استفاده از روبان و کاغذرنگی در دکوراسیون عید و مراسم

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

استفاده از روبان و کاغذرنگی در دکوراسیون عید و مراسم
روبان با داشتن رنگ‌ها و مدل‌ها و طرح‌ها و جنس‌های بسیار متنوع و زیبا یکی از بهترین وسایل و امکانات برای طراحی دکوراسیون خانه در ایام سال نو می‌باشد.

روبان به شکل حلقه
برای ایجاد یک حلقه بسیار شکیل و زیبا از روبان باید نوارهای رنگارنگ روبان را به صورت دراز برش زده و سپس تکه تکه وسط آن‌ها را به کمک سیم فلزی به لبه‌های دیوار یا هر جای مناسبی از خانه که از دیوار اصلی فاصله دارد آویزان کنید.باید دقت کنید که وسط تمام قسمت‌هایی را که می‌گیرید با هم برابر باشند و برای این کاراز چند روبان رنگی استفاده کنید.

چسباندن روبان روی تابلوهای هنری
می‌توان برروی نه عدد نقاشی بوم 30×30 سانتی متر که مورد علاقه تان است، روبان‌های یکرنگی را بچسبانید و زیبای خاصی را به آن‌ها و به دیوار خانه ببخشید.

چسباندن روبان به لیوان
لیوان‌ها یا فنجان‌های شیشه‌ای ساده‌ای را در نظر بگیرید و نوارهای رنگی روبان را روی لیوان‌ها بچسبانید. نکته آن است که توجه داشته باشید که از چسبی استفاده کنید که در برابر حرارت مقاوم باشد که اگر چای داغ یا …داخل آن ریختید روبان‌ها کنده نشوند. به این ترتیب به همین سادگی می‌توانید لیوان‌های ساده را اینگونه زیبا ترئین کنید.

آویزان کردن روبان از ارتفاع
می‌توان روبان‌ها را به صورت نوارهای باریکی برش زده و سپس به سر هر کدام یک توپ رنگی و زیبا وصل کرد و سپس به کمک نخ محکم ماهیگیری آن را از پنجره یا سقف یا هر جای دیگری آویزان کنید. می‌توان این نخ‌ها را بلند و کوتاه گرفت تا فرم کلی آن به شکل یک درخت در بیاید و نمای زیبایی را در خانه به وجود آورد.سر هر کدام از این آویزی‌ها یک پاپیون زیبا با روبان می‌چسبانیم.

مکان جشن
باید روبان‌ها را به شکل پاپیون درآورده و به تمام وسایل آن جایی از خانه که قرار است جشن را در آن جا برگزار کنید بچسبانید و یا با استفاده ازسیم نازکی به وسایل وصل کنید.

بستن روبان دور بشقاب ها
می‌توان دور تا دور بشقاب‌های غذاخوری را روبان بست و یک جعبه هدیه کوچک را داخل هر کدام از بشقاب‌ها قرار داده و دور تا دور کادو و بشقاب را به مانند یک جعبه کادو با روبان بسته بندی کرد.در آخر این بشقاب‌های زیبا را روی میز غذاخوری بچینید.

شمعدان‌های رنگارنگ با استفاده از روبان
چند جا شمعی در اندازه‌های متفاوت در نظر گرفته و سپس به اندازه ارتفاع هر کدام نوارهای روبان را قیچی کرده و روی شمعدان‌ها بچسبانید .می‌توان روبان‌ها را به صورت تکه تکه برش زده و روی شمعدان‌ها و به صورت‌های مختلف بچسبانید.علاوه بر آنکه روبان‌ها را به صورت عمودی روی جا شمعی‌ها چسبانده اید می‌توان با چسباندن یک نوار افقی از روبان در اطراف یا وسط شمعدان جذابیت بیشتری را به کار خود ببخشیم.

تزئین میز و صندلی‌ها با روبان
می‌توانید با استفاده از روبان روکش صندلی‌ها را در رنگ‌های متنوع و متناسب با جشن سال نو تزئین کرد. این کار را برای روکش پشت صندلی که به آن تک می‌دهیم انجام دهید .می‌توانید برای تک تک صندلی‌ها این کار را انجام دهید و علاوه بر این می‌توانید از همان رنگ روبان استفاده کنید و دور تا دور میز را هم با آن تزئین کنید .بهتر است از رنگ‌های روشن مانند قرمز یا صورتی استفاده کنید که با حال و هوای روزهای تعطیلی و جشن هم متناسب باشد .

تزئین قاب‌های بشقابی شکل با روبان قرمز
برای جلوه بخشیدن به یک اثر هنری زیبا می‌توان با استفاده از یک روبان قرمز رنگ دور تا دور یک بشقاب تزئینی را به زیبایی تغییر داد. روبان قرمز را به قطعات بسیار کوچکی برش زده و لبه‌های قاب بچسبانید.در نهایت یک نوار باریکی از روبان را به صورت کراواتی به سوراخ بالای قاب وصل کرده و سپس آن را به دیوار آویزان کنید.

بسته بندی با روبان
دور تا دور تمام کادوها و جعبه هدیه‌هایی که آماده کرده اید تا به مهمانان تقدیم کنید روبان‌های رنگی ببندید و در واقع آن‌ها را به شکل جعبه کادوهایی زیبا در می‌آورید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت