ساخت درکوب‌های زیبا مناسب شب یلدا

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

ساخت درکوب‌های زیبا مناسب شب یلدا
ما در این مطلب طرح‌ها و ایده‌هایی بسیار خلاقانه را به شما نشان داده ایم که ازاشکال غیر منتظره، رنگ‌های خیره کننده، انواع میوه‌ها و … استفاده شده است. درست کردن یک تاج گل بسیار کوچک متناسب با شب یلدا را به شما نشان داده ایم که دورتادور آن را با سیب، لیمو و برگ شمشاد آراسته ایم
لازم نیست تاج‌های گل‌هایی که برای شب یلدا درست می‌شوند، حتما به شکل سبزو هم چنین سنتی ساخته شوند.

تاج گل بسیار زیبا با میوه و شاخ و برگ :
در اینجا درست کردن یک تاج گل بسیار کوچک متناسب با شب یلدا را به شما نشان داده ایم که دورتادور آن را با سیب، لیمو و برگ شمشاد آراسته ایم .برای داخل آن و یا وسط تاج گل از میوه‌های ریز مثل لیمو، برگ لیمو، توت، برگ درخت سرو و خار استفاده کرده ایم. اینها را با نخ وسوزن و یا چسب حرارتی به حلقه‌های فوم که می‌توانید آن‌ها را از گلفروشی تهیه کنید می‌چسبانیم. با استفاده از این ایده و طرح می‌توان برای یلدا تاج‌های گل منحصربفردی را که به عنوان یک هدیه هم می‌توانند مورد استفاده باشند درست کرد. با اضافه کردن برگ‌های بیشتر هم می‌توان این تاج گل را به طبیعت نزدیک‌تر کرده ودرنهایت باید این تاج گل را به دیوار یا درب آویزان کرد.

تاج گل با سیب :
استفاده از سیب‌های سبز و قرمز در این تاج گل یلدایی آن را بسیار کلاسیک و زیبا کرده است. در ابتدا دور تا دور آنرا با سیب‌های نسبتا بزرگتر و کاج‌های قهوه‌ای رنگ تزئین می‌کنیم مقداری که گودتر می‌شود و به داخل حلقه نزدیک‌تر می‌شویم برای پر کردن آن از فندق استفاده می‌شود و در نهایت داخل آن را با شش تا هفت سیب کوچک پر می‌کنیم.

تاج گلی با ترکیبی از میوه‌ها و برگ شمشاد :
در اینجا نه تنها تاج گلی زیبا درست کرده ایم ،بلکه در نهایت تاج گلی بسیار تازه و با بوی معطر داریم. برای درست کردن آن از گلابی، انواع توت‌ها، اوکالیپتوس و شمشاد همیشه سبز استفاده شده است. در ابتدا برگ‌های شمشاد را به صورتی کاملا پر روی حلقه می‌چسبانیم. یک دستهٔ کوتاه چوبی به انتهای هر یک از گلابی‌ها می‌زنیم تا با کمک آن بتوان گلابی‌ها را با چسب حرارتی روی برگ‌های شمشاد چسباند. لابه لای گلابی‌ها و روی شمشادهای همیشه سبز، توت‌های ریز را می‌چسبانیم و در نهایت آنرا بسیار زیبا تزئین می‌کنیم.

تاج گل طبیعی :
این تاج گل ساده و زیبا برای دکوراسیون شب یلدا بسیار طبیعی درست شده است. در ابتدا از یک فوم پلاستیکی ساده استفاده می‌کنیم .تعداد زیادی از میوه‌های درخت بلوط را جمع آوری می‌کنیم و آن‌ها را بر اساس اندازه اشان مرتب می‌کنیم. آن‌هایی که بزرگترهستند را در ابتدا روی تاج می‌چسبانیم و با آن‌هایی که کوچکتر هستند شکافها را پر می‌کنیم. اجازه می‌دهیم تا خشک شود. یک پرندهٔ کوچک مصنوعی می‌خریم و روی تاج می‌چسبانیم. بالای تاج هم با طناب قهوه‌ای رنگ یک پاپیون درست می‌کنیم.

تاج گلی به شکل ستاره با انواع تنقلات
این تاج گل ستاره‌ای بسیار زیبا طراحی شده است. به این ترتیب که انواع کوچکی از آجیل‌ها با یک سیم فلزی به یکدیگر متصل شده اند و در نهایت تمامی آن‌ها روی یک تاج ستاره‌ای شکل بسته شده اند و برای این کار می‌توان از یک چسب حرارتی استفاده کرد و بهتر است در لابه لای این آجیل‌ها مقداری شاخ و برگ سبز هم بچسبانیم تا تاج گل حالت طبیعی تری پیدا کند.در آخر می‌توانید این تاج زیبا را به درب ورودی و برای استقبال از مهمانان آویزان کنید.

تاج گل شب یلدا با میوه‌های معطر
از تکه‌های کوچک پرتقال خشک شده و یا لیموی خشک شده استفاده کرده و آن‌ها را به شکل دایره‌ای روی یک سیم فلزی ببندید و برای زیبایی کار هم می‌توانید مقداری برگ‌های سبز به همراه یک روبان زیبا بالای آن وصل کنید.

تاج گل سبز
از سبزیجات و میوه‌ها باید بسیار با دقت برای درست کردن یک تاج گل استفاده شود. برای درست کردن این مدل تاج گل می‌توانید از انواع سبزیجات و میوه جات ( مانند کلم بروکلی، انگور، لیمو، و مارچوبه ) استفاده کنید. آن‌ها را روی یک حلقه گل که زیر آن فوم قرار دارد بگذارید و برای این کار از یک سیم فلزی استفاده کنید.
نکته : این تاج گل بهتراست برای درب ورودی خانه استفاده گردد .چرا که با این کار می‌توانید این میوه‌هایی را که برای تزئین تاج گل استفاده شده است را تازه‌تر نگه دارید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت