پرویز حبیب پور

Parviz Habib Pour

فهرست

💎 تبلیغ بنر اینستاگرام

تخصص:

طراح و نقاش، هنرهای تجسمی

 

معرفی:

پرویز حبیب پور (به انگلیسی: Parviz Habib Pour) هنرمند ایرانی، متولد 1314 در بندر انزلی گیلان است.

 
او در خانواده ای کارگری در بندرانزلی به دنیا آمد و با پایان تحصیلات دوره ابتدایی در سال 1327، به دلیل تنگدستی مجبور به ترک تحصیل شد. پس از آن، چندی به کار پرداخت و در سال 1333 به همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد.

 
تحصیلات
آقای حبیب پور پس از مهاجرت به تهران، طی سالهای 1335 تا 1344 در کنار اشتغال، به فراگیری نقاشی در کارگاه استاد هوشنگ پیمان پرداخت و ضمن ادامه تحصیل توانست با شرکت در امتحانات متوسطه، دیپلم ادبیات دریافت کند. پس از آن کوشید به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یابد اما به دلیل بالاتر بودن سنش از حد نصاب، در دانشگاه پذیرفته نشد و ناگزیر راهی شوروی شد. او در این بین به یادگیری زبان های روسی و انگلیسی نیز همت گماشت.

 
زندگی شخصی
وی با بازگشت به ایران در سال 1347 مورد سوءظن حکومت قرار گرفته و مدتی را در زندان سپری کرد. پس از آن و در سال 1353 آموزشگاه نقاشی خود را در تهران به راه انداخت و در سال 1355 ازدواج کرد. همسر او روان شناس کودک و متخصص آموزش نقاشی به کودکان است. آنان دارای یک دختر و یک پسر گرافیست اند.

 
مشاغل
تدریس در هنرستان های تجسمی دولتی پسران و دختران (1370-1374)
تدریس در آموزشگاه شخصی (1353 تا کنون)
همکاری با دانشگاه آزاد تهران در زمینه ترجمه مقالات علمی و تالیف خود آموز زبان روسی (1356-1359)

 
سمت ها
عضو افتخاری انجمن هنرمندان نقاش ایران
عضو افتخاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی

 
نمایشگاه ها
حبیب پور از سال 1354 تا سال 1393 بیش از 45 نمایشگاه انفرادی و جمعی در تهران و شهرستان ها و نیز چند نمایشگاه انفرادی در خارج از کشور برگزار کرده است.

 
تالیفات و ترجمه ها
تناسبات هنری بدن انسان
پرسپکتیو: اصول نظری و عملی. ولادیمیرسکی. ترجمه حبیب پور. نشر گوتنبرگ. تهران 1362
کالبدشناسی هنری بدن انسان
تکنولوژی طراحی و نقاشی. نشر دنیا. تهران 1364

 

• آدرس:

 
• تلفن:
تلفن: 44828215
همراه: 09335005026

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:
parviz.habibpoor@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

گالری لیلیت بزرگترین استارتاپ هنری و دایرکتوری و پلتفرم عرصه هنر کشور ایران در سطح بین المللی جهت همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و هنر کیست معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه‌های تماس خصوصی شماره همراه انجمن متولد اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه راه‌های تماس خصوصی سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در گذشت هنر شبکه‌های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی درگذشت آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian
هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما هنرمندان نقاش
💎 تبلیغ بنر اینستاگرام
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR