عکاسی فانتزی خلاقانه چیست؟ Fantasy Photography

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

عکاسی فانتزی خلاقانه چیست؟ Fantasy Photography
عکاسی فانتزی خلاقانه (به انگلیسی: Fantasy Photography) به حوزه‌ای از عکاسی گفته می‌شود که هنرمند عکاس با قدرت خلاقیت و تفکر خود و استفاده از سوژه‌های گوناگون، عکس‌هایی سورئالیستی و فراواقع گرایانه خلق می‌کند.

در اینکه عکاسی خود یک هنر می‌باشد شکی نیست، ولی یکی از سبک‌های رایج در عکاس، عکاسی هنری می‌باشد. نوعی محبوب از عکاسی که در آن با خلاقیت و الهام هنری می‌توان به خلق و نمایش هنر از هرچیزی در قاب دوربین بپردازیم. عکاسی هنری وقتی مهم می‌شود که هدف عکاس در آن از دیگر سبک‌ها متمایز کننده می‌باشد و برخلاف عکاسی تبلیغاتی یا اقتصادی و یا فروش محصولات بکار نمی‌رود.

واژه عکاسی هنرهای زیبا در بین هنرمندان عکاس، معروف به عکاسی خلاقانه و هنری است. عکاسی که اشاره به دید خلاقانه هنرمند عکاس دارد. عکاسی هنردر مقایسه با عکاسی صنعتی و اجتماعی، یک چیدمان و ترکیب بندی از انتخاب یک فضا با دید خاص و هنرمندان برای خلق هنری تصاویر با ابزار عکاسی است.

چیزی که باید در عکس‌های هنری بیشتر از هرچیز دیگری جلوه نمایی نماید، یک اثر هنری در تصویر شما می‌باشد. این اثر هنری در هر سبکی می‌تواند باشد و از هر شیء یا فرد، افرادی می‌تواند گرفته شود. این تنها نیاز به خلاقیت خود عکاس دارد تا بهترین کادربندی و ایده‌ها را برای خلق آثار هنری عکاسی تنظیم نماید.

در عکاسی هنری ترفندها و استراتژی‌های ترکیبی جالب می‌تواند بسیار منحصربفرد باشند، ما در ادامه چند ایده عکاسی خارق العاده را برای شما آماده کرده ایم که می‌توانید به عنوان یک چالش از آن در عکاسی هنری خود استفاده نمایید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود