با شابلون‌های رنگی دکوراسیون خود را بهاری کنید

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

با شابلون‌های رنگی دکوراسیون خود را بهاری کنید
استنسیل یا شابلون یکی از بهترین ابزارها برای تزئین خانه است.
می‌توانید کار را با استنسیل ( شابلون ) زیباترین طرح‌ها بر روی دیوار آغاز کرده و تا درست کردن انواع قاب‌های زیبا ادامه دهید. ما در اینجا مدل‌های متنوعی را که خودتان می‌توانید انجام داده و لذت ببرید را برایتان آورده ایم. از این ایده‌ها الگو بگیرید و دکوراسیون تان را بهاری کنید؛

استنسیل روی دیوار
می‌توان روی دیوارهای ساده طرح‌هایی با مدل‌های گوناگون استنسیل کرد و برای این کار در ابتدا روی سطح دیوار را کاملا رنگ خاکستری زده و سپس با کمک استنسیل طرح‌های برجسته‌ای به رنگ کم رنگ‌تر روی آن می‌اندازیم .

تابلوی عشق
به این راحتی می‌توان به مانند انواع صنایع موجود در فروشگاه‌های صنایع دستی یک اثر هنری به این زیبایی خلق کرد و به این منظور می‌توانید روی یک قاب چوبی تکه‌ای کاغد بچسبانید که روی آن طرح‌هایی از عشق نقاشی کرده باشید.

قفسه‌های شاخه ای
می‌توان بالای میز کار و یا کمد لباس طبقاتی را به دیوار نصب کرده و از آن‌ها برای قرار دادن یکسری وسایل استفاده کرد.

کاغذ آبرنگی
در اینجا از کاغذهای رنگی که در دو رنگ سفید و آبی می‌باشند استفاده شده است و طرح‌هایی زیبا بر روی آن انداخته شده و در نهایت به صورت قاب به دیوار زده شده اند و هم چنین با کاغذ ،پروانه‌هایی را درست کرده و به صورت رشته‌ای باریک آن‌ها را درآورده و آویزان کرده ایم.

استنسیل گل
اگر کف اتاقتان از جنس چوب می‌باشد ،به جای آن که روی آن یک قالیچه بیاندازید بهتر است از استنسیل گل بر روی آن استفاده کنید این کار نه تنها بسیار زیبا می‌شود بلکه یک ایدهٔ بسیار جدید هم می‌باشد.

سینی‌های طرح دار
سینی چوبی ساده‌ای را تهیه کرده و آن را با انداختن طرح‌هایی از پرنده و برگ‌ها زیبا می‌کنیم.ابتدا کل سطح آن را با استنسیل سبز رنگ یک دست کرده و بعد گوشه‌ای از آن را به صورت یک مربع سفید در آورده و سپس داخل آن برگ‌ها یی زیبا با کمک استنسیل و با استفاده از رنگ‌های صورتی و سبز می‌اندازیم.و در نهایت یک پرندهٔ زیبا هم به رنگ نارنجی روی آن استنسیل می‌کنیم.می گذاریم تا تمامی این طرح‌ها کاملا خشک شود و بعد از آن روی کل کار را یک اسپری ثابت کنندهٔ رنگ می‌زنیم تا به مرور زمان بر اثر شستشو رنگ‌ها از بین نروند.

بالش پروانه‌ای
این بالش که در تصویر زیر می‌بینید در ابتدا یک بالش ساده بوده است و بعد روی آن طرحی از پروانه کشیده شده و بعد با کمک ماژیک آن را پر رنگ کرده ایم.

استنسیل بر روی پادری
یکی از صنایع دستی، استنسیل پا برروی پادری‌هایی از جنس حصیر می‌باشد که بسیار مناسب برای درب ورودی می‌باشد .برای این کار بهترین روش این است که از یک کفش لج دار استفاده شود تا هنگامیکه آن را در رنگ فرو می‌کنید و می‌خواهید آن را روی یک تکه حصیری بگذارید ،طرح آن به زیبایی قابل چاپ شدن باشد .بهترین رنگ برای این کار استفاده از رنگ آبی می‌باشد چرا که بسیار زیبا می‌شود.

طرح‌های دندانه‌ای شکل
این طرح‌ها و الگوها زمانی که در مقیاس بزرگتر از اندازه ،مثلا روی دیوار انجام شود، الگوی کلاسیک و بسیار مدرنی پیدا می‌کند .برای ایجاد کردن یک طرح ظریف باید از الگوی تک رنگ، مانند آبی تیره و کم رنگ استفاده کرد.

هنر تکه دوزی
تکه دوزیهای زیبایی که بر روی این قاب‌های گرد انجام می‌شود تنها با چند بخیهٔ بسیار کوچک و زیبا اتمام می‌یابد و دوخت‌هایی با این ظرافت و زیبایی روی این وسایل که به آن‌ها کارگاه گفته می‌شود انجام می‌گردد.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت