آموزش دکور کردن محیط خانه مناسب شب یلدا

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

آموزش دکور کردن محیط خانه مناسب شب یلدا
در این مقاله برای تان توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید در این روزهای سرد، با تغییراتی در طراحی و چیدمان وسایل خانه، محیطی گرم و آرام بخش را برای شب یلدا در خانه فراهم کرده و در نهایت دکوراسیون خانه را طوری بچینید که بتواند بر این آب و هوای سرد و یکنواخت غلبه کنید.
خانه تان را برای شب یلدا آماده کنید و در نهایت با این روش‌های موثر به استقبال مهمانان خود در شب یلدا بروید و محیط خانه را از حالت بی روحی و یکنواختی در این روزها درآورید.

تزئین آشپزخانه :
یک حلقه گل بسیار ساده از برگ‌های سبز رنگ درست کرده و دور تادور پنجرهٔ آشپزخانه آویزان می‌کنیم. معمولا پنجرهٔ آشپزخانه پهن می‌باشد ومی‌توان از هر قاب آن یک ریسمان تزئینی زیبا ورنگی آویزان کرد. در این صورت شب یلدای سبزی خواهید داشت.

افزایش روشنایی خانه
در این ایام که روزها کوتاه می‌باشد و شب‌های طولانی در پیش است ،روشنایی و لامپ‌هایی که در خانه قرارمی‌گیرند باید به اندازهٔ کافی تامین کننده نور خانه بوده و بهترین کار این است که علاوه بر استفاده از لوستر و نورپردازی در جاهای گوناگون خانه ،حتما رنگ پرده‌ها را روشن در نظر بگیریم تا نور بیشتری وارد خانه بشود.

افزایش نور از طریق پنجره ها
برخی از خانه‌ها بسیار دلتنگ و دلگیر کننده هستند. یکی از دلایل اینکه خانه‌ای دلگیر کننده می‌باشد این است که نور کافی از پنجره‌ها وارد خانه نمی‌شود .به این منظور باید از تمامی پنجره‌های خانه نهایت استفاده را برده و از پرده‌های روشن استفاده کرده و تا آنجا که ممکن است پرده‌ها را کنار کشیده و از آفتاب و نور طبیعی استفاده کرد.

استفاده نکردن از شومینه
استفاده از شومینه برای تولید گرما در خانه نه تنها کمک به ایجاد گرما نمی‌کند بلکه در از بین بردن انرژی گرمایی در خانه کمک کرده و باعث می‌شود اکسیژن زیادی مصرف گردد. به این ترتیب از بین بردن شومینه و حذف آن ،کمک می‌کند تا در جلوگیری از اتلاف انرژی کمک زیادی گردد. اگر شما یک شومینه قدیمی دارید، می‌توانید به جای آن یک گرم کنندهٔ دیگر تعبیه کنید تا باعث بهبود بهره وری از گرمایش گردید.علاوه بر اینها استفاده از شومینه و آتش ایجاد شده از آن باعث خواهد شد تا محیط خانه دلتنگ کننده شود.

دستگاه‌های رطوبت دهنده
رطوبت حاصل از دستگاه‌های مرطوب کننده، باعث می‌شود که خشکی پوست در این روزهای سرد زمستانی کمتر شده و حساسیت به سرماخوردگی را نیز کاهش می‌دهد. این دستگاه‌ها را می‌توان در جاهای مختلف خانه قرار داد. رطوبت باید به طور منظم در محیط خانه به وجود آید و دمای خانه در جاهای مختلف یکی باشد و بهتر است از فیلتر هم استفاده گردد. بهترین جای ممکن برای استفاده از این دستگاه‌ها اتاق کودک می‌باشد.

نصب نرده‌های آهنی روی پنجره ها
اگر کنار کشیدن پرده باعث می‌شود که داخل خانه بیش از حد پیدا باشد ،بهترین راهکار این است که نرده‌های زیبای آهنی را روی پنجره‌ها نصب کرده و با این کار نه تنها می‌توانید پرده‌ها را کنار بزنید ،بلکه از نور آفتاب هم بهره خواهید برد. به یاد داشته باشید، کنار کشیدن پرده ،کمک به کاهش مصرف انرژی بیش از حد خواهد کرد .

استفاده از فن‌های سقفی
چند قدم ساده و آسان وجود دارد تا کسانی که احتیاج به فضاهای دنج و راحت در خانه هستند بتوانند این مکان‌ها را در خانه اشان آماده کرده و در این روزهای سرد زمستانی فصای خانه را امید بخش سازند. هم چنین می‌توانید با کاهش اتلاف انرژی در پرداخت هزینه‌های نقدی هم صرفه جویی داشته باشید.
به این ترتیب که یک پنکهٔ سقفی با جریان هوای گرم از سقف آویزان کنید .برخلاف روزهای تابستانی که می‌خواهید با استفاده از یک پنکهٔ سقفی هوای خنک را به پائین بکشید ،در زمستان با استفاده از جریان معکوس این پنکه‌ها، می‌توانید به افزایش هوای گرم کمک کرده و دقیقا در زیر این پنکه میز غذا خوری یا مبلمانی را که بیشتر استفاده می‌کنید را بچینید و شب یلدای گرمی داشته باشید..

قرار دادن گلدان جلوی درب ورودی
می‌توانید از گلدان‌های زیبایی با برگ‌های سبز برای دکوراسیون درب ورودی استفاده کنید و با این کار از همان ابتدای ورود به خانه به ایجاد حسی گرم و صمیمانه میان اعضای خانواده کمک کرده و در نهایت با این روش به استقبال مهمانان خود در شب یلدا بروید و محیط خانه را از حالت بی روحی و یکنواختی در این روزها درآورید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت