کریستاپور تادوسیان
کریستاپور تادوسیان

کریستاپور تادوسیان

Christopher Tadosian

فهرست

تخصص:

طراح و معمار

 

معرفی:

کریستاپور تادوسیان با نام اصلی کریستوفر تادوسیان (به انگلیسی: Christopher Tadosian) هنرمند ایرانی ارمنی‌تبار، متولد 1284 در تفلیس و درگذشته 1371 در ژنو است.

 
آقای کریستاپور تادوسیان از معماران نوگرای ایرانی ارمنی‌تبار بود که تحصیلات ابتدائی و متوسطه را در مسکو و ایروان گذراند و پس از آن برای تحصیلات معماری به ژنو رفت و موفق شد از آن دانشکده معماری فارغ‌التحصیل شود.

 
تادوسیان عضو همایش بین‌المللی معماری مدرن بود و با لوکوربوزیه، معمار معروف سوئیسی، همکاری داشت. تادوسیان برای طرح ساختمان‌های ضد زلزله مفتخر به دریافت نشان طلای همایش کنگره بین‌المللی معماری مدرن شد.

 
آثار
آثار وی عبارت اند از:

ساختمان بانک ملی اهواز
بیمارستان فیروزگر
ساختمان‌های اداری، تجاری و منازل شخصی مسکونی

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang