شناخت و یادگیری بخش‌های صدایی انسان برای اجرا در گروه کر، انتخاب شعر و موسیقی، تصویرسازی اجرای سرود و ویژگی‌های سرود خوب از جمله مباحثی بود که در انجمن‌های سرود مجازی مطرح شد.

نرجس‌خاتون اندرواژ، مینا کردانی، نگین صدری‌زاده، مصطفی اسدبیگی، سیدحسین بحرینی، معصومه آقایی، مامک یحیی‌پور، لیلاسادات خوانساری، سهراب خواجه‌نژاد، حسن رحیمی، اسما اصغری، محمدحسین پوراسدی (پارسایی)، منوچهر تتری و مهدی نورمحمدی با اعضای نوجوان و ارشد انجمن‌های عکاسی استان‌های مازندران، خوزستان (دو نشست)، تهران (چهار نشست)، بوشهر (افتتاح انجمن)، مرکزی، اردبیل، گلستان، کرمانشاه (سه نشست)، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام (دو نشست)، خراسان جنوبی، گیلان، کردستان و البرز (سه نشست) به گفت‌وگو پرداختند.

نقد و بررسی عکس نوشته‌های اعضا با موضوع ماه مبارک رمضان، آموزش تکنیک فتوکلاژ روی ظرف سفالی به وسیله گواش، آشنایی با تاریخچه عکاسی، ترکیب‌بندی، استفاده از ادبیات در عکاسی، تجربیات یک عکاس، نشست آموزش ویرایش عکس، اهمیت عکاسی در رشد و خلاقیت و تاثیر آن در هنرها، بهار در خانه، چالش آینه، تمرین همدلی، دیدن، سوژه‌یابی مناسب، هر عکس روایت یک داستان، عکاسی با موبایل، طبیعت، هم‌سویی و عشق، نوروز و همدلی، عکاسی در قاب مناسب، نور در پرتره، معرفی عکاسان، دقت در کادربندی مناسب با توجه به سوژه، پرهیز از شلوغی، توجه به بافت، ریتم و دیگر عناصر بصری، توجه به فضای مثبت و منفی در ثبت عکس، نزدیک شدن به سوژه و… از جمله نکته‌هایی بود که از سوی کارشناسان مهمان در انجمن‌های عکاسی به‌صورت مجازی مطرح شد.

نشست‌های انجمن‌های سرود و عکاسی کانون در فضای مجازی در فروردین و اردیبهشت سال ۱۳۹۹ برگزار شد و در هفته‌های آینده همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صبا | http://khabargozarisaba.com

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on google
Share on telegram
Share on email
روزنامه هنر رویدادهای هنری اخبار هنری گزارش‌های هنری نوآوری‌های هنری حراج هنری تئاتر و نمایش مد و لباس
برگزاری نمایشگاه «آگاهی» آثار نقاشی خانم الهام طاهرى
برگزاری نمایشگاه «تازگی» آثار نقاشی خانم مرضیه رزاقی
برگزاری نمایشگاه «با من بیا» آثار سیاه قلم خانم مهرناز لامعی
برگزاری نمایشگاه «اقیانوس رنگ‌ها» آثار خانم فاطمه کریمی ریابی
برگزاری نمایشگاه «مفاهیم زندگی در هنر معاصر» آثار آقای رضا رحیمی لسکو
برگزاری نمایشگاه «گالری سیاه نقش» آثار آقای سیاوش هاشمی
برگزاری نمایشگاه «تصویری از طبیعت» آثار خانم حمیده وثوقی رهبری
برگزاری نمایشگاه «دنیای درون» آثار خانم مهتاب مظلومی
برگزاری نمایشگاه «پری‌زاد» آثار خانم مهناز اولیائی
برگزاری نمایشگاه «نگاه من» آثار نقاشی آقای عبدالله محمودی
اینستاگرام گالری لیلیت