محمد فرنود

Mohammad Farnood

فهرست

تخصص:

عکاسی

 

معرفی:

محمد فرنود (به انگلیسی: Mohammad Farnoud) هنرمند ایرانی، متولد 1336 در سمنان است.

 
محمد فرنود عکاس ایرانی است که از سال 1354 کار عکاسی خبری را با روزنامه کیهان آغاز کرد.

 
فعالیت حرفه‌ای
محمد فرنود کارهای عکاسی را خود چاپ می‌کرد و بایگانی از عکس‌های زمان جنگ ایران و عراق در عملیات‌های گوناگون دارد. همچنین در زمینه‌های بین‌المللی صاحب عکس‌های ممتازی است.

 
محمد فرنود با سفر به کشورهای عربی، آسیایی و اروپایی، نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی همراه با چاپ کتاب برگزار کرد و در مسابقات بین‌المللی و نمایشگاه‌های جهانی شرکت فعال داشت. او در سال 1982 در یکی از معتبرترین مسابقات عکاسی خبری در هلند world- press دو عکس از کارهای جنگ او به عنوان عکس‌های سال خبری در کتاب سال چاپ شدند.

 
فرنود، همکاری خود با آژانس بین‌المللی عکاسی خبری سپیا فرانسه را در کنار همکاری با روزنامه کیهان آغاز کرد.

 
محمد فرنود در دوسالانه‌های عکس و مسابقات عکاسی، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری و داور، فعالیت داشته‌ است. وی همچنین آموزگار عکاسی خبری دانشگاه نیز بوده‌ است.

 
محمد فرنود معتقد است هنرمند واقعی کسی است که بی‌هراس، با کار خود از عقیده‌اش دفاع می‌کند و می‌گوید اگر عکاس و به‌طور کلی هنرمند، در رابطهٔ مستقیم با واقعیت‌ها قرار نگیرد، ناچار به تقلید رو می‌برد یا به ضبط دریافت‌ها و برداشت‌های ناقص و سطحی می‌پردازد.

 
جوایز و افتخارات
محمد فرنود برندهٔ جوایز گوناگون در مسابقات داخلی، برندهٔ 2 جایزه عکاسی خبری از مسابقات جهانی عکاسی خبری ورلد پرس فوتو در سال‌های 1982 و 1991 از جنگ ایران و عراق و زمین‌لرزه 1369 رودبار و منجیل است. چاپ عکس‌های برگزیدهٔ خبری سال در مطبوعات و نشریات جهانی در دهه 1980 و 1990 نیز در کارنامهٔ فعالیت‌های این عکاس ثبت شده‌است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان عکاس
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang