آناهیتا قبائیان اتحادیه

Anahita Ghabaian Etehadieh

 تخصص/مهارت:

عکاس ، گالری‌دار و نمایشگاه‌گردان

 معرفی/ بیوگرافی:

آناهیتا قباییان اتحادیه (به انگلیسی: Anahita Ghabaian Etehadieh) هنرمند ایرانی، متولد 1341 در تهران است.

خانم آناهیتا قباییان گالری‌دار و نمایشگاه‌گردان ایرانی است. او دانش‌آموختهٔ کارشناسی کامپیوتر و دکترای تاریخ از دانشگاه دیدرو پاریس است. قباییان در سال 1380 گالری راه ابریشم را بنیان گذاشت. او در سال 2020 نشان شوالیهٔ هنر و ادب را دریافت کرد.

فارق التحصیل دکترای تاریخ – تخصص تاریخ جهان‌های سوم از دانشگاه پاریس دیدرو و کارشناس ارشد نرم افزار کامپیوتر و علوم کامپیوتر در مدیریت اقتصادی و اجتماعی

بنیان گذار گالری راه ابریشم، اولین گالری تخصصی در ایران. این گالری از بدو بنیان در سال2001 تا امروز در بیش از بیست بازار هنر معاصر بین المللی از جمله پاریس فتو، آرت پاریس، فتو لندن، آرت دبی شرکت کرده است.

مدیر هنری نمایشگاه فتوکه 2009، دوسالانه تصاویر جهان در موزهٔ که برانلی پاریس.

انتشار کتاب “عکاسی ایران، نگاهی به هنر معاصر در ایران” در سال 2011 در فرانسه.

کیوریتورنمایشگاه عکس‌های نیوشا توکلیان، عکاس ایرانی و پنجمین برنده جایزه عکاسی خبری در ماه مه 2015 در بنیاد کارمینیاک فرانسه.

کیوریتور نمایشگاه “شادی قدیریان، مجموعهٔ آثار” در اکتبر 2015 در کتابخانه شهر لیون، فرانسه

آناهیتا قباییان در سال 2020 میلادی نشان شوالیه فرهنگ و هنر فرانسه را دریافت نمود، او در اینباره می‌گوید: که وقتی نامه اهدای این نشان برایش ارسال شد، قصد نداشته پاکت را باز کند و به‌طور اتفاقی از این موضوع خبردار شده است!

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:
anahita.ghabaian

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان عکاس ایرانی» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان عکاس

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم