علی اکبر آقاجری
علی اکبر آقاجری

علی اکبر آقاجری

Aliakbar Aghajeri

فهرست

تخصص:

عکاس،

 

معرفی:

علی اکبر آقاجری (به انگلیسی: Aliakbar Aghajeri) هنرمند ایرانی، متولد 23 تیر 1338 است.

 
آقای علی اکبر آقاجری از کودکی علاقه خاصی به نقاشی و عکاسی داشت. در ۱۶ سالگی ایرانگردی خود را با سفر به اهواز شروع کرد. با پولی که دستمزد کارش در شرکت نفت آبادان بود موتورسیکلت مینی یاماها ۸۰ سی‌سی خریده بود که با خرید این موتور وسوسه سفر به جانش افتاد. فصل، گرما و سرما هم برایش مهم نبود. با موتور به جاده می‌زد و از این شهر به آن شهر سفر می‌کرد و عکس می‌گرفت و عکس می‌گرفت!

 
سفرهای بسیار سیاحتی و زیارتی، تاریخی، باستانی، طبیعت بکر ایران زمین، مردم‌شناسی، عشایر ایران، صنایع دستی، تأسیسات نفتی و سایر موارد انجام داد و باز عکس گرفت.

 
در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی هم به صورت خود جوش به‌صورت نیروی بسیجی لحظه‌های نابی را با دوربین و سه‌پایه‌ای که داشت ثبت کرد. بچه آبادان بود و جنگ تحمیلی از دو شهر مهم آبادان و خرمشهر شروع شده بود و کسی نبود در آن اوایل جنگ که آن لحظه‌های آوارگی مردم را ثبت کند. بعضی‌ها مهاجرت اجباری و عده‌ای با دست خالی در برابر دشمن تا دندان مسلح مقاومت می‌کردند و او هم عکاسی می‌کرد.

 
در سال ۱۳۶۷ عضو انجمن عکاسان آبادان که اولین انجمن عکاسی ایران بود شد.

 
عکاسی را به صورت حرفه‌ای ادامه داد تا سال ۱۳۹۵ که کتابی به نام ایران سرزمین شکوه و زیبایی‌ها را به چاپ رساند که بر اثر فشارهای عصبی وارده به خاطر چاپ کتاب و مشکلات بعد از آن از ناحیه هر دو پا فلج شد!

 
امروز این عکاس و هنرمند با سابقه کشورمان به خاطر فشارهای وارد شده در خصوص بدهی‌های طلبکاران و غیره در زمستان ۱۳۹۸دچار فلج از دو پا شده. با او که مهربانانه و به گرمی پذیرای ما بود به گفت‌وگو نشستیم:

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:
ali_akbar_aghajeri@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان عکاس
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR