محمدسعید نقاشیان

Mohammad Saeed Naghashian

فهرست

تخصص:

خطاطی و خوشنویسی، نقاشیخط

 

معرفی:

محمد سعید نقاشیان (به انگلیسی: Mohammad Saeed Naghashian) هنرمند ایرانی، متولد 26 تیر 1356 در تهران است.

 
محمد سعید نقاشیان در خانواده ای هنردوست و هنرپرور متولد شد. پیشه­ ی پدرش نقاشی و خوشنویسی بود. از سال 1369 به اصرار پدرش به کلاس خوشنویسی رفت و به مشاقی خط نستعلیق مشغول شد.

او درباره هر خود چنین می‌گوید: «بعدها این مشاقی به عشقی مبدل شد که تا ابد از جانم بیرون نخواهد رفت؛ این بزرگترین میراث پدرم برای من بوده و هست و تا همیشه قدردان لطفش هستم و خواهم بود.

سال 75 وارد دانشگاه سوره شدم و به تحصیل رشته گرافیک پرداختم. در سال 1376 بزرگترین اتفاق زندگیم در راستای حرفه هنری برایم افتاد و آن آشنایی با استاد حمید عجمی خالق مکتب خوشنویسی معلی بود. از آن سال تاکنون افتخار شاگردی ایشان را دارم. بعد از آشنایی با ایشان و دیدن خط معلی یافتم که ایشان و خط معلی گمگشته های من در راستای هنر می باشند. از سال 77 به طور حرفه ­ای نزد ایشان تلمذ کردم و از سال 80 نمایشگاه های متعددی را در راستای اندیشه خط معلی و عرفان خط معلی در داخل و خارج از کشور و بصورت نمایشگاه های گروهی و انفرادی برگزار کردم.»

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
https://www.saeednaghashian.com

 
• اینستاگرام:
naghashian.artworks@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان خطاطی و خوشنویسی
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang