اسماعیل شیران

Esmaeil Shiran

 تخصص/مهارت:

سفالگری، صنایع دستی

 معرفی/ بیوگرافی:

اسماعیل شیران (به انگلیسی: Esmaeil Shiran) هنرمند ایرانی، متولد 6 شهریور 1316 در اصفهان است.

آقای اسماعیل شیران از اوان کودکی به علت علاقه به سفال در سن 5 سالگی نزد استاد غلامحسین چرخکار مشغول کار شدند و سپس نزد استاد علی کاشیان کارهای مختلفی را چون لعاب کاری و…را فرا گرفتند و پس از آن نزد برادرشان استاد تقی شیران کار را دنبال کردند.

سوابق فعالیت :
ایشان 60 سال سابقه فعالیت در این رشته را دارند و از جمله فعالیتهای ایشان عبارتند از: آموزش در دانشگاه پردیس اصفهان -آموزش در حوزه هنری اصفهان -آموزش در سازمان میراث فرهنگی از دیگر فعالیتهای ایشان شرکت در چندین نمایشگاه مختلف می باشد، که عبارتند از: زیررنگی و کاشیهای زیر رنگی که رتبه اول را کسب کردند، نمایشگاه جمعی چهلستون ودریافت دیپلم افتخار و رتبه دوم نمایشگاه سراسری سفال در همدان از موفقیت‌های ایشان بوده است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان صنایع دستی ایرانی» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان صنایع دستی

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم