راز ساخت انیمیشن‌های دوبعدی

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

راز ساخت انیمیشن‌های دوبعدی
در این مطلب قصد داریم با معرفی و البته انتشار آموزش در این زمینه گام مثبتی رو برداریم.

معرفی نرم افزار Moho جهت ساخت انیمیشن‌های دو بعدی

شاید برای شما هم این سوال بوجود اومده باشه که انیمیشن‌های دوبعدی که امروزه در دنیا ساخته میشن و البته از طرفداران بی شماری هم برخوردار هستن رو چطور و با کمک چه نرم افزاری میسازن. البته این انیمیشن‌های دوبعدی امروزه در کشورمون ایران هم خیلی محبوب شدن و خوشبختانه شاهد آثار خیلی خوبی همچون دیرین دیرین، روبی و جوجه‌ها، استریپی، گیگول و … هستیم. حالا برمیگردیم به سوال اصلی، این انیمیشن‌ها به چه نرم افزاری ساخته میشن و تخصصی‌ترین نرم افزارهای موجود برای ساخت اینگونه آثار دوبعدی چیست ؟

01-dirin-ojoobe-ha
نمیدونم ولی شاید اسم نرم افزار Anime Studio به گوش شما هم خورده باشه. بله ابزاری که امروز قصد معرفی اون رو داریم انیمه استودیو نام داره ولی نکته قابل توجه اینه که دیگه از این پس این نرم افزار رو با این نام نخواهیم دید. چندی پیش نام این نرم افزار فوق العاده به Moho تغییر کرد و در نسخه 12 به همراه ویژگی‌های فوق العاده‌ای که سازندگان بر روی اون اضافه کرده بودن، نام این نرم افزار رو با عنوان Moho 12 عرضه کردن. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به ویژگی‌های اصلی نرم افزار Moho تا ببینیم پروسه کاری اون به چه صورتی هست. با ما همراه باشید.
استودیوی کامل انیمیشن سازی دو بعدی

02-moho
برای ساخت انیمیشن دوبعدی نرم افزارها و البته پلاگین‌های مختلفی وجود داره. شاید یکی از راه حل‌ها استفاده از نرم افزارهای سه بعدی برای ساخت انیمیشن دو بعدی باشه. اما به جرات میشه گفت که Moho و یا همون Anime Studio قدیم، یک استودیوی کامل برای ساخت انیمیشن دو بعدی بحساب میاد. شما توی این نرم افزار میتونید به سادگی و البته به سرعت انیمیشن دلخواه خودتون رو بسازید.
Moho در بخش طراحی و انیمیت شخصیت و کاراکتر از ابزارهای فوق العاده حرفه‌ای در زمینه Rigging برخورداره. شما میتونید کاراکترهای خودتون رو بر اساس قابلیت‌هایی که در انیمیشنتون نیاز دارید، اونو ریگ کنید.

03-moho-rigging
همچنین این نرم افزار از شبیه سازهای داینامیکی، فیزیک و البته سیستم ذرات نیز برخوردار هست. پس بازهم برمیگردیم به همون صحبت اول که این نرم افزار بعنوان یک استودیوی کامل ساخت انیمیشن‌های دو بعدی پاسخگوی تمام نیازهای شما در این زمینه خواهد بود. در نسخه جدید این نرم افزار امکان پردازش موشن بلر بصورت حرفه‌ای و هوشمند نیز میسر شده که این موضوع به واقعگرایانه شدن انیمیشن‌های شما کمک بسیار زیادی میکنه.

شاید بهتر باشه صحبتم رو کوتاه کنم و در ابتدا ازتون دعوت میکنم ویدئوی کوتاه معرفی ویژگی‌های جدید نسخه 12 نرم افزار Moho رو در قسمت زیر تماشا کنید.

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت