طراحی دکوراسیون هالوین به سبک ترس و وحشت

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

طراحی دکوراسیون هالوین به سبک ترس و وحشت
در جشن هالووین، دکورها و طرح‌های ترسناک با رنگ و جو خاص خود زینت بخش منازل شما خواهند بود. طرحهایی وهمناک، رنگی و یا کمیک و مضحک، ایده‌هایی سریع و آسان برای دکوراسیون هستند.
مهمانان خود را با تصاویری مهیب شوکه کنید. زیر زمین خانه، فروشگاه محله و انبارتان را برای بشقاب و کاسه‌های سفید قدیمی بگردید. سپس اینترنت را برای هنرهای تزئینی جمجمه، اسکلت و سایر اجزاء بدن که به رایگان ارائه می‌گردد، جستجو کنید.

حلقه‌ای رنگی مخصوص جشن ها
با دکوری جدید از رنگ‌هایی گرم و حرارتی مواج بر درب ورودی و یا بر بالای شومینه تان، آغاز سرما را اطلاع دهید. زیبایی پاییز در سایه‌های باشکوه تغییر رنگ برگها با روبانی ساده و شکوفه‌های کرکی نمایش داده می‌شود. کار را با حلقه‌ای حصیری و روبانی دو اینچی و رنگین آغاز کنید. از چسب داغ برای چسباندن روبان به حلقه استفاده کنید. روبان را دور حلقه بپیچانید و قسمت انتهایی روبان را به پشت حلقه بچسبانید. اگر لازم است روبان دیگری به همین شکل برای حلقه تعبیه کنید. حلقه را با گلهای خریداری شده و برگهایی با رنگ‌های مکمل تزئین کنید. روبانی پهن برای آویزان کردن حلقه بکار برید.
نکته: قبل از چسباندن روبان، آن را به دور حلقه بپیچانید تا مطمئن گردید که اندازه آن برای پوشش حلقه کافی است.

رومیزی خالدار
با لایه‌ای نارنجی در بخش زیرین، طرح نقطه‌ای رومیزی تداعی کننده یک مزرعه کدو تنبل می‌شود. لایه رویی قهوه‌ای شکلاتی فصل درو را به یاد می‌آورد و استفاده از رنگ مشکی می‌تواند منظری ترسناک به آن دهد. دایره‌هایی با اندازه‌های مختلف بر روی یک پارچه طویل تیره رنگ درآورید. این پارچه را بر روی یک پارچه نارنجی هم اندازه قرار دهید. این دو لایه را با چسب به یکدیگر متصل کرده و بر روی میز بیاندازید.

فانوس‌های تزئین شده
فانوسهایتان را برای افزودن شمع‌هایی از مد افتاده تزئین کرده و برای هر نوع جشن ترسناکی روشن کنید.

ظروفی شبح وار برای تزئین میز
با استفاده از حروف شابلون شده و رنگ براق مشکی، یک بشقاب ساده و یا جدید را به یک اثر جادویی تبدیل کنید. برای ایجاد سردی بیشتر شاخه‌ای مرده نیز بر آن بیافزایید. این طرح زمان کوتاهی برای خلق می‌خواهد، اما زمان بیشتری بگذارید تا کارتان خشک شود. می‌توانید با استفاده از شابلونی پلاستیکی طرح را بر روی بشقاب بیندازید و سپس شابلون را بردارید. حروف را با کمک چاقوهای مخصوص بدقت ببرید. اگر از شابلون استفاده می‌کنید آن را محکم روی بشقاب قرار دهید. یک برس نقاشی را به رنگ آغشته کنید. به آرامی برس را بر روی دستمال کاغذی بکشید (تا رنگ اضافی آن گرفته شود)، سپس با رنگ داخل حروف را پر کنید. اجازه دهید خشک شود و مجدداً کار رنگ آمیزی را تکرار کنید تا نتیجه رضایت بخش حاصل شود. با استفاده از یک مداد طرح یک شاخه را بر روی بشقاب بکشید. 24 ساعت بگذارید تا کارتان خشک شود. سپس بشقاب را در حرارت 325 درجه فارنهایت به مدت 20 تا 25 دقیقه قرار دهید. بگذارید به آرامی سرد شود.

رومیزی از هیولاها
طرح‌هایی شبح وار برای میز نهارخوری خود بسازید. برای این کار از قرقره نخ برای هیولاهایی کوچک استفاده کنید. آن‌ها را با چشم، روبان و نخ بیآرایید. ما به برشهایی برای چشم و دهان نیاز خواهیم داشت.
نکته: جعبه جواهرات قدیمی و یا کاغذهای پیچیده شده در پای مجسمه‌های بامزه برای این هیولاهای قرقره‌ای پیشنهاد می‌گردند.

حلقه‌ای از نقاب‌های بالماسکه
هیچ چیز نمی‌تواند جذابیت این حلقه وحشتناک سیاه و سفید را مخفی نماید. این حلقه تمام رازها و هیجان یک بالماسکه در خود دارد. برای ساخت این حلقه، بندهای لاستیکی را از ماسک‌های نیمه ساده سیاه و سفید جدا کنید. از یک حلقه فوم به عناون پایه کار استفاده کرده و ماسکها را به دور آن مرتب گردانید، رنگ‌ها را به طور متناوب بچینید و ماسکها طوری قرار دهید که همپوشانی داشته باشند. ماسکها را با استفاده سنجاق یا چسب داغ بهم پیوسته کنید. برای ایجاد یک کنتراست رنگی، یک روبان دولا مشکی- نارنجی به آن گره زده و با چسب یا سنجاق به حلقه متصل کنید.

بوفه‌ای از ظروف شبح وار
با این نمای ساده حس تاریکی شب را به خانه آورید. این طرحهای پاییزی ترسناک همانند خاطره سایه‌ها در هوای گرگ و میش، برشهایی سیاه را به کارهایی هنری تبدیل می‌کند. اشکال مورد نظر را کپی کرده و آن‌ها را بر روی برگه‌های سیاه چسبدار قرار دهید. این سایه‌ها را بدقت برش بزنید. سپس آن‌ها را بر روی بشقابها یا سینی‌های سفید بچسبانید. می‌توانید برگه‌ای سفید از کتابی قدیمی را درون یک سینی سیاه چسبانده و سپس طرح هیولای سیاه را بر روی این برگه بچسبانید. طرح‌های آماده شده را در یک کابینت یا روی قفسه‌ای برای ایجاد کانون تمرکزی پراکنده قرار دهید. ترکیب خود را با ظروف شیشه ای، کدو، شاخه گیاهان و کتب قدیمی سفید یا سیاه تکمیل کنید.
نکته: الگوهای ترسناک ما آینه‌ای از اشکال مختلف هستند. این الگوها را بر روی کاغذهای چسبدار سیاه کپی کنید. و زمانی که آن‌ها برش می‌زنید دقت داشته باشید که به صورت برعکس در می‌آیند.

قیفی از غلات شیرین
درون یک قیف را با تعدادی مواد طبیعی خشک شده و یک یا دو پرنده کوچک برای یک آویز کم خرج و منحصربفرد برای درب ورودی پر نمائید.

فانوس‌هایی هولناک
این صورتکهای کدو‌های ساکت عملاً به هیچ کدوی واقعی نیاز ندارند و می‌توانند در عرض چند دقیقه آماده شوند. صورتکهای خندان کدوها را روی مقوا برش زده و بر روی کاغذهای نارنجی بچسبانید. کار آماده شده برای زیباتر نمودن نرده‌ها یا پله‌ها در طول روز بکار می‌رود، اما همچنین می‌تواند برای روشن کردن در شب هنگامی که شمع یا لامپ درون آن قرار می‌دهید، بکار رود.
نکته: برای عمر بیشتر آن‌ها، پوششی شیشه‌ای بر روی صورتکها قرار دهید.

آینه‌ای وحشتناک
با ترکیبی ساده، روح‌هایی شبح زده را تصویر کنید. گوشه‌ای از آینه‌ای قدیمی را به سمت پایین سنباده زنید تا صاف شود. عکس صورتی ترسناک را بر روی کاغذ مات و همچنین بر روی کاغذی سفید کپی کنید. برای تصویر سازی یک روح، کپی مات را به پشت آینه کمی پایین‌تر از مرکز آن متصل کنید و سپس کپی کاغذ سفید را پشت آن قرار دهید.

فانوس‌های آسمان شب
روشنایی لرزان شمع محیط افسرده فصل را غمگین‌تر می‌کند. شبح‌هایی سایه وار تداعی کننده اشکالی در شب هنگام هستند. این اشکال در فانوس‌هایی که با خزه، کدوهای مینیاتوری و شاخه‌های درختان پر شده جالب‌تر می‌شوند. خفاش‌هایی در حال پرواز و الگوهای ماه و ستاره دار را پرینت گرفته و ببرید. اشباح را به کمک اسپری چسبی به شیشه فانوس بچسبانید. یک شمع و تعدادی کدو، خزه، شاخه، برگ و یا سایر مواد طبیعی را درون فانوس‌ها مرتب بچینید. فانوس‌ها را بر طاقچه بالای بخاری، ایوان و روی میز قرار دهید.
نکته: مواد قابل اشتعال را از شعله و حرارت شمع دور نگهدارید. شمع‌های روشن را بدون مراقب ترک نکنید. شمع‌های باطری بدون شعله برای این طرح‌ها مناسب‌تر هستند.

گالری از وحشت
مهمانان خود را با تصاویری مهیب شوکه کنید. زیر زمین خانه، فروشگاه محله و انبارتان را برای بشقاب و کاسه‌های سفید قدیمی بگردید. سپس اینترنت را برای هنرهای تزئینی جمجمه، اسکلت و سایر اجزاء بدن که به رایگان ارائه می‌گردد، جستجو کنید. (تصاویری از متون قدیمی پزشکی بیابید.) یافته هایتان را به صورت سیاه و سفید پرینت بگیرید و سپس آن‌ها را بر روی بشقاب و کاسه‌ها دکوپاژ کنید. از نوارهای چسبان قابل جابجایی برای نمایش فصلی استفاده کنید.

چراغ‌های اکتبر
نظاره گر جشن شبانه تان در فضایی جدید با افزودن حروفی بر شمعدانهای شیشه‌ای ستونی باشید. بخش بیرونی جا شمعی‌ها را با دستمال کاغذی رنگی پوشانده و با یک نوار محکم کنید. یک کاغذ چسبی دو اینچی محتوی حروف (که در ادارات یا فروشگاه‌های هنری یافت می‌شود) را برای ایجاد هر حرف به استوانه بچسبانید.

نیم‌رخی از هیولاها
این نیمرخ‌های هیولاوار ساخته شده از پرتره‌ها باعث افزایش وحشت تان می‌شوند. برای ساخت آن‌ها الگوهای رایگان ما را دانلود کرده، تا اندازه دلخواهتان بزرگ کنید و آن‌ها روی مقوای مشکی بکار برید. تصاویر را با استفاده از قیچی کوچک تیز بریده و آن را روی مقوای سفید بچسبانید و شکل دهید.

حلقه‌ای از غول‌های خنده دار
اشکال ترسناک موهم را به غول‌هایی خنده آور مبدل کنید. خون آشام‌ها، گربه‌های سیاه، خفاش‌ها و کدوهای ترسناک ساخته شده از صفحات پلاستیکی، کاغذ رنگی و رنگ پفی خیلی ترسناک نخواهند بود. این صورتکهای موحش با چشمانی گرد و اشکالی ساخته شده از فوم برای آویزی فصلی و تبسم آور بر درب ورودی، در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. صورتکها را درست کرده و سپس براحتی به فومی پلاستیکی و حلقه‌ای شکل بچسبانید.
نکته: کودکان عاشق ساخت این صورتک‌ها خواهند بود. اشکال صورتک‌ها را ببرید و به کودکان اجازه دهید آن‌ها را سرهم کنند. برای تجسم بیشتر این هیولاهای مسخره، عناصری تخیلی به آن‌ها اضافه کنید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت