راهنمای ماژیک علامت گذار

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

زمانی که قصد دارید نکته مهم را در کتاب یا جزوه خود به صورت‌های لایت قرار دهید، ماژیک علامت گذار یکی از مهم‌ترین اقلام خواهد بود که به شما در این رابطه کمک خواهد کرد. اما واقعاً باید کدام یک از این محصولات را خریداری کرد.

آیا این محصولات با یکدیگر تمایز دارند و باید در هنگام خرید به نکاتی مختلف توجه کرد یا خیر؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره با شما صحبت کنیم تا بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

.

ماژیک علامت گذار و نکات خرید آن

زمانی که صحبت از ماژیک علامت گذار می شو، شاید همه افراد صرفاً به رنگ آن فکر کنند که خب نکته مهمی است و عموماً سلیقه‌ای. اما نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنان اشاره خواهیم کرد.

.

رنگ

موردی مهم که عموماً افراد بر حسب سلیقه به آن گرایش پیدا می‌کنند. البته این مورد را باید بیان کرد که هر رنگی متناسب هر کاری نخواهد بود. در حقیقت بهترین رنگ‌ها برای کار کردن و درس خواندن، سه رنگ سبز، زرد و آبی پر رنگ خواهد بود. زیرا باعث اذیت چشم نخواهند شد و به خوبی تمایز را به شما نشان خواهند داد.

.

بسته‌های چند تا یا تک تک

موردی مهم در هنگام خرید که اهمیت دارد این خواهد بود که نسبت به خرید تک‌تک آن اقدام کنید یا اینکه بسته چندتایی را خرید کنید. این بستگی به نوع استفاده شما و تعداد ماژیک داخل بسته دارد. عموماً بهترین حالت در بین چند هایلایت در یک بسته، ۴ تایی خواهد بود.

با یک هزینه معقول قادر هستید که گزینه‌های مطلوب را تهیه کنید. از طرفی در هنگام خرید تک تک می‌توانید رنگ دلخواه را بخرید که خود نکته حائز اهمیت خواهد بود.

.

مارک ماژیک علامت گذار

سوالی مهم که بسیاری ذهنشان درگیر آن خواهد بود. اما قبل این که بگوییم فلان مارک خوب است یا نه پارامترها را بیان می‌کنیم تا شما با مقایسه آنان به بهترین مدل در هنگام خرید دست پیدا کنید.

.

نوک قلم

نکته مهم در ماژیک علامت گذار، موضوع نوک قلم آن خواهد بود. برخی از افراد دوست دارند که هایلایتی با قلم ریز داشته باشند تا بتوانند با خط کشیدن زیر متن مورد نظر آن را علامت دار کنند. این موارد عموماً در ماژیک‌های استدلر دیده خواهد شد که به راحتی قادر به نوشتن هستید.

از معایب اصلی این حالت این موضوع خواهد بود که افراد باید کمی زمان بیشتری را در خط کشیدن صرف کنند، اما نتیجه تمیزتر و تا حدودی شیک‌تر است. هر چقدر ضخامت قلم افزایش یابد، سرعت خط کشی به میزان زیادی افزایش خواهد یافت که تمرکز شما را در مطالعه افزایش خواهد داد.

پهنا قلم هر چقدر بیشتر باشد، باعث خواهد شد که نوشتن با آنان سخت‌تر شود. در حقیقت نوک ریز، کاربردی خودکار مانند نیز دارد و به شما در استفاده دوگانه از محصول کمک خواهد کرد.

.

ابعاد نوک قلم

در این بخش باید بین سرگرد یا مورب بودن انتخاب کنید. در حقیقت این گرد بودن باعث خواهد شد که در هنگام علامت زدن کارتان راحت باشد و پس از مدتی سر قلم خراب نشود. در حقیقت با این کار قادر هستید که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

قلم گرد همچنین به خاطر حالتی که دارد عموماً نرم‌تر خواهد بود و نیازی نیست که فشار زیادی بیاورید تا روی کاغذ اثر از خود به جای بگذارد. البته باید برای برخی از مطالب بیشتر این هایلایت سر گرد را روی متن مورد نظر بکشید تا به طور کامل آن قسمت را پوشش دهد.

.

بدنه قلم

مورد مهم بعدی بدنه خود ماژیک علامت گذار است که به شما کمک خواهد کرد که این کالا را به راحتی در دست بگیرید یا به سختی. در حقیقت عموماً به دو صورت گرد یا مستطیلی مانند است که عموماً گرد راحت‌تر خواهد بود. همچنین در هر دو حالت باید به جنس رویه محصول دقت کنید که به هیچ وجه لیز نباشد. این لیز بودن می‌تواند باعث سر خوردن در دستتان شود که این موضوع نیز باعث از دست رفتن تمیزی خواهد شد.

.

میزان رنگ پذیری

کیفیت یک محصول به میزان ثبات رنگی است. در حقیقت وقتی که هایلایت کردن تمام می‌شود، باید ببینید که آیا هایلایتی که انجام دادید، رنگ مطلوب را دارد یا اینکه مجدد باید این کار را انجام دهید. این مورد بسیار مهم است. یکی از دلایلی که توصیه می‌شود به سراغ مارک‌های متفرقه نروید و به مواردی که اثبات شده هستند، اعتماد کنید.

.

نوع هایلایت

شاید در گذشته همه هایلایت ها به یک شکل بودند و فقط رنگ می‌کردند، اما امروزه به هیچ وجه به این صورت نیست و حالات مختلفی دارند که قدرت انتخاب را بالا می‌برند. یکی از این موارد در این حوزه همان حالت کلاسیک خواهد بود که هر کسی از آن یک بار استفاده کرده است. در این محصولات صرفاً خطوط رنگی وجود خواهد داشت و خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

یکی از موارد جذاب دیگر که امروزه نیز طرف دارانی دارد، حالت بو دار آن است. این حالت بدین صورت خواهد بود که تا مدت‌های مدید، هر موقع که کتاب را باز می‌کنید، قادر به استشمام بو آن خواهید بود که بسیار لذت بخش است. البته ناگفته نماند که این رایحه کاملاً شیمیایی است و شما را ممکن است در طولانی مدت اذیت کند، اما استفاده به طور کنترلی مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

مدل سومی که امروزه بسیار خواهان دارد، به صورت اکلیلی است. در این حالت قادر هستید که نسبت به وجود اکلیل روی آن بهره ببرید. البته در برخی از موارد این اکلیل به قسمت‌های دیگر نیز امکان پس دادن دارد که می‌تواند وضعیت بدی را برای مطالعه برای شما به وجود آورد. بهتر است که در این باره بسیار دقت کنید.

همچنین باید بیان کرد که این مورد برای دانش‌آموزان متوسطه اول، دوم یا دانشگاهی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، زیرا کاملاً می‌تواند تمرکز را بر هم بزند. البته باید بیان کرد که این حالت تنها اکلیلی نبوده و حتی ستاره نیز به این گروه اضافه شده که باب میل کودکان و مقاطع ابتدایی است.

.

درب محصول

درب ماژیک علامت گذار از موارد مهم بعدی خواهد بود که باید بدن توجه کرد. برخی از محصولات از پلاستیک نرم استفاده کرده که به خوبی روی محصول قرار نگرفته یا خیلی آسان خارج خواهد شد. این موارد در جا مدادی بسیار نامطلوب هستند، زیرا امکان خارج شدن درب و خشک شدن ماژیک بالا خواهد رفت.

حتماً دقت کنید که درب محصول به خوبی قابل چفت شدن باشد و به راحتی باز نشود. البته در کنار این موضوع برخی از محصولات نیز با مشکلی روبرو هستند به نام عدم گیره داشتن. این بدان معنا خواهد بود که هیچ گونه شیاری روی آن وجود ندارد تا بتوانید نسبت به باز کردن درب آن اقدام کنید و بسیار اذیت خواهید شد. این دو حالت را مرزهای انتخاب قرار دهید و نسبت به خریدی مطلوب اقدام کنید.

.
منابع :
لیست بیست | https://list20.ir

بخش‌های مرتبط

مجله والدین و کودک

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود