تزئینات محیط با تخم‌مرغ‌های رنگی مخصوص جشن بهار

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

تزئینات محیط با تخم‌مرغ‌های رنگی مخصوص جشن بهار
شاید بدانید که همانطور که ما در فرهنگ ایرانی جشن فرارسیدن بهار و عید نوروز داریم و در آن تخم مرغ‌های رنگی قرار می‌دهیم، سایر مردم جهان در بعضی از رسوم و فرهنگ‌ها اغلب مسیحیان، جشنی با عنوان «عید پاک» دارند که هرساله در فصل بهار در آن با رنگ کردن تخم مرغ‌ها محیط را تزئین می‌کنند. در این مطلب به طراحی دکوراسیون زیبا از تخم مرخ‌های رنگی می‌پردازیم.

به سادگی می‌توانید داخل یک آبپاش چوبی را پر از گل‌های زیبای طبیعی کرده و سپس چند عدد پوست تخم مرغ را رنگ کرده و داخل آن و در میان گل‌ها بگذارید. سپس آن را روی درب ورودی آویزان کنید و با این کارعلاوه بر اینکه به استقبال بهارمی روید هنگام ورود مهمانان حس زیبایی را در همان ابتدا به آن‌ها منتقل می‌کنید.

تخم مرغ به شکل یک حلقه آویزی
برای این کار در ابتدا باید به آرامی داخل تعداد زیادی تخم مرغ را خالی کرده و سپس با استفاده از سوزن به آرامی سر و ته آن‌ها را سوراخ کرده و یکی یکی آن‌ها را وارد یک نوار باریک یا یک نخ محکم باریک کرده و یک رشته نواری از تخم مرغ درست می‌کنیم و آن را به نرده‌های پله یا هر جایی از خانه آویزان کنید.
نکته : دقت داشته باشید که در طول کار همه مراحل را باید به آرامی انجام دهید تا آسیبی به پوسته‌های تخم مرغ وارد نشود.

قاب تزئینی از تخم مرغ عید
در اینجا دکوراسیون زیبایی را از تخم مرخ‌های رنگی درست کرده ایم که بسیار زیبا و دیدنی می‌باشد .تک تک تخم مرغ‌ها را رنگ کرده و به مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی در آورید. سپس با استفاده از یک نوار روبان آن‌ها را به هم وصل کنید و برای این کار آن‌ها را در ارتفاعات مختلف و گوناگونی آویزان کنید که بالا پائین باشند. در آخر هم روبان را به یک قاب چوبی گره بزنید تا یک آویزی زیبا در وسط یک قاب زیبا ایجاد کنید.
نکته : برای این کار از انواع مختلف تخم مرغ و در اندازه‌های مختلف استفاده کنید مانند تخم بلدرچین که کوچکتر است یا تخم شترمرغ یا غاز که دراندازه‌های بزرگترهستند.

ترئین لوستر با تخم مرغ عید
می‌توانیدبه لوستر خانه خود حال و هوای روزهای بهاری ببخشید.برای اینکار به راحتی یک رشته نوار باریکی از تخم مرغ‌های توخالی درست کرده و آن‌ها را به لوستر آویزان کنید.

پوسته تخم مرغ جایی برای گل‌های زیبا
اگر شما به دنبال یک دکور زیبا و آسان و درعین حال خیره کننده برای تخم مرغ‌های عید هستید لیوان‌های تزئینی را به صورت وارونه روی میز قرار داده و سپس تخم مرغ‌های رنگی تزئین شده را روی آن‌ها بگذارید و بعد، دستمال سفره یا دستمال‌های هر نفر را به دستهٔ لیوان وصل کرده و لیوان‌ها را بسیار زیبا تزئین کنید.طراحی و تزئین بسیار خارق العاده و جذاب که بهتر است به تعداد افرادی که قرار است دور میز شام بنشینند این لیوان‌ها را تزئین کنید تا هر کس یک دستمال مخصوص داشته باشد و این بسیار زیبا است.

پوستهٔ تخم مرغ به شکل گلدان
– نصف پوستهٔ چند تخم مرغ نسبتا بزرگ را در نظر گرفته و لبه‌های آن را به آرامی با دست می‌شکنیم تا به صورت دالبردار درآیند. برای انجام مراحل کار پوستهٔ تخم مرغ‌ها را در کارتن تخم مرغ قرار دهید تا آسیب نبینند.
– با استفاده از یک سوزن چند سوراخ کوچک پائین پوسته‌ها ایجاد کنید.
– به آرامی مقداری خاک گلدان داخل آن‌ها بریزید و سپس دانه‌های گیاهی مانند گندم یا ریشهٔ یک گل را در آن گذاشته و دوباره روی دانه‌ها را از خاک پر کنید و هر روز با اسپری به آن آب بپاشید و به این ترتیب یک دکور بسیار زیبا درست کرده اید.

شمعدانی تخم مرغ عید
تخم مرغ‌های رنگ شده به رنگ‌های گوناگون را روی انواع شمعدان‌های شیشه‌ای، سرامیکی، و یا شمعدان‌های فلزی قرار دهید. در واقع به جای آنکه داخل شمعدانی‌ها شمع بگذارید داخل آن‌ها و روی هر کدام یک تخم مرغ رنگی قرار دهید.بهتر است شمعدانی‌های ما بزرگ و کوچک باشند تا بتوان دکور فوق العاده زیبایی را برای خانه درست کرد.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت