تغییرات دکوراسیون مطابق با پاییز

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

تغییرات دکوراسیون مطابق با پاییز
برای شروع تزیین خانه برای فصل پاییز، نقطه کانونی هر اتاق را انتخاب کنید. با سرد‌تر شدن هوا و تغییر رنگ طبیعت در پاییز، می‌توان از زیبایی‌های تغییر فصل هم در منزل یا محل کار استفاده کرد و همراه با طبیعت شد. اگر علاقه‌مند به ایجاد چنین تغییری هستید، خواندن راهکار‌ها و پشنهادهایی در این زمینه را از دست ندهید.
از جلوی درب شروع کنید و به قسمت‌های دیگر خانه بروید. بیرون خانه و در فروشگاه‌ها به دنبال چیزهایی برای روی میز‌ها، مبلمان و دیوار بگردید. وسایل تزیینی مخصوص تابستان یا حتی آن‌هایی که همیشه استفاده می‌کردید را بردارید. به این صورت می‌توانید فضای زندگی خود را با رنگ‌ها و وسایل هماهنگ با فصل پاییز، پر کنید.

* از جلوی در و قسمت ورودی شروع کنید. روی درب، یک حلقه که از کاج‌ها و برگ‌ها درست شده آویزان کنید. در قسمت ورودی یا دو طرف درب، گلدان‌هایی در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف قرار دهید. حلقه گل را در اطراف نرده ایوان قرار دهید.

* یک ورودی یا سالن انتظار جذاب را با الهام از فصل پاییز درست کنید. گلدانی را با گل‌های آفتابگردان بریده شده یا گیاهان خشک شده پر کنید. یک تصویر با موضوع پاییز را بالای دیوار یا پشت گلدان آویزان کنید. یک ظرف پر از کاج‌های زیبای رنگ آمیزی شده و گل‌ها و برگ‌هایی به رنگ خزان زیبا روی میز یا روی زمین قرار دهید.

* رنگ و بافت و بوی پاییز را با فضای زندگی خود ترکیب کنید. از روکش‌های مبل و صندلی با طرح و رنگ پاییز استفاده کنید. کوسن‌هایی با رنگ مناسب فصل پاییز برای روی مبل استفاده کنید. برای روی میز کدو تنبل و حلقه گل و شمع‌های معطر پاییزی استفاده کنید. قاب عکس‌ها را با حلقه‌های گل جایگزین کنید و از پرده‌هایی با طرح پاییز استفاده کنید. می‌توانید سبد و کاسه‌ای پر از مخروط‌های کاج و میوه‌های درخت بلوط و گردو و کدو تنبل معطر و گل‌های معطر، روی میز بگذارید. عکس‌های فصل پاییز یا برگ‌های خشک شده را قاب کنید تا یک نقطه کانونی روی دیوار ایجاد کنید.

* زیبایی‌های فصل پاییز را به داخل خانه بیاورید. یک ظرف قیف مانند یا سبد را از میوه‌ها، سبزیجات، آجیل و انواع توت‌ها پر کنید و روی میز ناهار خوری قرار دهید. یک قفسه را خالی کنید و آن را با یک منظره طبیعی از برگ‌های خشک، انواع توت‌ها، شاخه‌ها، مخروط کاج و پرندگان پر کنید. حلقه‌های تزیین شده با پارچه را به چراغ‌های سقفی آویزان کنید و در پایه شمع‌ها قرار دهید. گلدان‌های پاییزی را نزدیک پنجره قرار دهید تا رنگ‌های فضای بیرون را به درون خانه هم بیاورید.

* عناصر مرتبط با پاییز را به آشپزخانه هم ببرید. حلقه‌های تزیین شده با پارچه را در گوشه و کنار آشپزخانه قرار دهید. پرده‌هایی با طرح انواع توت‌ها یا برگ‌های پاییزی استفاده کنید. رومیزی را با طرحی مرتبط با پاییز انتخاب کنید. ذرت خشک شده، گلهای ابریشم یا دستگیره‌های آشپزخانه با طرح‌های پاییزی را از دستگیره‌های درب کابینت‌ها آویزان کنید. یک جارو را با تاج گل یا گل ابریشم تزیین کنید و از آن به عنوان دکور آشپزخانه استفاده کنید.

*حمام را هم با دکور پاییزی تزیین کنید. در حمام شمع‌هایی با عطر سیب قرار دهید. در یک قفسه، حلقه‌ای که با کدو، کاج و برگ تزیین شده، یا گل مینا و برگ پاییزی قرار دهید.

نکات و هشدار‌ها
* لوازم مورد نیاز را در سایز‌های مناسب انتخاب کنید تا فضای زیادی اشغال نشود.
* برای پیدا کردن ظروف قیف مانند، سبد، تاج و حلقه گل‌های پاییزی، گلدان‌ها و کاسه‌ها، به فروشگاه‌های صنایع دستی سری بزنید یا در اینترنت جستجو کنید.

بهره‌برداری از چند ایدۀ پاییزی
ترکیبی از دکوراسیون و وسایلی که باعث می‌شوند خانه گرم و دنج به نظر برسد، برای فصل پاییز مناسب است. می‌توانید دکوراسیون خود را با الهام از فصل پاییز ایجاد کنید و از ابزار‌ها و چیزهایی مانند مخروط‌های کاج و برگ‌های رنگارنگ که در طبیعت یافت می‌شوند، استفاده کنید. این دکوراسیون می‌تواند به فضای خسته کننده، شور و نشاط ببخشد.

دکوراسیون دیوار فصلی
یک راه آسان برای اینکه ظاهر خانه را متناسب با فصل درست کنیم، تزیین دیوار است. با تزیین دیوار با الهام از فصل پاییز، می‌توانیم مبلمان موجود و دکور اتاق را بهتر کنیم. تاج گل را خودتان با شاخه‌های توت درست کنید. گل‌های خشک و برگ‌ها را در یک پایه فوم قرار دهید. در اطراف تاج گل از روبان‌های نارنجی و طلایی استفاده کنید تا به اتاق طراوت بدهد. قفسه‌های دیواری، طاقچه‌ها، میز و بوفه مکان‌های ایده آلی برای قرار دادن شیشه‌های پر از مخروط کاج‌های طلایی رنگ شده هستند.

پارچه‌هایی با رنگ‌های پاییزی
برای اینکه در طول روز‌ها و شب‌های سرد پاییزی به خانه خود گرما ببخشید، از تزیین اتاق با پارچه استفاده کنید. یک صندلی با رنگ خنثی را با پارچه‌های قرمز، نارنجی و شطرنجی زرد و سبز بپوشانید. از یک پتو با طرح‌های قرمز و نارنجی و طرحهای پاییزی استفاده کنید و کوسن‌های تابستانی خود را با کوسن‌هایی با طرح‌های کاج، برگ‌های پاییزی و سیب‌های قرمز و سبز، عوض کنید. اگر روی دیوار یک فضای بزرگ برای پر کردن دارید، آن را با یک لحاف با طرح برگ‌های پاییزی پرکنید. میز ناهار خوری را با یک رومیزی یا حصیر به شکل برگ بپوشانید.

شمع‌های رنگارنگ
یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن دکوراسیون پاییزی، استفاده از شمع‌های تزیینی است. برای یک ظاهر هنرمندانه، در شمعدان‌های مکعبی، شمع‌های مکعبی به رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای شکلاتی، نارنجی به رنگ کدو تنبل و قرمز به رنگ برگ‌های پاییزی قرار دهید. شمعدان‌های چوبی با شمع‌های مخروطی به رنگ‌های پاییزی، به میز آشپزخانه ظاهری شیک می‌دهد. اگر مهارت دارید، کدو تنبل‌های سفید و نارنجی کوچک را خالی کنید و داخل آن‌ها شمع قرار دهید.

گل‌های پاییزی
گل‌ها فقط مخصوص فصل بهار و تابستان نیستند. رنگ‌های پاییزی را با گل‌های طبیعی یا مصنوعی به خانه خود بیاورید. در یک جعبه چوبی گل‌هایی که ساقه آن‌ها را در یک فوم فرو کرده‌اید، برگ‌های مصنوعی پاییزی و رزهای قرمز و نارنجی و زرد بگذارید. اگر ترجیح می‌دهید از گل‌های تازه استفاده کنید، قبل از اینکه گل‌ها را درون فوم قرار دهید، فوم را در آب قرار دهید تا خیس بخورد. برای اینکه یک میز خلاقانه پاییزی داشته باشید، از یک کدو تنبل به جای جعبه چوبی استفاده کنید.
چگونه درب خانه را برای پاییز تزیین کنیم
درب خانه مانند جلد برای کتاب است و حکایت از داخل خانه دارد. اگر سرد و بی‌روح است می‌توانید آن را رنگ کنید. اگر جذاب و گرم و مه‌مان نواز است، می‌توانید ظاهر آن را مناسب هر فصل و مناسبتی تغییر دهید. می‌توانید درِ خانه‌تان را با استفاده از وسایل ارزان قیمت و حتی رایگان، زنده کنید.

از کاغذهایی به رنگ برگ‌های پاییزی، تکه‌هایی به شکل برگ برش دهید. یک پیام را با چسب و چیزهایی که با پیاده روی در طبیعت یافت می‌شوند، -مثل شاخه‌های خشک شده یا میوه‌های کوچک درخت کاج یا بلوط- روی برگ بنویسید. ممکن است بخواهید نام خانوادگیتان را روی برگ بنویسید و یا عبارت «خوش آمدید». سپس برگ را با یک بند چند لایه یا نازک، مانند یک حلقه گل جلوی درب خانه آویزان کنید.

مقداری از برگ‌های زیبای پاییزی را با استفاده از اتو و کاغذ مومی نگهداری کنید یا اینکه برگ‌های مصنوعی را از فروشگاه‌ها خریداری کنید. آن‌ها را روی یک حلقه یا تاج گل بچسبانید یا با تاباندن سیم روی یک وسیله دایره شکل برای خود حلقه گل درست کنید. برگ‌ها را به تعدادی استفاده کنید تا یک حلقه کامل داشته باشید. به حلقه تعدادی مخروط کاج یا میوه بلوط و یک پاپیون نارنجی روشن هم اضافه کنید.

می‌توانید با انواع دانه پرنده‌ها مثل ارزن، گندم، جو و حتی دانه آفتاب گردان حلقه تزیینی درست کنید. ظاهر طبیعی دانه‌ها نه تنها یک دکور گرم و مه‌مان پذیر پاییزی را ایجاد می‌کند بلکه شاید پرندگان را هم جذب کنید. چه چیزی بهتر از اینکه پرندگان روی درب خانه‌تان زندگی کنند؟!
مجموعه‌ای از دانه‌های آجیل مخلوط را که در فصل پاییز در اکثر فروشگاه‌های مواد غذایی پیدا می‌شود، روی یک مقوا که به شکل و اندازه یک دونات بزرگ بریده‌اید، بچسبانید. برای اینکه بهتر بچسبد از چسب تفنگی گرم استفاده کنید. می‌توانید این حلقه را با تعدادی برگ (طبیعی یا مصنوعی) که در پشت مقوا می‌چسبانید تزیین کنید. برگ‌ها را دور لبه‌های مقوا بچسبانید، طوری که از لبه‌های آن بیرون بزند. اگر توانستید مغز آجیل‌ها را درسته در بیاورید و آن‌ها را به حلقه مقوایی بچسبانید.

یک سبد چوبی پر از برگهای طبیعیِ خشک شده (یا مصنوعی) و گل‌های وحشی منطقه خود یا گل‌های مصنوعی به رنگ نارنجی، قرمز و زرد پشت در آویزان کنید. آن را با میوه‌های بلوط و شاخه‌ها و یک یا دو پاپیون بزرگ به رنگ روشن تزیین کنید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت