عبدالله عامری

Abdullah Ameri

فهرست

💎 تبلیغ بنر اینستاگرام

تخصص:

طراح و نقاش

 

معرفی:

عبدالله عامری (به انگلیسی: Abdullah Ameri Hosseini) هنرمند ایرانی، متولد 1301 در تهران و درگذشتهٔ 20 مهر 1396 در گوهردشت کرج است.

 
آقای عبدالله عامری الحسینی نقاش نوگرای ایران بود که در سال 1301 خورشیدی در محلۀ امام‌زاده یحیی تهران در یک خانواده مذهبی متولد شد و از همان کودکی به نقاشی می‌پرداخت. او دیپلم نقاشی خود را در هنرستان کمال الملک به پایان رساند و سپس به دانشکده هنرهای زیبا رفت.

 
عامری الحسینی به همراه محمود جوادی‌پور و احمد اسفندیاری از نخستین فارغ‌التحصیلان دانشکدۀ هنرهای زیبا بودند که شیوه جدیدی در نگرش نقاشی آن زمان به وجود آورده بودند. وی در طول تحصیل با نوگرایی در نقاشی و مکتب‌هایی چون امپرسیونیسم و پست‌امپرسیونیسم آشنا شد و سپس با کسب تجربه این راه را ادامه داد. پس از فارغ‌التحصیلی با گرایش‌های دیگری چون کوبیسم، نقاشی انتزاعی و نیمه انتزاعی، سورئالیسم آشنا شد.
وی همچنین به هنر ایرانی توجه داشت. با این همه تنوع در سبک‌ها و نقاشی‌های او تمامی آثار وی از عشق به طبیعت و مفهوم گرایی پیروی می‌کند. او در آثار خود از رنگ‌های روشن و درخشان که انعکاس خلوص و پاکی و بهره‌گیری از نگارگری ایرانی بود استفاده می‌کرد.

 
وی در سال 1341 نمایشگاهی در تالار فرهنگ برگزار کرد و پس از آن در سال 1356 نمایشگاه دیگری برگزار کرد.

 
عامری از جمله هنرمندانی بود که متأسفانه مورد بی مهری اصحاب رسانه و هنر قرار گرفت. با انتشار کتاب پیشگامان نقاشی معاصر ایران (نشر هنر ایران، 1376) توسط جواد مجابی این هنرمند به نسل‌های بعدی معرفی شد. در سال 1386 متأسفانه در بسیاری از خبرگزاری‌ها خبر درگذشت ایشان درج شد. وی سرانجام در 20 مهرماه 1396 درگذشت.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

مرتبط:

گالری لیلیت بزرگترین استارتاپ هنری اپلیکیشن و دایرکتوری و پلتفرم عرصه هنر کشور ایران در سطح بین المللی جهت همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و هنر کیست معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه‌های تماس خصوصی شماره همراه انجمن متولد اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه راه‌های تماس خصوصی سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در گذشت هنر شبکه‌های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی درگذشت آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نقاش
💎 تبلیغ بنر اینستاگرام
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR