جواد بختیاری

تخصص:
خوشنویسی و خط نستعلیق، الکترونیک

معرفی:
جواد بختیاری (زادهٔ ۱۳۳۵ در بروجرد) از هنرمندان حوزه خوشنویسی و خط نستعلیق معاصر ایران است. او فارغ‌التحصیل رشته الکترونیک از دانشگاه شیراز و نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دکترای تاریخ فلسفه هنر از کالیفرنیا است . در سال ۱۳۷۶ برنده خوشنویسی تهران و در سال ۱۳۸۳ برنده جایزه بزرگ فستیوال خوشنویسی امارات شد.
او مقاله‌ای در پاییز ۱۳۶۴ در فصلنامه هنر شماره ۹ منتشر کرد و جوهره و ساختار هندسی خط نستعلیق را مطابق با نسبت‌های طلایی دانست که بسیار مورد استقبال جامعه هنری، دانشگاهی و خوشنویسان کشور قرار گرفت.

زندگی‌نامه
او در خانواده‌ای اهل ذوق و هنر به دنیا آمد. کودکی و نوجوانی خود را در بروجرد گذراند و با حمایت پدر به فراگیری هنر نقاشی روی آورد. تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه شیراز و با رشته الکترونیک آغاز کرد اما تمایلش به هنر بیش از رشته‌های فنی بود به همین دلیل پس پایان تحصیلات خود در رشته الکترونیک در سال ۱۳۵۷ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و در رشته نقاشی و هنرهای تجسمی به تحصیل پرداخت.

گرایش به خوشنویسی:
بختیاری علی‌رغم تحصیل در رشته نقاشی با دیدن آثار یکی از بزرگان، مجذوب خط نستعلیق شد و به این عرصه وارد شد و مراحل فراگیری خوشنویسی را مشتاقانه و به سرعت پیمود تا موفق به کسب درجه استادی در خط نستعلیق گردید. ایشان از شاگردان استاد بزرگ خوشنویسی معاصر ایران غلامحسین امیرخانی است

آثار منتشر شده:
طربنامه عشق
سخن عشق
کتیبه
شور مستی
گلستانم آرزوست
سحر شب
راز نگاه
رباعیات خیام
می‌ترواد مهتاب

نمایشگاه‌ها:
برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در داخل و خارج از کشور از دیگر فعالیتهای جواد بختیاری است.
موزه هنرهای معاصر در سال ۱۳۶۳
اسلام‌آباد در سال ۱۳۶۳
انجمن فرهنگی ایران –آلمان در سال ۱۳۶۴
موزه هنری آنکارا در سال ۱۳۶۷
موزه هنری استانبول در سال ۱۳۶۷
نمایشگاه آبرنگ آتن در سال ۱۳۶۷
مرکز فرهنگی سنندج در سال ۱۳۶۷
لندن در سال ۱۳۶۸
موزه رضا عباسی در سال ۱۳۷۰
گالری شاجانیان اصفهان در سال ۱۳۷۰
کاخ فرهنگی رشت در سال ۱۳۷۰
گالری هریتاژ – کانبرا در سال ۱۳۷۳
گالری شخصی تهران در سال ۱۳۷۴

• نشانی:

• تلفن:

• وبسایت:

• ایمیل:

 

• رویدادهای جاری:
در حال حاضر رویدادی وجود ندارد

• رمزینه:
جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند این کد را اسکن نمائید.

گالری:


معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه های تماس اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در شبکه های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

دکمه بازگشت به بالا