کریستاپور تادوسیان

Christopher Tadosian

 تخصص/مهارت:

طراح و معمار

 معرفی/ بیوگرافی:

کریستاپور تادوسیان با نام اصلی کریستوفر تادوسیان (به انگلیسی: Christopher Tadosian) هنرمند ایرانی ارمنی‌تبار، متولد 1284 در تفلیس و درگذشته 1371 در ژنو است.

آقای کریستاپور تادوسیان از معماران نوگرای ایرانی ارمنی‌تبار بود که تحصیلات ابتدائی و متوسطه را در مسکو و ایروان گذراند و پس از آن برای تحصیلات معماری به ژنو رفت و موفق شد از آن دانشکده معماری فارغ‌التحصیل شود.

تادوسیان عضو همایش بین‌المللی معماری مدرن بود و با لوکوربوزیه، معمار معروف سوئیسی، همکاری داشت. تادوسیان برای طرح ساختمان‌های ضد زلزله مفتخر به دریافت نشان طلای همایش کنگره بین‌المللی معماری مدرن شد.

آثار
آثار وی عبارت اند از:

ساختمان بانک ملی اهواز
بیمارستان فیروزگر
ساختمان‌های اداری، تجاری و منازل شخصی مسکونی

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان نقاش ایران» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نقاش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم