تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

معرفی/ بیوگرافی:

نسرین نکیسا (به انگلیسی: Nasrin Nakisa) هنرمند ایرانی، متولد 25 بهمن 1348 در شیراز است.

خانم نسرین نکیسا اصالتاً قشقایی می‌باشد. پدرش هادی نکیسا از هنرمندان و آهنگسازان معروف ایل قشقایی می‌باشد و مادرش خانه دار است. او علاقه خاصی به طراحی و تزیین لباس‌های سنتی مخصوصاً ایل قشقایی دارد.
نسرین نکیسا در یک خانواده هنری بزرگ شد و برای اولین بار فوت و فن بازیگری را زیر نظر پدرش آموخت. او دارای مدرک کارشناسی رشته نمایش از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد است.
خانم نکیسا از جمله بازیگران بی حاشیه سینمای ایران می‌باشد و شاید صبوری و برخورد آرام و دور از حاشیه او، یکی از مهمترین دلایل و علاقه کارگردان‌ها برای کار کردن با این بازیگر است.

ازدواج و همسر
نسرین نکیسا سال‌ها پیش با شخصی بنام سلیمان تاش ازدواج کرده و متاهل می‌باشد. حاصل این ازدواج دو فرزند دختر به نام‌های نسترن و نیلوفر می‌باشد.
تا به امروز هیچ عکس و خبری در مورد شوهر نسرین نکیسا و شغلش منتشر نشده است.
نسرین نکیسا فوت و فن بازیگری را زیر نظر پدرش آموخت و بازیگری را با تئاتر شروع کرد. او برای اولین بار در سال 69 و در سن 21 سالگی در سریال مهر و ماه که در شیراز ساخته می‌شد ایفای نقش کرد و بعدش با بازی در سریال رنگ صدف به کارگردانی عباس رنجبر به شهرت رسید.

• اینستاگرام:
nasrinnakisa

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

با دادن ستاره ⭐️ رأی خود را به این اثر اعلام نمائید!
هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم