چیدمانی ارزان و شیک برای آغاز سال نو

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

چیدمانی ارزان و شیک برای آغاز سال نو
اگر می‌خواهید در آستانه سال نو با صرف کمترین هزینه تغییراتی ساده اما شیک در چیدمان منزل خود داشته باشید و اگر می‌خواهید لوستری با قطعات چوبی، گلدانی به وسعت کره زمین و میزی از جنس درهای نوشابه داشته باشید این مطلب را تا انتها بخوانید و با استفاده از این ایده‌ها چیدمانی زیبا و خاص برای سال نو درست کنید:

میزی از جنس درب بطری نوشابه
در میان وسایل ریز و درشت انباری خودتان یا در میان وسایل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ هایتان حتماً میزهای فلزی پیدا می‌شود که یادگار خانه‌های حیاط دار است؛ باید سراغ همان میزها بروید. دستی به سر و رویشان بکشید و با استفاده از یک ترفند ساده آن‌ها را دوباره قابل استفاده کنید.نگران نباشید اگر در انباری شما خبری از میزهای فلزی نیست می‌توانید سری به جمعه بازار بزنید و در بساط عتیقه فروش‌ها کهنه‌ترین شان را انتخاب کنید! اما اگر حوصله رفتن به جمعه بازار را هم ندارید می‌توانید از میزهای عسلی چوبی تان که دیگر از رونق افتاده اند استفاده کنید. شما به یک میز نیاز دارید و تعدادی در نوشابه فقط همین!

همه چیزهایی که نیاز دارید :
یک میز فلزی به شکل دایره یا مربع، تخته 4 میل دقیقاً در ابعاد میزی که در نظر گرفته اید، در فلزی شیشه‌های نوشابه یا دلستر حداقل 100 عدد، افشانه رنگ در رنگ‌های دلخواه حداقل 6 رنگ و چسب چوب.

قدم اول :
سری به نجاری محل بزنید و از آقای نجار بخواهید تا دقیقاً مطابق با ابعاد سطح میزی که خیال دارید روی آن کار کنید یک سطح چوبی با استفاده از تخته 4 میل برای شما برش بزند.

قدم دوم :
با استفاده از افشانه‌های رنگی که در نظر گرفتید شروع به رنگ زدن درهای نوشابه کنید.

قدم سوم :
تخته 4 میلی را که در نظر گرفته بودید نقش زمینه کار شما را بر عهده دارد، بنابراین باید سطح آن را با استفاده از قلم مو رنگ کنید. پیشنهاد می‌کنیم سراغ رنگ‌های روشن بروید.

قدم چهارم :
وقتی از خشک شدن رنگ‌ها مطمئن شدید نوبت به چسباندن درهای نوشابه روی تخته 4 میلی است که در نظر گرفته بودید. آن‌ها را با ظرافت هر چه تمام‌تر به چسب چوب آغشته کنید و ردیف به ردیف کنار هم بچسبانید. بهتر است برای استفاده از چسب چوب از یک قلم موی نازک استفاده کنید، چسب چوب بعد از خشک شدن بی رنگ می‌شود اما به هر حال تمیزی کار نشانه سلیقه شماست!

قدم پنجم :
سطح چوبی را روی میزی که در نظر گرفته بودید قرار بدهید. اگر سطح زیری چوبی است، می‌توانید از چسب چوب برای ثابت ماندن این سطح استفاده کنید در غیر این صورت باید سراغ میخ و چکش بروید.

در نیمکره جنوبی گل بکارید
با استفاده از کره‌های جغرافیایی که یادگار روزهای درس و تحصیل به خصوص درس شیرین جغرافیاست می‌توانید یک گلدان جهانی بسازید، یک گلدان به وسعت نیمی از کره زمین! برای ساخت این گلدان فقط به یک کره جغرافیایی قدیمی نیاز دارید و یک اره مویی که آن را از وسط دو نیم کنید. حالا خودتان انتخاب کنید که دوست دارید گل هایتان را در کره شمالی بکارید یا در کره جنوبی؟! خاک را درون آن بریزید و گل‌هایتان را به کره زمین بسپارید. فقط فکر یک پایه مناسب برای گلدان جهانی‌تان باشید.

لوستر چوبی!
اگر از لوسترتاق تان خسته شده اید می‌توانید همین حالا دست به کار شوید و برای آن یک پیراهن چوبی بسازید!

مواد لازم :
بدنه فلزی شید، کاغذ نسوز، رنگ‌های دلخواه شما، تخته 3 میل، به عرض 5 و ارتفاع 20 سانتی متر و چسب چوب .

قدم اول :
برای تهیه بدنه فلزی شید باید سری به بازار بزنید. در بساط ابزار فروشی‌ها، بدنه فلزی شید در هر اندازه‌ای که بخواهید پیدا می‌شود.

قدم دوم :
برای تهیه تخته 3 میل هم باید به نزدیک‌ترین نجاری محل سر بزنید. شما به نوارهایی با عرض 5 سانتی متر نیاز دارید تعداد آن‌ها هم به محیط بدنه شیدی که انتخاب کرده اید بستگی دارد. برای برش تخته 3 میل می‌توانید خودتان دست به کار شوید و از اره مویی هم استفاده کنید اما راه مطمئن‌تر این است که اره کردن آن‌ها را به آقای نجار بسپارید!

قدم سوم :
برای هر نوار چوبی یک رنگ در نظر بگیرید و شروع کنید به رنگ زدن آن با استفاده از قلم مو. هر دو سطح نوار چوبی را کاملاً رنگ کنید.

قدم چهارم :
حالا بروید سراغ بدنه فلزی شید و کاغذ نسوز: کاغذ نسوز را با استفاده از چسب چوب دور شید بچسبانید. دقت کنید کاغذ از لبه‌های شید بالا نزند.

قدم پنجم :
نوبت به چسباندن نوارهای چوبی رنگی که رنگشان کاملاً خشک شده است رسیده. سطح کاغذ نسوز و نوارهای چوبی را به چسب چوب آغشته و شروع کنید به چسباندن نوارهای تخته سه لا روی کاغذ. دقت کنید کاغذ درست وسط نوار چوبی قرار بگیرد طوری که دو سر چوب از بدنه شید بیرون بزند.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود