چگونه با استفاده از آینه دکوراسیون خانه خود را زیباتر کنیم؟

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

چگونه با استفاده از آینه دکوراسیون خانه خود را زیباتر کنیم؟
لباس‌های تان را پوشیده اید و آماده رفتن به مهمانی یا محل کارتان هستید. شاید هم دلتان برای دیدن خودتان تنگ شده است! در همه این حالات اولین کاری که انجام می‌دهید، خود را به مقابل یک آینه می‌رسانید و یک دل سیر خودتان را نظاره می‌کنید!
این روزها آینه نه تنها به عنوان یک عنصر کاربردی بلکه به عنوان یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار دکوراسیونی است به گونه‌ای که هیچ فردی را نمی شناسیم که روزانه حداقل یک بار مقابل آینه قرار نگیرد.

این روزها آینه نه تنها به عنوان یک عنصر کاربردی بلکه به عنوان یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار دکوراسیونی است به گونه‌ای که هیچ فردی را نمی شناسیم که روزانه حداقل یک بار مقابل آینه قرار نگیرد. آینه‌ها با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف و همچنین قالب‌ها و قاب‌های متفاوت به خانه شما روح می‌بخشد و به بیننده وسعت دید می‌دهد، بنابراین همیشه فضایی را در خانه برای قرار دادن آینه اختصاص دهید تا علاوه بر استفاده‌های کاربردی، از بازتاب نور و رنگ در فضای خانه لذت ببرید.

شما می‌توانید آینه‌ها را جا به جا کنید و با قرار دادن در جای درست، فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید. آینه با انعکاس تصاویر و رنگ‌ها به منزل نور و عمق می‌دهد و می‌تواند به عنوان یک اثر هنری در منزل زیبایی بخش باشد. برای انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن آینه‌ها باید به نکاتی توجه کرد:

1_ ورودی بیشتر خانه‌های آپارتمانی نور طبیعی ندارد. برای حل این مشکل به فکر نصب یک آینه در ورودی منزل تان باشید چون ورودی خانه‌ها یکی از بهترین مکان‌ها برای استفاده از آینه است.

2_ نصب صحیح آینه در پذیرایی اهمیت بالایی دارد و اگر به درستی انجام نپذیرد، خانه شما را غیر جذاب می‌کند. به همین دلیل شما باید بدانید که یک آینه بزرگ و ایستاده می‌تواند حس خوبی در پذیرایی منزل شما ایجاد کند. اگر دیوارهای پذیرایی شما بزرگ است بهتر است از چند آینه استفاده کنید.

3_ اگر میز غذاخوری شما در مکانی قرار دارد که نور طبیعی در آنجا وجود ندارد، می‌توانید از آینه استفاده کنید تا علاوه بر انعکاس نورهایی مثل نور شمع، این امر در رمانتیک شدن فضا هم به شما کمک کند.

4_ یکی از جاهایی که بدون شک به نصب آینه در آن فکر می‌کنید، دستشویی و حمام است. اولین جایی که معمولا برای نصب آینه در دستشویی و حمام در نظر گرفته می‌شود، بالای سینک دستشویی است.

5_ اگر میز مطالعه یا کار شما نزدیک به دیوار است، بالای آن بهترین جا برای نصب آینه است. این کار نه تنها کمک می‌کند فضای اتاق شما بزرگ‌تر به نظر برسد بلکه به شما این امکان را می‌دهد که بدون این که سرتان را برگردانید، بتوانید بفهمید چه کسی پشت سر شما در حال وارد شدن به اتاق است!

6_ در آشپزخانه‌های کوچک به هیچ وجه فراموش نکنید، شیشه‌های آینه‌ای روی در کابینت نصب کنید چون این آینه‌ها موجب بزرگ‌تر جلوه کردن فضای آشپزخانه منزل شما می‌شود.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت