عکاسی مراسمات عروسی چیست؟ Wedding photography

این بار ما اینجا هستیم تا بهترین نکات برای عکاسیِ عروسی را با شما به اشتراک بگذاریم.
عکاسی عروسی شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از جشن عروسی و دیگر موارد آن عکسبرداری می‌شود. مروری اجمالی بر صنعت عکاس، نشان می‌دهد که عکس‌های عروسی قدمتی دیرینه دارند. عکس‌هایی که از زمان ورود نخستین دوربین‌های عکاسی به ایران مسیولیت ثبت عکس‌های عروسیِ شاهان و شاهزادگان، درباریان و نزدیکان آن‌ها را برعهده داشته‌اند.

عکس‌ها سندی زنده، از فرهنگ، آداب و رسوم گذشتگان محسوب می‌شوند، عکس‌هایی که علاوه بر زیبایی‌های بصری، مروری بر تاریخچه، لباس، آرایش، دکوراسیون و غیره نیز به حساب می‌آیند.

ما امیدواریم تا به اندازهٔ کافی به نکاتی پرداخته باشیم که درعروسی بعدی برای شما مفید باشد.

راهنمایی‌هایی برای بهترین نکات و ترفند‌هایی که باعث پیشرفت عکاسی عروسی شما می‌شود.

به عنوان یک عکاس عروسی، مجبورید با تعداد زیادی از سبک‌های عکاسی درگیر شوید.

“عکاسی عروسی” در واقع خلاصه شدهٔ عکاسی مستند، پرتره، طبیعت، زندگی واقعی، عکاسی خانوادگی می‌باشد.

روز عروسی می‌تواند برای عکاس و زوجی که قرار است از آن‌ها عکاسی شود، روز پر از استرسی باشد ولی نباید اینطور باشد.

با در نظر گرفتن این، امیدواریم که ترفند‌های عکاسی عروسی ما راهی باشد تا هرگونه استرسی در بارهٔ عکاسیِ یک عروسی را از شما دور کند.

عکاسی عروسی می‌تواند بسیار ارزشمند باشد مخصوصا اگر عروس و داماد خوشحالی داشته باشید.

در عکاسی عروسی نکاتی وجود دارد که لازم است مورد اهمیت قرار گیرد:

برنامه ریزی‌های زیادی برای برگزاری یک مراسم عروسی انجام می‌شود که متاسفانه امکان دارد هیچ چیز درست پیش نرود. زوج‌ها می‌توانند از هم جدا شوند، شرایط می‌تواند عوض شود ولی داشتن یک قرارداد قانونی از شما محافظت می‌کند و تضمین می‌کند که شما حقوقتان را دریافت میکنید. و این بهترین راه است تا دقیقا مشخص شود تا در آن روز و در روز تحویل نهایی، عروس و داماد از شما چه چیزی دریافت خواهند کرد.

یکی از ترفند‌های ما که انتظارات را مشخص می‌کند این است که محل عروسی را از قبل بازدید کنید. این حالت شاید برای عکاسان تازه کار مفید باشد و عکاسان حرفه آن را یک اتلاف وقت بدانند. نور یکسان نخواهد بود و حتی شاید باران ببارد و اتفاقات دیگر. در هر صورت، بازدید از محل می‌تواند کار را برای یک تازه کار راحت‌تر کند. آن‌ها می‌توانند اتفاقاتِ یک برنامهٔ شکست خورده را در ذهنشان پیشبینی و این ممکن است به آن‌ها اعتماد به نفس بیشتری برای رفتن به عروسی بدهد.
بهتر است برای مراسم عروسی یک برنامه کلی داشته باشید ؛ این برنامه شامل رویداد‌هایی می‌باشد که در مراسم ممکن است در زمان کوتاهی اتفاق بیافتد، بریدن کیک، پرتاب دسته گل، شیرینی و آتش بازی. مسلما شما نمی‌خواهید که این اتفاقات در زمانی که یک ساندویچ کوچک میخورید یا در دستشویی هستید روی دهند. این لحظه‌ها در یک چشم بهم زدن اتفاق می‌افتند و بهتر است در صورت امکان زمان بندی‌ها را به طور دقیق داشته باشید.

همراه داشتن چند وسیله در مراسم عروسی، مثل یک آویز زیبا یا جعبهٔ حلقه یا یک قاب خالیِ عکس می‌تواند به نشان دادن خلاقیت شما کمک کند. معمولاً در عروسی چیز‌های زیادی وجود دارد که شاید به آن‌ها احتیاجی پیدا نکنید. در هرصورت، این چیزی است که می‌توانید قبل از عروسی با عروس و داماد درباره آن حرف بزنید.
به شات لیست به عنوان یک موضوعِ لزوما بد نگاه نکنید. شات‌هایی در ذهن داشته باشید که قبلا با عروس و داماد دربارهٔ آن‌ها قبل از عروسی صحبت کرده اید. در این حالت می‌توانید از امکان پذیر بودن اجرای ایده هایتان صحبت کنید. به علاوه این که اگر آن‌ها عکس خاصی با فرد خاصی بخواهند، شما میدانید که باید این عکس خاص را ثبت کنید. شات لیست برای عکس‌هایی که میدانید آن‌ها را ثبت می‌کنید ضرورتی ندارد. ولی برای چیزهای مبهمی که زوج میخواهند از آن‌ها عکس داشته باشند، می‌تواند یک چیز فوق العاده باشد.

این احتمالا یکی از مهم‌ترین ترفند‌های عکاسی عروسی است. آماده سازی، مهم‌ترین کلید برای موفقیت در عروسی است. یک قدم جلو‌تر بودن می‌تواند برای شما یک مزیت باشد و به شما اجازه دهد لحظه‌های فوق العاده‌ای را در طول روز ثبت کنید. باتری‌های اضافی، مموری ( کارت حافظه ) خالی، با برنامه زمانبندی و یک برنامهٔ پشتیانی، همه ملزوماتِ لازم برای هر اتفاقی است.

ثبت عکس خوب از زوج بهترین اتفاقی است که در زمان مراسم عروسی بوجود می‌آید ولی همچنان بروز اختلاف نظر بعد از تحویل نهایی ممکن است. در هر صورت باید ایمیل‌ها و قرارداد را داشته باشید تا بتوانید به آن‌ها بازگردید و ببینید دقیقا بر سر چه چیز‌هایی توافق کرده اید. شما باید به وضوح مشخص کنید
چند عکس ادیت شده تحویل خواهید داد
چند ساعت در روز عکس برداری میکنید
آیا آن‌ها آلبوم دریافت می‌کنند
آیا شامل هزینهٔ سفر هم می‌شود
و. .. .

این کار را انجام دهید و این کار شمارا از هر تشنج و گرفتاری در روز مراسم و یا بعد از مراسم محفوظ میدارد.

بعضی وقت‌ها این بخش از کنترل شما خارج است. در هر صورت، شما باید سعی کنید عکس‌ها را در سطح استانداردی تحویل دهید که هنگام قرارداد در مورد آن‌ها تبلیغ کرده اید. اگر شما عکس‌های گروهی از افراد که به شکل قلب ایستاده اند را در نمونه کارهایتان به زوج نشان نداده اید، آن‌ها نمی‌توانند توقع داشته باشند که این کار را برایشان انجام دهید. تنها چیزی که آن‌ها می‌توانند از شما توقع داشته باشند، آن چیزی است که در قرارداد ذکر شده است، مگر در مورد دیگری صحبت کرده باشید.

داشتن نام ساقدوش اصلی و مدیر مراسم و یا بزرگ مراسم، می‌تواند کمک بزرگی باشد. همچنین شمارهٔ آن‌ها را هم داشته باشید.. .. (هیچ کس این را دوست ندارد! ) ؛ عکاس باید به طور کلی شماره و نام افراد زیادی را که در مراسم حضور دارند، داشته باشند. این کار می‌توانند کمک بسیار بزرگی در انجام تدارکات روز عروسی به شما کند. اگر در طول روز به هر مشکلی بربخورید، داشتن شماره آن‌ها می‌تواند برای شما عالی باشد.

اگر تازه وارد حرفهٔ عکاسی عروسی شده اید، تجهیزات می‌توانند برای شما بسیار گران باشند. ما همیشه توصیه می‌کنیم یک بدنهٔ دوربین به عنوان پشتیبان برای موارد خاص در روز عروسی همراه داشته باشید اگر نمی‌توانید همان مدل دوربین را همراه داشته باشید، یک دوربین ارزان‌تر همراه داشته باشید. یا یکی اجاره کنید. اگر بدنهٔ اصلی دوربین شما در روز عروسی خراب شود، این کار تقریبا شمارا نجات خواهد داد.

مطمین شوید که یک بیمهٔ مسئولیت اجتماعی خوب دارید که در روز عروسی اگر مشکلی پیش آمد شما را پوشش دهد. بعضی مکان‌ها از شما کپیِ برگه بیمه تان را میخواهند تا اجازه دهند در محوطه شان عکس برداری کنید.

عکس گرفتن از یک عروسیِ غیر واقعی را برای تمرینِ تکنیک‌های ژست گرفتن و یا ساخت یک نمونه کار مد نظر داشته باشید. شاید در ابتدا ایستادن رو نردبان سخت باشد ولی شما احتیاج به عکس‌هایی دارید که نظر مشتری را جلب کند. عکاسی از یک زوج که دوست شما باشند یک راه فوق العاده برای افزایش اعتماد به نفس شما و تمرینِ بدون استرس در روز عروسی است.

شناخت عکاسان عروس در محله تان راهی فوق العاده برای پیدا کردن دوستان است. و همچنین این یک راه عالی برای پیدا کردن دستیارانی به صورت رایگان است. برای ارائه خدمات به آن‌ها پیشنهاد کنید، شما برای آن‌ها رایگان عکاس دوم میشوید و آن‌ها برای شما به صورت رایگان عکاس دوم بشوند.

نه ما نمیگوییم به عروسی با لباسِ جنگجوی مورد علاقه تان وارد شوید. ما داریم دربارهٔ باتری‌ها و تعداد زیادی از آن‌ها صحبت می‌کنیم. مدت عمر هر باتری در هر دوربین با دوربین دیگر متفاوت است، برای همین ما معمولا سه باتری به ازای هر دوربین را پیشنهاد می‌کنیم. پیشنهاد ما همچنین بردن شارژر باتری به مراسم عروسی است. در این حالت یک باتری در حال شارژ و دو باتری ِ آماده برای درگیر شدن با مراسم دارید.. . منظورم گرفتن عکس است.

یک چیز را در نظر بگیرید
وقتی حافظه تان تمام شده بود را به خاطر دارید؟
بیشتر دوربین‌های مدرن مانند کنون 5D و نیکون D750 دو درگاه برای مموری کارت (کارت حافظه) دارند. این یعنی حجم زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. پس این نظر ما این است که تعداد زیادی مموری کارت داشته باشید. پیشنهاد ما حدود 100گیگ به ازای هر دوربین است.

1- دوربین عکاسی حرفه‌ای کانن Canon EOS 5D Mark IV Body
2- دوربین عکاسی حرفه‌ای کانن Canon EOS 5D Mark III Kit 24-105
3- دوربین عکاسی حرفه‌ای کانن Canon EOS 5D Mark III Body
4- دوربین عکاسی کانن CANON 5D Mark IV (24-105II)
5- دوربین عکاسی نیکون Nikon D750 Body
6- دوربین عکاسی حرفه‌ای نیکون Nikon D750 24-120
حلقه‌ها Alvin Mahmudov از Unsplash
حلقه‌ها Alvin Mahmudov از Unsplash

مموری‌های با سرعت بالا بگیرید
با خاطر این که یکی از بهترین ترفند‌های ما گرفتن عکس با فرمت RAW است ما تصمیم گرفتیم تا از مموری‌های با سرعت بالا استفاده کنیم. فایل‌های RAW و اطلاعات زیادی روی مموری شما ثبت می‌کنند. شما باید به نوشتهٔ “write” سرعت که با MB/s اندازه گیری می‌شود نگاه کنید. توجه کنید! سرعت لیست شده روی مموری کارت سرعت انتقال اطلاعات به کامپیوتر شماست. این خوب است که شما یک سرعت ترنسفر خوب داشته باشید ولی آنچه می‌خواهید یک سرعت ضبط خوب است. 95MB/s سرعت خوبیست و می‌تواند به راحتی عکس‌های پشت سر هم با فرمت RAW را ضبط کند.

تمرین
درست مثل رفتن به محل، تمرین نیز برای تازه کار هاست. ملاقات با برگزار کننده و طی کردن مسیری که قرار است در روز عروسی اتفاق بیفتد می‌تواند کمک بسیار بزرگی باشد. این کار می‌تواند کار را برای تازه کاران راحت‌تر کرده و در آن روز به آن‌ها زمان بیشتری بدهد

لباس پوشیدن
انتخاب لباس بستگی به شرایط عکاسی و نوع کار دارد. برای مثال عروس و داماد قرار است مراسمشان را در یک ساحل در هاووایی برگزار کنند و داماد شلوارک پوشیده و صندل به پا کرده است. شما در یک کت و شلوار، فراتر از مکان، زیبا خواهید بود. جواب خیلی خوب و نهایی برای این که در مراسم عروسی چه چیزی بر تن کنید وجود ندارد. در هر صورت، همیشه صحبت در بارهٔ انتخابِ یک لباسِ هوشمندانه با رنگ‌های طبیعی است و شما نباید زیاد جلب توجه کنید. بیشتر از همه مطمین شوید که لباستان راحت است و می‌توانید بدنتان را تکان دهید. عکاسی در روز عروسی یک روز طولانی است و شما نمی‌خواهید که به خاطر یک لباس رسمی از کارتان باز بمانید.

در عروسی

یک رهبر برای جمعیت پیدا کنید
هر عروسی‌ای نیازمند کمی کنترل بر روی افراد در هنگام انداختن عکس‌های خانوادگی است. این زمان می‌تواند برای عکاس زمان استرس زایی باشد زیرا شما از فضا و پویایی خاصِ هرخانواده آگاه نیستید. بعضی وقت‌ها شما نمیدانید یک فرد خاص کیست. به علاوه او امکان دارد در سلف سرویس یا دستشویی یا هر جای دیگری باشد، غیر از آنجایی که باید حضور داشته باشد. یکی از بهترین ترفند‌های ما این است که از عروس و داماد بخواهید یک نفر از اعضای خانواده یا یک نفر که در برگزاری مراسم حضور دارد را انتخاب کنند تا بتواند افراد را مدیریت کند. یک رهبر می‌توانند افراد را جمع کنند و شما می‌توانید بر روی گرفتن عکس‌ها تمرکز کنید.

محل، محل، محل
بسته به امکان پذیر بودن، شما می‌توانید محل عروسی را قبل از مراسم چک کنید. در هر حال، همه چیز زود تغییر می‌کند پس بعضی وقت‌ها بهتر است در لحظه تصمیم بگیرید. شما می‌توانید محل را صبح عروسی بازدید کنید. به همان اندازه می‌توانید هنگام غذا خوردن عروس و داماد در محل مراسم یک چرخی بزنید. اگر برای محلی که می‌خواهید از عروس و داماد عکس بگیرید ایده‌ای داشته باشید، مستقیما بر روی بهتر شدن نتیجهٔ نهایی تاثیر می‌گذارد. این مطمینا یکی از بهترین نکات ما برای تازه کار هاست.

آرام باشید
عکاسی از یک مراسم عروسی می‌تواند بیشتر از 15 ساعت طول بکشد، پس خونسرد باشید. هیچ احتیاجی به عجله کردن نیست. اگر عین یک دیوانه در اطرافتان بدویید، در پایان عکس‌های زیادی را از دست داده اید. در بارهٔ کاری که می‌خواهید انجام دهید فکر کنید. عکس‌های خود را درست بسازید. آن‌ها را چک کنید. شما ممکن است 10 میلیارد عکس بگیرید ولی این تعداد عکس زمان زیادی را تلف می‌کند و نتیجه هم به الطبع افتضاح خواهد بود.

مانند یک شکارچی باشید
برخی نکات برای عروسی راحتتر از بقیه نکات است. اگر می‌خواهید تا حد ممکن محتاط و محبوب باشید، صدای شاتر خود را در حالت سکوت قرار دهید. این در طول مراسم بسیار مفید است، مخصوصا اگر در فضای بسته با عروس و داماد هستید. بعضی وقت‌ها شاید احساس آهسته و کند بودن در مقایسه با حالت عادی بدهد مخصوصا در حالت عکاسی پشت سر هم. در هر حال آن را طبق شرایط تنظیم کنید.

به ساقدوش‌ها لبخند بزنید، لبخند!
همینطور که با نکات پیش میرویم، این یکی از نکات بسیار ساده است ولی اغلب عکاسان این کار را انجام نمی‌دهند. فقط قبل از مراسم با ساقدوش‌ها صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید که لبخند بزنند و با آرامش راه بروند. آن‌ها بعد از دیدن عکس‌ها از شما تشکر خواهند کرد. ساقدوش‌ها همیشه هنگام پایین آمدن از راهرو نگرانند و همه نگاه‌ها بر روی آن هاست. فقط به آن‌ها یادآوری کنید که فوق العاده به نظر میرسند و نگران نباشند زیرا در یک چشم بهم زدن تمام خواهد شد.

جزییات کوچک = کل داستان
جزییات کوچکی که عروس و داماد ساعت‌ها برایشان وقت گذاشته اند، لایق عکس برداری هستند. همچنین این جزییات برای عکس‌های فوق العاده‌ای هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کل داستان را تعریف کنید. بعضی وقت‌ها ممکن است که فراموش کنید یا برنامه زمانی به شما اجازه ندهد که از آن‌ها عکاسی کنید، ولی بدون شک عروس و داماد قدردان عکس‌هایی که از گل‌ها، حلقه‌ها، جزییات لباس چیدن لباس و غیره، خواهند بود.

به سرعت نور حرکت کنید
حقیقتا مراسم عروسی خیلی سریع میگذرد پس شما احتیاج دارید به سرعت نور کار کنید. این بیشتر از تجربه و دانستن این که چه اتفاقی و در چه زمانی قرار است رخ بدهد، بکار می‌آید. دنبال کردن این دسته از آموزش‌های عکاسی عروسی به شما کمک می‌کند تا بدانید دقیقا منتظر چه چیزی باشید.

آرام باشید و. .. . کیک بخورید
منظورم این است که ادامه دهیدو نگذارید تا فشار روز بر شما غلبه کند. بله این روز مهمی در زندگی زوج هاست. و آن‌ها به شما اعتماد کرده اند که این روز را برایشان ثبت کنید. ولی هیچ نکتهٔ مثبت و نگرش عروس و داماد نباید باعث آرامش ذهنیتان در حین عروسی شود. در غیر اینصورت عروس و داماد اعتمادشان را به توانایی‌های شما از دست می‌دهند و تاثیر گذاری منفی‌ای از عکس‌های تولید شده تان میگیرید. فقط نفس عمیق بکشید و در ظاهر آرام باشید حتی اگر از درون از هم پاشیده اید.

گل‌های پایین گل‌های بهتری اند
ساقدوش‌ها و عروس‌ها همیشه از شما میپرسند که دسته گلشان را کجا نگه دارند تا بهتر به نظر برسد. به آن‌ها بگویید سعی کنند دسته گل را مقابل پایین شکمشان نگه دارند تا دستهایشان شکل قشنگی بگیرد. مشکل همیشگی این است که آن‌ها گل را خیلی بالا نگه میدارند و مانند این است که قوز کرده اند و اصلا خوشایند نیست.

ساعت طلایی
شما احتمالا بعد از مراسم از عروس و داماد عکس گرفته اید و احتمالا عکس‌های فوق العاده‌ای شده اند. آیا میخواهد با نور غروب از زوج عکاسی کنید؟ یا می‌خواهید به عنوان نور پس زمینه استفاده کنید؟ هر دو روش می‌توانند عکس‌های خیره کنندهٔ ارزشمندی تولید کند.

فقط از عروس عکاسی کنید
در حین عکاسی از زوج، ایدهٔ خوبی است که از عروس به تنهایی نیز عکاسی کنید. او احتمالا زمان زیادی برای آرایش و مدل موهایش صرف کرده تا به طور ویژه‌ای در روز بزرگ زندگیش زیبا به نظر برسد. و لازم نیست عکس‌های مختلف و متفاوتی بگیرید تا تنوع به عکس هایتان اضافه کنید. همچنین عروس‌ها دوست دارند تا در لباسشان هم دیده شود، پس مطمین شوید عکس‌هایی از نوع نیز بگیرید.

دو می‌تواند بهتر از یک باشد
این یکی از نکات ضروری نیست، ولی می‌تواند بسیار مفید باشد. عکاسی با دو دوربین برای اینکه حداقل دو مموری کارت که حاوی عکس‌های آن روز است، دارید. اگر یک مموری خراب شود، حداقل یک سری عکس به عنوان پشتیبانی دارید. همچنین دو بدنه دوربین به شما اجازه می‌دهد که سرعتتان را در هنگام تعویض لنز افزایش دهید. اگر یک دوربین دارید، یک لنز 35mm و یک لنز دیگر 85mm آماده کنید تا بتوانید به سرعت دو عکس با پرسپکتیو متفاوت از یک صحنه داشته باشید.

یک نفر بودن باعث تنهایی می‌شود
برخی عکاسان عروسی در گروه دو نفره کار می‌کنند و این امر می‌تواند برای تقسیم فشار کاریِ روز بسیار فوق العاده باشد. در هر صورت، اگر تنها کار میکنید بهتر است یک عکاس دوم نیز برای آن روز استخدام کنید. شما می‌توانید عکس‌های روز را تقسیم کنید. این کار می‌تواند راه فوق العاد‌ای برای افزایش پوشش دهی مراسم باشد و به خصوص برای عروسی‌های بزرگ بسیار به شما کمک کند.

تبلیغات رایگان
در مراسم عروسی، احتمالا زوج‌هایی که هنوز ازدواج نکرده اند نیز در مراسم هستند. نشان دادن برخی عکس‌هایی که قبل‌تر در روز عروسی گرفته اید می‌تواند یک ایده باشد. شما می‌توانید با همراه داشتنِ کامپیوتر خود یک اسلاید شوی سریع از 20 عکسی که در طول روز ضبط کرده اید، آماده کنید که در مراسم نشان داده شود. زوج نیز می‌توانند یک نمونه از آنچه ثبت کرده اید را ببینند. در این حین زوج‌هایی که در آینده پتانسیل دارند نیز شما را در حین کار میبینند و همچنین نتیجه‌ای از کارتان را نیز مشاهده می‌کنند.

چیز‌های کوچک معنای زیادی می‌دهند
نگاهتان را آمادهٔ هر لحظهٔ محبت آمیزی کنید. مادر و پدری که دست دخترشان را گرفته اند یا پدری که اشک میریزد. زوج‌ها عاشق دیدن عکس‌هایی که غیر منتظره گرفته شده اند در مجموعه شان هستند.

نزدیک شوید
ایستادن در مقابل عروس و داماد محل فوق العاده ایست برای ثبت تصاویر صمیمی از عروس و داماد. هنگام قسم خوردن، حلقه دست کردن، بوسیدن و غیره. حرکاتتان را کم و محدود کنید که بیشتر از عروس و داماد که در حال ازدواج کردن هستند، جلب توجه نکنید. زاویه دید به شما پرسپکتیو خاصی در مهمانی می‌دهد. همچنین همان لحظه‌ها به شما اجازه می‌دهد واکنش‌های احساسی مهمانان عروسی را نیز ثبت کنید.

از مردم استفاده کنید
با استفاده از افراد و فوکوس روی عروس و داماد، در عکس هایتان عمق ایجاد کنید. برای مثال، در حین مراسم از عروس و داماد در کنار جمعیت عکس بگیرید. وقتی زوج به عکس‌ها نگاه می‌کنند خوب است که از زاویه دید یکی از مهمان‌های مراسم را نیز ببینند.

پس زمینه‌های تمیز = پیروزی
یک اشتباه رایج در کار عکاسانِ تازه کار عروسی، عکس‌های شلوغ با پس زمینه‌های نا منظم است. برخی از نکاتِ این آموزش می‌تواند بلافاصله عکاسی شما را بهبود ببخشد و این یکی از آن نکته هاست. اگر پس زمینهٔ عکس‌های شما تا حد امکان تمیز و خلوت باشد، به شما این شانس را می‌دهد تا عکس هایتان فوق العاده به نظر برسند. وقتی عکس‌های معمولی می‌گیرد، پس زمینه‌های ساده‌ای در نظر بگیرید تا بتوانید بر روی زوج یا گروه به طور کامل فوکوس کنید. حواس پرتی‌ها می‌تواند به راحتی با کمی پایین آوردن دوربین حل و فصل شود. المان‌های طبیعی مثل بوته‌ها و درختان همچنان می‌توانند پس زمینه‌های فوق العاده‌ای ایجاد کنند بدون این که نگران تقارن باشید.

تظاهر کنید تا ویژگی‌های خاص یک عکاس را داشته باشید
به خودتان کمی زمان بدهید و در محیط بگردید و از زاویه‌های مختلف عکاسی کنید. در محیطی که قدم میزنید و نما‌های مختلف را می‌بینید حضور عروس و داماد را در کادر خود تصور کنید. اگر کارتان را در محیط خوب انجام دهید، شاید شما را برای عکاسی تبلیغاتی نیز استخدام کنند. همچنان شاید شما را برای زوج‌های آینده معرفی کنند.

از عروس تست بگیرید
حتی اگر لباس عروس را دوست ندارید، که من مطمین هستم دوست خواهید داشت! از او در بارهٔ ویژگی‌های خاص لباسش که او عاشق آن هاست، بپرسید. یک لباس در بدن عروس همیشه بهتر جلوه می‌کند تا به صورت آویزان. ولی مطمین شوید که توجه ویژه‌ای به پیچیدگی‌های خاص لباس میکنید. همچنان از او بپرسید از چه ویژگی خاص دیگری مثل دسته گل، مدل مو‌ها یا کفش عکس میخواهد. راحت است که به این جزییات نگاه کلی کنید ولی آن‌ها برای عکس‌های فوق العاده‌ای ساخته شده اند. آن‌ها همچنان برای تعریف داستان عروسی بسیار فوق العاده اند مخصوصا اگر برای عروس ارزشمند و دارای بار احساسی باشند.

آرام باشید
لازم نیست از زوج بخواهید که درحین مراسم همدیگر را به آرامی ببوسند. هرچه پیش آید خوش آید. ولی هنگامی که عکس‌های معمول از آن‌ها میگیرید از آن‌ها بخواهید که کمی آرام‌تر یکدیگر را ببوسند. در این حین می‌توانید عکس‌های احساسی بگیرید. احتیاج نیست کل صورت یکدیگر را بخورند. ولی اگر از انها بخواهید برای چند ثانیه بوسشان را نگه دارند در نتیجه عکس‌های فوق العاده‌ای خواهید داشت.

از برگزار کننده تعریف کنید
این مورد می‌تواند شما را از تشنج‌ها، نا راحتی‌ها و توهین نجات دهد. از آن‌ها بپرسید که آیا قوانین خاصی دارند. معمولا صحبت کردن با یک کشیش کلیسا (عاقد معمم) سخت گیرانه‌تر از صحبت با یک عاقد غیر مذهبی است. در برخی مکان‌ها فقط به شما اجازهٔ ایستادن در فضای مشخصی را می‌دهند و در برخی دیگر به شما اجازهٔ عکاسی با فلش را نمی‌دهند و برخی به طور کل به شما اجازهٔ عکاسی نمی‌دهند! اگر عاقد چنین چیزی را در روز قبل از مراسم به شما گفت، بهتر است مسقتیم نزد داماد بروید و برای او توضیح دهید که برگزار کننده به شما اجازهٔ عکاسی در طول مراسم را نمی‌دهد. معمولا این اتفاق رخ نمی‌دهد زیرا زوج قبلا با برگزار کننده ملاقات داشته اند، ولی حواستان باشد شاید شما در زمان بدی به آن‌ها مراجعه کرده باشید.

ساقدوش‌ها در کادر مهم هستند
معمولا در عروسی ساقدوشان از دوستان بسیار صمیمی عروس و داماد هستند و از این رو با گرفتن عکس‌های زیبا عروس و داماد را غافلگیر کنید.

2 معمولا در عروسی 1 معنی می‌دهد
اگر ذهنتان را با این مسالهٔ سادهٔ ریاضی درگیر کنید می‌توانید اضطراب‌های زیادی را کنترل کنید. اگر زوج دو ساعت را برای عکاسی اختصاص داده اند، این یعنی 1 ساعت. عروسی‌ها معمولا خارج از برنامه انجام می‌شوند و هر اتفاق کوچک باعث می‌شود ریتم برنامه‌ها بهم بخورد. هماهنگ کنندگان عروسی مشتاقند که عروس و داماد را نیم ساعت قبل از برنامه برای خوردن غذا ببرند. پس این مورد را هنگامی که با عروس و داماد برنامه ریزی میکنید در ذهن داشته باشید.

یک عکس از همه
این مورد یکی از نکات بسیار ساده و راحت است که در هر عروسی می‌شود انجام دهید. نه، نه، نه. ما پیشنهاد نمیدهیم که در عروسی بچرخید و از همه به صورت تکی عکس پرتره بگیرید. اینجا منظور ما در بارهٔ یک عکس بزرگ شامل همه مهمان‌های مراسم است. ترفند این کار این است که کمی بالاتر از همه بایستید. مثلاً یک نردبان داشته باشید یا از یک پنجره آویزان شوید یا در یک بالکن بایستید و عکاسی کنید. این مورد می‌تواند با استفاده از یکی از نکته‌های قبلی ما اتفاق بیفتد که یکی از مهمانان را انتخاب کنید تا به شما کمک کند همه افراد در جای مناسبی قرار بگیرند.

به قوانین توجه کنید
اگر به شما گفته شده در مکان خاصی بایستید و یا از فلش استفاده نکنید، حتما به این قوانین توجه کنید. شما نمی‌خواهید که در میانهٔ مهمانی به شما تذکر داده شود یا در بدترین حالت از شما بخواهند که آن جا را ترک کنید. این یک کابوس خواهد بود، پس قوانین را رعایت کنید!

منتظر غیر منتظره‌ها باشید
همهٔ توصیه‌های عکاسی جهان هم نمی‌توانند شما را برای اتفاقات غیر منتظره آماده کنند. در نهایت، این با تجربه‌های شما از عکاسی از مراسم‌های مختلف به دست می‌آید. در هر حال، تا زمانی که به طور کامل خراب نشده است، شما باید اتفاقات غیر منتظره را بپذیرید. این بخش‌ها از عروسی کاملاً در خاطرهٔ عروس وداماد خواهد ماند.

کودکان می‌توانند مثل طلا باشند
اغلب اوقات، کودکان در جدیت مراسم عروسی فراموش شده اند. اجازه دهید تا خودشان باشند و آن‌ها برای شما یک کمدی طلایی رقم خواهند زد. در مراسم، آن‌ها خمیازه میکشند، در میان سخنرانی دماغشان را می‌گیرند و طوری میرقصند که انگار فردایی وجود ندارد. اگر کودکان، فرزندانِ زوجی که ازدواج می‌کنند باشند، دلیل محکم تری برای عکاسی خواهند بود. زوج‌ها عاشق این گونه عکس‌ها هستند. به علاوه این‌ها می‌تواند باج‌های خوبی برای زوج در آینده باشد.

در عروسی باید خوش بگذرد
عکاس عروسی بودن، بیشتر از صرف گرفتن عکس‌های فوق العاده است. اگر شما خوشحال از حضور در آن جا باشید، زوج در حضور شما در آن جا احساس راحتی و آرامش می‌کنند. شرایط معمولا بهترین فضا را برای عکس‌های فوق العاده عروسی آماده می‌کنند. کاملا در خوشحالی غرق نشوید ولی گاهی با مهمان‌ها گپ بزنید و از مهمانی لذت ببرید. اگر از روزتان لذت ببرید، زمان برایتان کوتاه‌تر خواهد شد.

با معذب بودنشان بازی کنید
بیشتر زوج‌ها در هنگام عکاسی از خودشان، معذب می‌شوند. در هر حال، این مورد خیلی بدی نیست. در حین این که زوج هایتان به معذب بودنشان میخندند می‌توانید عکس‌های فوق العاده‌ای از واکنش هایشان بگیرید. زیبایی هنر عکاسی این است که عکس نشان از معذب بودنشان نمی‌دهد و تمام آن چه میبینیم خندیدن آن هاست. فقط کمی با آن بازی کنید و عکس‌های فوق العاده‌ای از خندیدنشان ثبت کنید. کمی معذب ترشان کنید و با یک لنز 24mm به آن‌ها نزدیک‌تر شوید.

از غرایزتان استفاده کنید
همانطور که قبلا اشاره کردیم، عروسی‌ها خیلی سریع میگذرند و بعضی وقت‌ها می‌توانند غیر قابل پیش بینی باشند. اگر ناگهان ابر‌ها کنار رفتند و یک غروب خاص پدید آمد، آن لحظه را تصاحب کنید. خود جوش و آمادهٔ تصاحبِ موقعیت‌هایی باشید که خودشان را به شما نشان می‌دهند.

چرا خیلی جدی؟
همه عکس‌های شما نباید جدی، کنترل شده و خالی از زندگی باشد. کمی خوشحالی به عکس هایتان با عکس گرفتن از افرادی که از ته دل میخندند، اضافه کنید. در حین عکس‌های گروهی کمی شوخی کنید و یا به افراد بگویید تا با هم بخندند. خندیدن در عکس معمولا در حد عکاسی از طلاست، پس مطمین شوید که آن را ثبت میکنید.

بعد از عروسی

سیاه سفید یا رنگی؟
زیبایی عکاسیِ دیجیتال به خصوص با فرمت RAW این است که در روز‌های آینده می‌توانید آن را به سیاه و سفید تبدیل کنید. اگر با دیدن کنتراست مشکل دارید حتی می‌توانید کل مراسم را سیاه وسفید عکاسی کنید. این راه عکاسی را بسیار راحت می‌کند زیرا دیگر حواستان به رنگ‌ها پرت نمی‌شود.

یک عکس بیشتر از هزاران کلمه ارزشمند است
عکس شما بیشتر از هر دلار، پوند، ریال ارزش دارد( بسته به واحد پولی شما). درست زمانی که عکس‌ها را به زوج میدهید و آن‌ها عاشقشان می‌شوند، از آن‌ها بپرسید اگر زوج دیگری را میشناسند که میخواهند ازدواج کنند و هنوز عکاس رزرو نکرده اند، به شما معرفی کنند. ارجاع دادن بهترین راه برای رزرو کردن است اگر دوستانشان شما را در حین عکاسی در عروسی دیده باشند. آن‌ها هم میخواهند که نتیجه نهایی را نیز از عکس‌های نهایی ببینند.

تحویل سریع
شما احتمالا در قراردادتان ذکر کرده اید که عکس‌ها بعد از 8 هفته آماده می‌شوند. در هر حال، هر چقدرسریع‌تر عکس‌ها را ادیت کرده و به زوج تحویل دهید، آن‌ها خوشحال‌تر خواهند بود. این نشان می‌دهد که شما به عروسی آن‌ها اهمیت داده اید. این همچنین یک دلیل خوب است که آن‌ها شما را به دوستان و اقوام خود معرفی کنند اگر از سطح انتظارات آن‌ها بالا‌تر بروید.

پیگیر باشید
بهترین راه برای خوشحال نگه داشتن زوج بعد از عروسی این است که برای آن‌ها چند عکس به عنوان نمونه بفرستید. امکان دارد هنگام قرار داد راجع به این موضوع صحبت کرده باشید و آن‌ها از شما توقع این کار را داشته باشند، ولی اگر در قرار دادتان نیست، این کار می‌تواند یک سورپرایز فوق العاده برایشان باشد. فقط برای آن‌ها یک ایمیل ارسال کنید و بگویید چقدر از این که در مراسم شان بودید خوشحالید و چند عکس را تا زمانی که عکس‌ها به طور کامل آماده شوند، به عنوان پیوست برایشان ارسال کنید. همچنین امکان دارد آن‌ها عکس‌ها را در فیسبوکشان با خانواده و دوستانشان به اشتراک بگذارند که می‌تواند برای ارجاعات دوباره عالی باشد.

آلبوم ها؟
ایا آلبوم عروسی نیز میفروشید؟ اگر نه، این کار می‌تواند ارزش کارتان را به عنوان یک عکاس عروسی افزایش دهد. همچنین این کار می‌تواند راه خوبی برای ارجاعات بعدی باشد، هنگامی که آن‌ها آلبوم را به دوستان و خانوادشان نشان می‌دهند.
تنظیمات دوربین

RAW، کودک بهبود یافته است
با این که ما طرفدار درست کردن عکس‌ها در مرحلهٔ پس از تولید هستیم، فرمت RAW به طور کلی به شما قابلیت‌های بیشتر در مرحلهٔ پس از تولید می‌دهد. شما در این فرمت نسبت به فرمت JPEG کنترل بیشتری بر روی تعادل رنگ سفید، نوردهی و بازگرداندن سایه دارید. این روش مخصوصا در عکاسی عروسی که نور‌ها قابل تغییر و کنترل نیستند (تا زمانی که نتوانید از فلش استفاده کنید) بسیار مفید است. قابلیت دستکاری در این ویژگی‌ها کمک بزرگی برای عکاسان عروسی است.

اشتباهات آموزنده اند
زیبایی واقعی عکاسی دیجیتال این است که می‌توانید هرچقدر که می‌خواهید عکس بگیرید. حتی وسوسه انگیز است که عکس‌هایی که خوب نشده اند را پاک کنید ولی دست نگه دارید. زمان زیادی برای جمع آوری در پس تولید دارید و شما نمی‌خواهید که یک کار دیگر در حین عروسی به خودتان اضافه کنید. همچنان باید فکر کنید که می‌توانید عکس‌ها را در مرحلهٔ ادیت دستکاری کنید. می‌تواند بریدن یا حتی افزایش وضوح تصویر باشد. نکته دیگر این که اشتباهات شما به شما اجازه می‌دهند که متوجه شوید کجای کارتان اشتباه بوده و کمک می‌کند تا کارتان پیشرفت کند.

سرعت شاتر 1/250
یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای عکاسی عروسی و یکی از قانون‌های معمول ما، جلوگیری از پایین‌تر آمدن سرعت شاتر از 1/250 است. این موضوع از فرد به فرد دیگری در میزان ثابت بودنشان متفاوت است، ولی همچنین ما متوجه شدیم که 250/1 برای ثابت کردن حرکات نرمال در عکس کافیست.

نور را بشناسید
زمانی که از فلاش استفاده میکنید، نیاز خواهید داشت تا کار کردن با نور طبیعی را نیز یاد بگیرید. گاهی لازم است که از فلش استفاده کنید ولی باید دانست که از جلوهٔ طبیعی عکس‌ها جلوگیری می‌کند. برای همین است که بعضی از عکاسان مخالفِ استفاده از فلش هستند.

عکاسی پیاپی
در یک عروسی لحظه‌ها خیلی سریع اتفاق می‌افتند و استفاده از عکاسی پیاپی هم به شما کمک می‌کند تا همه این لحظات را ثبت کنید. سخنرانی‌ها را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. این زمان مناسبی برای ثبت خنده‌ها، اشک‌ها و لذت دسته جمعی در صورت‌های زوج، خانواده و دوستانشان است. اگر از تک عکس استفاده کنید ممکن است یک خندهٔ فوق العاده را ثبت کنید ولی چشم آن شخص نیمه باز باشد. یا فرد بغل دستی اش در حال پاک کردن دماغش باشد. همچنین در حالت عکاسی پست سر هم، شما با نگه داشتن شاتر، 5-10 عکس متفاوت از یک می‌توانید داشته باشید.

وضوح در عکس‌های گروهی
خیلی سخت است که وضوح در عکس دسته جمعی بسیار بالا باشد، مخصوصا اگر گروه زیادی از افراد باشند که پشت سر هم ایستاده اند. برای عکس‌های گروهی، کمترین حالت دیافراگم را بدون این که احتیاج باشد ایزو را خیلی بالا ببرید، پیشنهاد می‌کنیم. معمولا f/8 و بالا تر، عکس‌هایی با وضوح بالا را تضمین می‌کند.

اشتباهاتی که باید از آن‌ها اجتناب کنید!!!!!!!!!!!!

به چشم نیایید
اگر عروسی را صرفا محدود به عکاسی کنید و جوری رفتار کنید که شما مهم‌ترین شخص جمع هستید، عروس و داماد از شما متشکر نخواهند بود. بعضی زوج‌ها برونگرا هستند و شاید مشکلی با این امر نداشته باشند ولی بعضی زوج‌ها کم حرف ترند. فقط یک نقطه میان این که به آن‌ها خوش بگذرد و شما نیز آن چه را می‌خواهید ثبت کنید، پیدا کنید.

نترسید
اگر از نزدیک شدن به افراد با دوربینتان میترسید، عکس‌های زیبایی را از دست خواهید داد. در همین حین نباید زیاد خودخواه و فضول به نظر برسید. این بستگی به موقعیتتان دارد. به آشپزخانه خیلی نزدیک نشوید زیرا ممکن است از طرف مسئول آن جا بیرون انداخته شوید. اما در هنگام رقص و هنگام عکاسی عادی، بهتر است کمی متکبر باشید و به چشم بیایید.

پرسپکتیو متفاوت
معمولا بیشترین چیزی که در عکس‌های عروسی با آن مواجه میشویم، زاویهٔ دید آی لول است. با خلاقیت از موقعیتتان برای عکاسی استفاده کنید. عکس‌هایی از بالا و از پایین. خیلی نزدیک شوید و خیلی دور شوید. پرسپکتیو‌های متفاوت می‌توانند به عکس‌های شما تنوع ببخشند و باعث می‌شود در هنگام نگاه کردن جذاب‌تر به نظر برسند.

از عمو باب عکس بگیرید
این پسر (یا دختر) به عروسی‌ای می‌آیند که شما عکاس آن هستید. شرط نبندید عمو باب همیشه آنجاست. شخصی که یک عکاس آماتور است و فکر می‌کند از عکاس عروسی بهتر میداند. شما باید با او کنار بیایید بدون این که بی ادبی کنید و یا عروس و داماد را تحت تاثیر قرار دهید. به آن‌ها پیشنهاد بدهید تا لحظاتی از جمع دور شوید و از آن‌ها چند پرتره بگیرید. در اخر مراسم اجازه دهید او نیز عکس هایش را بگیرد ولی اجازه ندهید که در عکاسی شما خللی ایجاد کند. زوج‌ها خوشحال می‌شوند که ببینند شما با او کنار آمده اید و حواستان به عکاسیتان است.

زوج عاشق Noah Hinton از Unsplash
انتخاب رنگ خاص
انتخاب یک رنگ خاص زمانی است که عکس را سیاه و سفید میکنید و به طور مثال گل‌ها را رنگ میکنید. فقط این کار را نکنید! به این کار پایان بدهید!

لنز‌های تله برای تغییر احساسات
برخی زوج‌ها بیشتر از دیگران هنگام عکاسی معذب می‌شوند. این یک قانون است. نگذارید این جلوی شما را در ثبت عکس‌های فوق العاده بگیرد. فقط کمی متفاوت با آن برخورد کنید. بهترین راه این است که از کمی دورتر با یک لنز تله‌تر شروع کنید و به آرامی به آن‌ها نزدیک شوید. این به زوج این امکان را می‌دهد که آرام‌تر باشند. این شاید تنها لحظاتی است که آن‌ها در این روز با هم دارند. به آن‌ها اجازه دهید برای دقایقی از لحظاتشان لذت ببرند.

لباس عروس سفید است، احمق
نور سنج دوربین شما یک احمق است. در واقع آن‌ها خیلی خیلی باهوشند ولی با یک محیط کامل سفید و سیاه گول میخورند. برای مثال، دوربین برای یک حجم زیاد از رنگ سفید (لباس عروس) تغییر انجام می‌دهد. شما نوردهیتان را روی نیمه قرار میدهید ولی تصویر کاملا سیاه می‌شود. این مورد بخاطر این است که لباس سفید دوربینتان را گول میزند. تنظیم نوردهی کمی به سمت مثبت، می‌تواند این مشکل را حل کند. ولی خیلی زیاد پیش نروید که نور‌ها را از دست بدهید زیرا پس از تولید به دست آوردن آن‌ها از سایه‌ها سخت‌تر است. کاری که ما دوست داریم انجام دهیم دیدن عکس در مانیتور و کنترل کردن دوبارهٔ آن است تا نوردهی مناسبی به دست آوریم.

سنت‌ها متفاوت اند
اگز از زوجی با فرهنگ و دینی متفاوت از خودتان عکاسی میکنید، از سوال کردن نترسید. یا حداقل دربارهٔ برخی از سنت هایشان تحقیق کنید. برای مثال، مثلا عروسی مسلمانان کاملا با عروسی یک مسیحی متفاوت است. بعضی وقت‌ها حتی امکان دارد زبان آن‌ها با شما متفاوت باشد، پس بهتر است دقیق بدانید کی چه اتفاقی قرار است رخ بدهد.

جیمی کیست؟
دقیقا! عروس و داماد هزاران عکس از پسر خواهرِ ساقدوشِ داماد، جیمی، نمیخواهند. احتمالا نه. احتمالا جیمی در مراسم کارهای بسیار جالبی بکند، ولی بهتر است تمرکز عکس هاستان را بر روی افرادی بگذارید که زوج دوست دارند عکس هایشان را ببینند. اگر عروس و داماد فرزندی دارند از آن عکاسی کنید. ولی از جیمی چند عکس بگیرید و او را رها کنید.

کل لباس
یک خطای تازه کاران این است که عروس را بارها و بارها بچرخانند و از او عکس بگیرند ولی فقط از کمر به بالا. اطمینان حاصل کنید عکس‌های زیادی از تمام قد عروس نیز بگیرید. عروس ساعت‌های زیاد را صرف لباس عروسش کرده است. پس مطمین شوید از هر جایی که ممکن است از او عکس‌های تمام قد بگیرید.

چرت نزنید
عروسی می‌تواند خستگی زیادی هم بر بدن شما و هم بر ذهن شما بگذارد. این یکی از بهترین ترفند‌های عکاسی عروسی ماست که زمانی که می‌توانید برای استراحت داشته باشید را استفاده کنید. این زمان وقتی که صبحانه سرو می‌شود بوجود می‌آید. کسی دوست ندارد هنگامی که دهانش پر از غذاست از او عکس گرفته شود. پس دراین زمان باتری هایتان را شارژ کنید ( نه باتری‌های اصلیتان) کمی استراحت کنید و نفسی تازه کنید. نفسگیریتان کاملا بر روی عکس هایتان تاثیر خواهد گذاشت.

دریاچهٔ تجربیات
پس اگر می‌خواهید عکاسی عروسی انجام دهید، باید به نحوی غرورتان را زیر پا بگذارید. ولی غرق شدن در یک پایان عمیق نیز پیشنهاد نمی‌شود. اگر به تازگی برای کریسمس دوربین DSLR گرفته اید، شانس این است که کسی را بشناسید که کسی را میشناسد که میخواهد ازدواج کند. این به دلایلی راهی برای ورود به دنیای کار است. قبل از این که به دوربینتان چنگ بزنید تا متوجه شوید چگونه با آن کار کنید، به دام افتاده اید. برای عروسی دختر عمه باید عکاسی کنید. با خودتان در باره کیفیت کارتان صادق باشید. همچنین با عروس و داماد. بهترین راه برای ورود به این کار، شروع کار با عکاس دوم بودن است. این کار باعث می‌شود تجربیات زیادی کسب کنید و در اولین عروسیتان، با اعتماد به نفس و همچنین توانایی کامل حضور پیدا کنید.

ادیت کردن
ادیت هایتان را ساده نگه دارید به این معنی که عکس‌های شما درنهایت تست یک زمان بوده اند. شما نمی‌توانید یک عکس افتضاح را خوب کنید هر چقدر هم که برای آن عکس زحمت کشیده باشید. این بهترین راه است که به یک رنگ و یک استایل سیاه سفید بسنده کنید. در این صورت عکس هایتان یکدست بوده و سبک شما قابل شناسایی‌تر خواهد بود. سعی کنید از آخرین عکس‌های پرطرفدار و فشن شو‌ها دوری کنید و هدفتان این باشد که یک نگاه کلاسیک که گزینشی از زمان است، داشته باشید.

تجهیزات

پاهای خوشحال، عکاس خوشحال
اولین چیزی نیست که هنگام خواندن نکاتی برای عکاسی عروسی به ذهنتان می‌رسد؟ اما کفش و جوراب مناسب می‌تواند زندگی یک عکاس عروسی را نجات دهد. گوش کنید! شما قرار است در حین یک مراسم عروسی بسیار زیاد راه بروید، بدویید و بپرید. یک کفش راحت بپوشید و یک جفت همراهتان داشته باشید تا اگر قبلی خیس شد یکی دیگر همراه داشته باشید. و هیچ چیز مانند پوشیدن یک جفت جوراب نو نیست، پس تعدادی همراهتان داشته باشید.

انسان‌ها همیشه به قیچی نیاز دارند
سوال اول در هر مراسم عروسی این است که ” کسی قیچی دارد؟”. خب احتمالا نه. ولی یک راه هست. اگر جدا کردن یک تگ از لباس باشد یا یک ناخن شکسته، شما می‌توانید با آمادگیتان در عروسی دوست پیدا کنید.

یک ملحفهٔ قدیمی با خود بیاورید. .. . .
چی! من درست شنیدم که شما این را پرسیدید. خب می‌خواهید عروس در یک زمین خیس و گلی بایستد؟ پس یک ملحفهٔ سفید با خود بیاورید. بعضی عروس‌ها نسبت به بقیه بر روی نو ماندن لباس هایشان حساس‌تر هستند. در هر صورت اگر راهکاری برای تمیز نگه داشتن آن داشته باشید آن‌ها بیشتر متمایل به اکتشاف می‌شوند. این ملحفه‌ها می‌توانند به راحتی زیر لباس مخفی شوند و هیچ کس هم متوجه وجود آن‌ها نشود. و به راحتی می‌تواند هگامی که عروس و داماد میخواهند روی یک نیمکت یا دیوار بنشینند استفاده شود بدون این که لباسشان خاکی شود. هیچ کس لباس خاکی نمیخواهد.

کمک‌های اولیه
همانطور که سفرتان برای تبدیل شدن به یک عکاس عروسی را یاد میگیرید متوجه خواهید شد که چیز‌های کوچک گاهی بسیار مفید خواهند بود. همراه داشتن و گذاشتن موارد زیر در ماشینتان برای مواقع اضطراری توصیه می‌شود.

یک چتر سفید برای مواقعی که باران می‌گیرد
آویز چوبی برای لباس
ایبوبروفن
نوار چسب
اسپری دفع حشرات ( عروس و داماد برای این عاشقتان می‌شوند)
مرهم ( مردم در روز عروسی امکان سوختگی دارند، یک قانون است!)
نوشیدنی انرژی زا
خوراکی‌های انرژی زا

یک سه پایه بیاورید
آوردن یک سه پایه نکتهٔ خیلی مهمی برای عکاسی عروسی نیست، ولی به حرف من گوش کنید. من نمیگویم که در کل عروسی از آن استفاده کنید. در هر حال، هر موقع بخواهید در شب خلاقیت به خرج دهید، سه پایه یک الزام است. شما می‌توانید همه حالات نوری و حتی ستاره‌ها را در تاریکی شب ثبت کنید. از سرعت شاتر پایین استفاده کنید و زوج را با نور فلش نوردهی کنید.

غذاها، غذاهای باشکوه و سوسی‌های داغ با خردل!
بعضی غذا خوری‌ها دوست داشتنی اند. اما بعضی‌ها هر کاری که ممکن است را می‌کنند تا به شما غذا نرسد، با توجه به این که عروس و داماد بابت آن پول داده اند. همیشه خوب است که یک برنامهٔ دوم برای غذا داشته باشید. همیشه کمی چیپس، شکلات، نوشیدنی انرژی زا و یا هر خوراکی‌ای در ماشینتان داشته باشید. یک عروسی انرژی و آب زیادی احتیاج دارد تا از خستگی و خماری فردای عروسی جلوگیری کنید. (بله خماریِ بعد از عروسی واقعی است!)

عکس‌های گروهی

کمی آن را مخلوط کنید
سعی کنید در عکسهای عروسی با گرفتن چند عکس خانوادگی تنوع ایجاد کنید. با لنز باز عکاسی کنید تا افراد را تمام قد با لباسهایشان ثبت کنید. کمی نزدیک شوید و از آن‌ها بخواهید با هم صحبت کنند ( این کار احتمالا واکنش‌های خنده در آن‌ها ایجاد می‌کند). از این که زوج عکس‌های مختلفی را برای آلبوم و انتشار در فیسبوکشان انتخاب کنند جلوگیری نکنید و بگذارید آن‌ها در انتخاب عکس‌های گروهیشان راحت باشند.

عروس و خواهر برادر هایش، داماد و خواهر برادر هایش
اگر این افراد در مراسم حضور داشته باشند شانس آورده اید زیرا می‌توانید عکس‌هایی با تعامل با آن‌ها بگیرید. مادر پدر‌ها عاشق دیدن عکس‌های فرزندانشان کنار یکدیگر اند، پس توجه ویژه‌ای به ثبت این افراد در کنار هم داشته باشید.

عکس‌های خانوادگی بدون استرس
اگر عروس و داماد از شما عکس‌های خانوادگی خواستند، به آن‌ها توضیح دهید که این اتفاق چگونه پیش خواهد رفت. مثلا برای آن‌ها توضیح دهید که اول از خانوادهٔ عروس شروع میکنید. در اخر از خانوادهٔ عروس می‌خواهید که انجا را ترک کنند و از خانوادهٔ داماد عکاسی میکنید. اگر همه بدانند چه اتفاقی رخ می‌دهد، کل برنامه برای شما و مهمان‌ها بدون اضطراب خواهد بود.

افراد مسن خانواده
زوج‌ها قدردان عکس‌هایی با افراد مسن خانواده مثل پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها خواهند بود. این‌ها عکس‌هایی خواهند بود که توسط خانواده‌ها نگه داری می‌شوند وبه نسل‌های بعد منتقل می‌شوند.

اندازه اهمیت دارد. . .
کم تعداد نگه داشتن افراد در عکس‌های گروهی در نهایت نتیجهٔ بهتری خواهند داشت. بین 5 الی 10 نفر در هر عکس ایده آل است. بیشتر از آن تشخیص چهره‌ها و احساساتشان در عکس‌ها سخت خواهد بود.

شات لیست عکس‌های عروسی
اگر نکات ما را از ابتدا دنبال کرده باشید، از قبل دربارهٔ عکس‌های گروهی با عروس و داماد صحبت خواهید کرد. این‌ها را بهتر است روی یک کاغذ لیست کنید. داشتن پرینتی از آن به این معناست که یک کپی دست شما خواه بود و یک کپی دست کسی که مسیول هماهنگی با افراد است. به این روش می‌توانید کنار اسمشان تیک بزنید و با لیستتان پیش بروید.

پلک زدن پلک زن ها
تعداد زیادی عکس در حین عکس برداری گروهی ثبت کنید. این کار از داشتن تعداد زیادی عکس از افراد با چشمان بسته جلوگیری می‌کند.

اخرین ترند‌های عکاسی را دنبال کنید
بلاگ‌های مخصوص عکاسی روش خوبی برای به روز نگه داشتن خودتان در جامعه عکاسان عروسی است. حتی اگر به دنبال نکته‌ها برای تازه کاران و یا توصیه‌هایی برای حرفه‌ای‌ها میگردید، همکاری ما با بهترین بلاگ‌های عکاسی محل خوبی برای شروع است.

نکات برجسته برای تازه کاران
ما باور داریم که آموزش‌های بدون محدودیت ما در بهترین نکات و ترفند‌ها به همه عکاسان، چه مبتدی و چه حرفه‌ای کمک خواهد کرد. ولی همانطور که گفته شد دو نکتهٔ کاربردی زیر برای عکاسانی که میخواهند اولین عروسیشان را عکاسی کنند، بسیار کارآمد خواهد بود.

آرام بمانید
آرام بودن در هر موقعیتی می‌تواند کمک کند که عکس‌های بهتری ثبت کنید، زیرا عروس، داماد و مهمانان نیز احساس ارامش می‌کنند. اگر در یک عروسی معمولی فاجعه‌ای رخ داد و رو به گسترش بود، نترسید. آرام باشید و به راهی ساده که موثر باشد فکر کنید.

لذت ببرید
در پایانِ داستان، عکاسی عروسی بسیار لذت بخش است. اگر از روزتان لذت ببرید، این در عکسهایتان نیز بروز پیدا می‌کند زیرا همه شاد و خوشحال خواهند بود. لبخند بزنید، این یک عروسی است!

نکته‌های عکاسی عروسی از حرفه‌ای ها

لائورا باب
لائورا باب از عکاسی باب، یک عکاس برندهٔ جایزه است. او بین Bath و لندن قرار دارد ولی در سرتاسر انگلیس و خارج از آن نیز عکاسی کرده است. رویکرد او مستند است ولی در عین حال بازیگوش و عمیقا واقعی است. او عاشق این است که هر مراسم را با خلاقیت عکاسی کند تا هر عکس خاص و تک باشد. مهم‌ترین نکتهٔ او برای عکاسی عروسی در باره نور است و این بخش از مقالهٔ “اهمیت نور و برنامه ریزی عکاسی ” انتخاب شده است.
“وقتی با افتخار به زوجم گفتم اپلیکیشنی بر روی آیفون خود دارم که ساعت طلایی را به من خبر می‌دهد، معمولا به من میخندند، ولی این می‌تواند جادویی باشد که نور درست را بگیرید. بخاطر این که هوا در انگلستان بسیار متغیر است و بسیاری از عروسی‌های شهری را عکاسی مکینم که ساختمانهایش جلوی نور خورشید را گرفته اند، وقتی نور زیبای ساعت طلایی را میبینم تمینوانم جلوی خودم را بگیرم و هیجان زده میشوم. اگر بتوانید برای 15 دقیقه عکاسی پرتره قبل از غروب افتاب برنامه ریزی کنید خیلی بهتر از این است که هوا نقش خودش را بازی کند. “

دن او دی Dan O Day
دن او دی Dan O Day جزو بهترین عکاسان عروسی در جهان است. وقتی عکس‌های او را نگاه میکنید، پر از انرژی و زندگی است و هنگامی که آن‌ها را در کنار هم نگاه میکنید، تمام قصهٔ روز عروسی را بیان می‌کنند. ما نکاتی از عکاسی عروسی و ابزاری را که Dan از آن‌ها استفاده می‌کند را در مصاحبه‌ای که با Shot Kit انجام داده است پیدا کردیم که او دوست دارد همه چیز ساده باشد.
“هنگام عکاسی از یک عروسی، من دوست دارم تا تجهیزات عکاسیم را در ساده‌ترین حالت نگه دارم. به این نتیجه رسیدم که تجهیزات زیاد، بیشتر باعث سردرگمی در کار می‌شود و بیشتر وقت من را می‌گیرد. معمولا من با دو بدنهٔ دوربین و دو لنز ( Canon 50mm f1/2L. Canon 24mm f1. 4L ) و یک کیف پلیکان پر از مموری کارت در کیفم کار میکنم. من یک موتور گریپ دیگه هم برای مواقع اضطراری دارم ولی آن خیلی زیاد است.
همانطور که میبیند شما به وسایل زیادی برای عکاسی خوب شدن احتیاج ندارید. گاهی وقت‌ها سادگی بهتر از حواس پرتی و کند شدن است و مشکلات بیشتر حل می‌شوند. این کار باعث تولید خلاقیت بیشتری می‌شود که در کار‌های همیشه عالیِ Dan ببینید.

عکاسی عروسی هافنلاین Hafenliebe
هافنلاین Hafenliebe یک عکاس عروسی است که در بندر شهر هامبورگ آلمان زندگی می‌کند. او عاشق عکاسی عروسی‌های صمیمی، عروسی‌های از سر سرنوشت و تقدیر است. جسی و جورن Jessy و Bjorn در یک مصاحبه با هافنلاین چند نکته مهم استخراج کرده اند و آن را در Looks Like Film منتشر کرده اند.
“به عکس نگاه کنید، دربارهٔ عکاسی حرف بزنید و مطالعه کنید ولی بیشتر و بیشتر از همه آن‌ها، عکس بیندازید، عکس بیندازید و عکس بیندازید. ما این را مانند شبکه سازی با دیگر عکاسان نیز میدانیم ولی نکته مهم فقط شبکه سازی نیست، بلکه باید به کار آن شخص دیگر نیز علاقه مند باشید. بیشتر مواقع این علاقه یک طرفه است و برای آن شخص در ارتباط با شما بودن خیلی اهمیت ندارد. بسیار مهم است که فقط برای مشتری عکاسی نکنید بلکه برای خودتان نیز عکاسی کنید و مشتری خوب با شما همراه خواهد شد و باعث می‌شود صدای شما شنیده شود. برای خودتان عکاسی کنید و بابتش پول دریافت کنید.

گابه مک کاین توک Gabe McClintock
به نقل از جانبوگ این عکاس یکی از بهترین عکاسان دنیاست. در یک پرسش و پاسخ با Junebug نکات خوبی در بارهٔ عکاسی عروسی گفته است و میگوید چگونه رویکردش برای عکاسی پرتره از عروس و داماد را انتخاب می‌کند:
“بهترین کاری که می‌توانید برای عروس و داماد می‌توانید انجام دهید این است که بگذارید اولش کمی معذب باشند. من فکر میکنم بیشتر مشتری‌های ما با دیدن این ژست‌ها و لحظه‌ها فکر می‌کنند هرگز می‌توانند مانند آن‌ها باشندو اینطور به نظر برسند. ولی چیزی که آن‌ها فراموش می‌کند این است که رسیدن به این موضوع زمان بر است. آن‌ها عکس‌های معذب یا غیر متعارف بعد یا قبل عکسهایی که انتخاب کرده ایم با آن‌ها به اشتراک بگذاریم را ندیده اند”
” من همیشه زوجم را در محلی که میخواهم میگذارم و ژست آن‌ها را مشخص میکنم ولی همیشه با آن‌ها میگویم که این تنها یک نقطهٔ شروع است و اجازه میدهم آن‌ها ژست را برای خودشان کنند. یادآوری میکنم که آن‌ها مانکن نیستند و می‌توانند تکان بخورند. همچنین در تمام عکس‌هایی که منتشر میکنم زوج در حال ارتباط با یکدیگر اند: یا با هم اند یا دست یکدیگر را گرفته اند. و بیشتر توسط زوج‌هایی استخدام میشوم که با خودشان شریکشان راحت هستند واحساس خجالت نمی‌کنند. “

جوناس پترسون Jonas Peterson
جوناس پترسون مدت هاست که عکاس عروسی است. با گشتن در وبلاگش از سال 2008 تا کنون می‌توان متوجه شد چرا در این صنعت بسیار مورد احترام است. ما احساس می‌کنیم در کار او همه چیز داستان گونه است. ما این نکته را از مصاpبه‌ای که با Norwegian Wedding Blog انجام داده است، پیدا کردیم که میگوید:
” من به فردیت و رابطهٔ افراد ایمان دارم. هر کسی تفاوت را دوست دارد و داستان هرشخصی لایق گفته شدن است. من تلاش میکنم داستانی که میبینم را تعریف کنم، و هیچ چیز را غیر واقعی نکنم بلکه زیبایی هرکسی را ببینم و داستانم را اینگونه ثبت کنم. ” او بعدا ادامه می‌دهد ” من عکاسی عروسی را شروع کردم زیرا فکر میکردم عکاسی عروسی افتضاح است، من میخواستم ببینم ایا می‌توانم این کار را متفاوت انجام دهم. و این همواره راهنمای راه من بوده است. وقتی واژهٔ “سبک من” گسترش پیدا می‌کند بیشتر و بیشتر به سمت نرمال بودن میرود، ولی دنیا جای بزرگیست و فرهنگ‌ها متفاوت اند. من همیشه کنار می‌آیم ولی به آنچه ایمان دارم صادق میمانم. “

گاندیس گوسیک Candice Cusic
گاندیس گوسیک Candice Cusic یک عکاس عروسی و خانوادگی در شیکاگو است. او اعتقاد دارد بهترین عکس‌ها در لحظه ایجاد می‌شوند و به هزاران عکس که زوج در آن به دوربین لبخند میزنند احتیاجی ندارید. در یک مصاحبهٔ صوتی که اخیرا با Nine Dots انجام داده است نکاتی در بارهٔ عکاسی عروسی میگوید و در جواب این سوال که ایا باور دارد برای همه کار وجود دارد، میگوید:
“تا زمانی که قابل اعتماد و خودتان هستید، برایتان کار پیدا می‌شود. اگر شما عکس میگیرید و سعی میکنید کار دیگران را کپی کنید و راه و سبک خودتان را ندارید، کار سختی برای پر کردن زمانتان دارید. “

پرانجال کومارPranjal Kumar
هدف CandidShutters زیبا ثبت کردن همه چیز است. آن‌ها یک تیم پرشور از عکاسان عروسی و سینما گران هستند که عاشق ثبت و پخش زیبا‌ترین احساسات هستند. آن‌ها در هند زندگی می‌کنند و این خیلی خوب است که از فرهنگ‌های مختلف و تفاوت در اولویت‌های آن‌ها بشنویم.
“خودتان باشید. کسی نباید سعی کند کار دیگری را کپی و تکرار کند، بلکه باید سبک خودشان را خلق کنند و سعی کنند برای آن در قبال افراد حرفه‌ای اطرافشان ارزش ایجاد کنند. این رقابتِ فزاینده بر شغل کسی تاثیر نخواهد گذاشت. برندیگ خوب هم از جنبه‌هایی بسیار مهم است. پس خلق سبک شخصی و گسترش شغلتان در حیطهٔ همان سبک، کلید نجات و رشدِ هر عکاس عروسی‌ای است. “

کریسمان استودیو Chrisman Studios
کریسمان استودیو Chrisman Studios یک بوتیک متشکل از 4 عکاس عروسی و یک فیلمبردار است که به طور ویژه در تولید عکس و فیلم‌های مستند خلاقانهٔ عروسی فعالیت می‌کنند. بن کریسمان Ben Chrisman این نکته را در یک مصاحبه با A Photographers Guide to Body Language میگوید:
“من همیشه به زوج هایم چند چیز را میگویم. 1 من با هر دو دستم کار میکنم (داماد) 2 اگر او را میبوسی، واقعا او را ببوس زیرا در این لحظه میگوید که واقعی است یا غیر واقعی. 3 هیچ قانونی وجود ندارد و ما می‌توانیم هر کاری میخواهیم انجام دهیم، پس فقط لذت ببرید، یادتان باشد که لبخند بزنید و همه چیز عالی خواهد شد”

فورجد Forged in the North
گروه فورجد Forged in the North یک تیم عکاسی در بروکلینِ نیویورک است. هر نکته‌ای ازاین افراد ارزش امتحان کردن را دارد و ما این را از مصاحبه‌ای از Photography Magazine پیدا کردیم که میگویند:
“انگیزه باید دقیقا همانجا باشد. بیشتر از آن شما باید واقعا آن را بخواهید. مخصوصا در شروع. به مسیرتان ادامه دهید و عکس‌های رایگان بگیرید. نه هر عکسی، بلکه عکسی که ارزش نشان دادن به عنوان نمونه کار را داشته باشد. کنترل استایل را داشته باشید و خلاقانه آن را هدایت کنید و آن را مال خودتان کنید. اشتباهاتتان را بپذیرید و از آن‌ها درس بگیرید. و در اخر، فقط بهترین کار هایتان را نشان دهید. شما توسط بدترین عکس هایتان قضاوت خواهید شد.

دیان هاول Dylan Howell
دیان هاول Dylan Howell یک عکاس عروسی در پورتلند است. تمرکز او بر روی بیان داستان‌های پرماجرای عاشقانه در سرتاسر جهان است. هدف او ایجاد بالانسی میان زیبایی طبیعت و احساسات واقعی در هر فریم است. بزرگترین ترفند‌های او:
“بیشتر عکس بگیرید و از خودتان بپرسیدکه آیا این آنچه در بیرون از دوربینتان است را تحویل می‌دهد یا نه، با دوربینتان عکاسی کنید، فیلم برداری کنید وعکس بگیرید و به عکس‌ها و فیلم‌های زیادی نگاه کنید. “

آرون استوری Aaron Storry
آرون استوری Aaron Storry عکاس برندهٔ جوایز زیاد و معروف جهانی است. جدا از دوربین‌هایی که همرا خود میبرد، لیست زیر وسایلی است که او همواره برای عکاسی عروسی همراه خود میبرد که در مصاحبه‌ای با WedInspire انجام داده است به آن‌ها اشاره کرده است:
حداقل 8 باتری یدکی برای فلاش
پرتاب کنندهٔ موشک
سه پایه (برای پرتره‌های با شاتر پایین)
2 باتری برای دوربین و یک شارژر
کاور باران زمان بارندگی
چاقو‌های جیبی سوئیسی (وسیله‌ای پر کاربرد برای همه چیز، از وسایل تا خراب شدن لباس)
تعدادی فندک ( خیلی خوب برای تولید جرقه ها)
یک پانچو
نور رشته ای
کیف مدیریت کابل ها
پاوربانک موبایل
قلم لنز برای نظافت سطح لنز ها


دیدن منابع مطالب

مجله هنر مطالب آموزشی راهنمای نتخاب لوازم هنر هنر خطاطی هنر دکوراسیون هنر صنایع دستی هنر نقاشی هنر عکاسی
💎 Ads 2

💎 Ads 2

اپلیکیشن
💎 بنر تماشاخانه

💎 بنر تماشاخانه

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر هنرآموز

💎 بنر هنرآموز

💎 بنر مجله هنر

💎 بنر مجله هنر

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر موزیکهای بیکلام

💎 بنر موزیکهای بیکلام

تلگرام
برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم