مهرداد محبعلی
مهرداد محبعلی

مهرداد محبعلی

Mehrdad Mohebali

فهرست

تخصص:

طراح و نقاش

 

معرفی:

مهرداد محب علی (به انگلیسی: Mehrdad Mohebali) هنرمند ایرانی، متولد 1339 در شمیران حومه تهران است.

آقای مهرداد محب‌علی نقاش واقع‌گرای ایرانی است. او از رشته نقاشی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و نخستین نمایشگاه انفرادی وی در سال 1369 در گالری تهران بود. او در دهه شصت و هفتاد خورشیدی نمایش‌های متعددی در گالری‌های گلستان، سبز، لاله برگزار کرد که عموماً لحن مدرن و رمانتیک داشتند. اما نام و آوازه او با گروه 30 به گوش رسید؛ محب‌علی از مدرنیست‌های متاخری‌ست که واقع‌گرایی را جایگزین ریخت سمبولیستی کرد و با همین تغییر رویه از نسل خود فاصله گرفت.

 
مضمون بیشتر تابلوهای محب علی نمایش سردرگمی تاریخی و بحران هویتی‌ست. او قهرمانان تاریخی، سیاستمداران را همانقدر در ساخت هویتی ناکارآمد می‌داند که مردم معمولی را. تعدادی از آثار محب‌علی در برخی از حراجی‌ها عرضه شده‌است.

 
زندگی‌نامه
مهرداد محبعلی سال 1339 در خانواده‌ای از طبقه متوسط به دنیا آمد و کودکی خود را در شمیران پشت سر گذاشت. بخشی از زندگی‌نامه هنرمند در شماره 48 نشریه تندیس در گفتگو با حسن موریزی نژاد منتشر شده است.

 
نمایشگاه
آقای مطیع، گالری اعتماد، دبی 1394
دگردیسی، گالری اعتماد، تهران 1393
گالری گلستان، تهران 1371
آرت دبی، گالری اعتماد، دبی 2014

 
کتاب ها
در روز دوازدهم دی ماه 1398، از کتاب «بوگی ووگی در تهران» رونمایی شد که گفتگوی بازسازی شده ی شهروز نظری با مهرداد محب‌علی است و توسط گالری هما با همکاری گالری دستان منتشر شده.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
mohebalimehrdad@

 
mehrdadmohebali@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang