ژست‌های مناسب برای نقاشی‌های تمام قد (Full Length)

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

ژست‌های مناسب برای نقاشی‌های تمام قد (Full Length)
برای کشیدن نقاشی تمام قد لازم است شخص مورد نظر در حالت و ژستی باشد که انتظار دارد نقاشی خود را در آن وضعیت ببیند! یعنی لازم است فیگور انجام کاری که میخواهد در آن وضعیت دیده شود را بگیرد تا نتیجه نقاشی رضایت بخش باشد.

1- این ژست ساده و در عین حال بسیار عالی است، چون خیلی لاغرتر نشانتان می‌دهد. مدل در این ژست تمام رخ به طرف دوربین چرخیده، چانه کمی پایین کشیده شده و شانه نیز بالا آمده.

2- بیشتر مواقع ژست‌های سر راست تبدیل به بهترین‌ها می‌شوند. در این ژست، مدل باید تمام وزن خود را روی یک پا بیاورد، موضع کلی خود را کمی خم کند طوری که بدن حالتی S شکل به خود بگیرد.

3- در این ژست مدل یک سطح عمودی را با دو دست لمس می‌کند، مانند دیوار یا درخت. این ژست برای نقاشی پرتره بسیار عالی است.

4- اگر مدل موهای بلندی دارد، یک نقاشی در حال حرکت طوری که موهایش در حال تکان خوردن باشد ایدهٔ خوبی است. یکی از راه‌های مناسب برای چنین ژستی برگرداندن سریع سر است طوری که موها به پرواز در آیند.

5- این ژست بسیار ساده است و احساس راحتی مدل را نشان می‌دهد. چنین ژستی را می‌توان در خانه، آتلیه و خیلی لوکیشن‌های دیگر استفاده کرد.

6- این ژست زمانی کاربرد خوبی دارد که مدل روی مبل نشسته باشد.

7- زمانی که مدل روی زمین نشسته چنین ژستی می‌تواند نقاشی را فوق العاده کند. می‌توانید در انواع موقعیت‌ها این ژست را استفاده کنید.

8- این ژست برای نقاشی هنری به کار می‌آید. همانطور که می‌بینید سر دست و پاها همه به شکل خاصی قرار گرفته اند و این حالت داشتن نقاشی را هنری و خاص می‌کند.

9- بعضی بر این باورند که روی هم گذاشتن دست و پا باعث ایجاد یک مانع روانی بین افراد می‌شود، و به همین دلیل چنین ژستی را برای نقاشی توصیه نمی‌کنند. با این حال ارزشش را دارد از مدل نقاشی گرفته شود که به حالت خاصی دستها را روی هم گذاشته باشد.

10- همیشه لازم نیست نگران این باشید که دست‌های خود را کجا بگذارید. هیچ اشکالی ندارد دستها را به حالت استراحت در دو طرف خود رها کنید. برای پاها نیز همینطور است، فقط به خاطر داشته باشید وزن بدن همیشه باید روی یک پا باشد.

11- این ژست برای نقاشی قدی بسیار مناسب است. دست‌های مدل باید تا قسمتی و یا به صورت کامل در جیب هایش قرار بگیرد.

12- قرار دادن دو دست پشت کمر در حالتی خمیده، ایدهٔ جالبی برای ژست گرفتن و نقاشی است. این حالت به مدل ظاهری باز و صادقانه می‌دهد. حتی می‌توانید همینطور که دست‌ها پشت کمر قرار دارد به طرف دیوار خم شوید.

13- لم دادن و یا تکیه دادن مدل روی یک چیز هم می‌تواند ژستی زیبا بسازد. این نوع ژست را هم می‌توان در فضای بسته استفاده کرد هم فضای باز.

14- این حالت نیز برای نقاشی‌های تمام قد ژستی فوق العاده است. ژستی کاملا زنانه و زیبا.

15- این ژست جالب را باید از پایین گرفت. بالا تنه مدل باید کمی بلند شود، در حالی که سرش باید کمی به طرف پایین شیب بگیرد. پاها از زانو خم می‌شوند، و پاها روی همدیگر قرار می‌گیرند.

16- ژستی بسیار زیبا و زنانه که می‌توانید هم در فضای بسته هم فضای باز از آن استفاده کنید.

17- از مهمترین عواملی که باعث می‌شود بتوان درست این ژست را گرفت نحوه قرار دادن پاها است. همچنین مدل باید کفش‌های پاشنه بلند به پا داشته باشد تا بهترین حالت بدست بیاید.

18- ژستی زیبا و احساسی. مدل باید زانو بزند اما فشار زیادی به پاها نیاورد، همچنین باید از روی شانه‌ها به طرف دوربین نگاه کند.

19- ژستی عالی برای نقاشی‌های تمام قد مقابل دیوار. پشت مدل باید به طرف دوربین باشد، اما می‌توانید سر را بچرخانید.

20- و در پایان این ژست بسیار شیک را داریم. مدل باید در حالی که لبهٔ مبل، تخت، یا نیمکت نشسته کمی به طرف جلو خم شود. پاها را نیز می‌توانید به هر شکل که دوست دارید تنظیم کنید.

مجموعه‌ای از نقاشی‌های دیجیتالی پرتره (کلیک نمائید)


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت